Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz fanti #48 üzenetére

    verseny van, nem kell túlgondolni
    és semmi baj nincs a fejlesztésekkel, csak mikor ennyire elgurul a gyóccer', hogy úgy gondolják mostantól akkor a lapok ennyik mertcsak', na az bajos
    ddr5-nek igazából nagy szerepe igp fronton lesz sztem, majd lassan jönnek a combosabb apu-val érkező zen-ek - megint más kérdés, hogy valószínűleg csak drága cpu-ban, ott meg nem sok értelme van -

    jokeph
    én asszem' 40e-ért vettem újan, most az a kategória kb 80-90e ft am5-ben...háááát rohaggyon' rájuk : )
    melóra kellene gép persze vennék mert muszáj, de így hobbizni nem - de perpill még mindig inkább am4 konfigot dobnék össze, akkor is ha "elavult" -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Hun'reeth

    őstag

    válasz fanti #48 üzenetére

    Az egy másik tészta. Fejleszteni kell, haladni a korral is kell. Ez visz valamivel előre (? ;] )
    még ha most nem is látni pl. a DDR5 létjogosultságát ez épp így volt minden váltásnál, nem újdonság hogy az elején marha drága a RAM.
    Na de az alaplap???
    A B450-eknél a közép valahol 35-55 ársávban mozgott.
    Most meg 100e?
    Ezt nem lehet a forint gyengülésével magyarázni. Sem az inflációval.

    Amúgy PCI-E 5.0 is látszólag felesleges főleg, hogy a 4.0 gyakorlatilag alig jelent meg és már most szinte kukázható. (alaplapi szinten már elavult)
    A sebessége meg nyilván van olyan terület ahol jól jön. Úgyhogy nem ezzel van a baj, jöjjön fejlődjön..... hanem, hogy az 5.0 úgy fog melegedni mint a fene és a sebességben ezért igencsak megkérdőjelezhető, hogy megéri-e? Meg még sokkal drágább lesz bárminél amit eddig láttunk.

    Mint mondtam ezekben a mostani árakban nem racionalizmust érezni vagy, hogy a fejlesztést fizetnénk ki hanem egy +50% "hátha megveszik ennyiért is mint nemrég mikor bármit bármennyiért adhattunk" idea tükröződik.

    ''Öregember nem gyorsvonat!''

  • Fücsök007

    őstag

    válasz fanti #48 üzenetére

    DDR5-nek már most van előnye, mivel az olcsóbb kit-ek is hozzák azt amit az átlagos DDR4 kit-ek hoznak de dupla a kapacitásuk, ahol pedig sokat adatot és sokszor kér le a memóriavezérlő (pl. Spider Man Remastered bekapcsolt sugárkövetéssel) ott hozza is a többletet. PCI-E 5.0 ma még nem létszükséglet, de amint elérhető lesz az új konzolgeneráció már követlemény lesz az NVME SSD miatt, ami rögtön tölt be sok gigabyte-ot az Open World játékokból így nincs szükség töltőképernyőre sose. Videókártya oldalról ha nem csinálnak megint X4 sávos kártyát, akkor jó darabig elég lesz a PCI-E 4.0 is X8 sáv mellett a legtöbb esetben, ettől függetlenül a fejlődés jó. :K

Új hozzászólás Aktív témák