- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Sony Xperia 1 VI - egyből hat
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Netfone
- iPhone topik
Hirdetés
-
Mobilarena
Mozilla Firefox
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sil
senior tag
Ja, egyébként volt már róla szó korábban, de lehet keresni a címsorból is, nincs szükség a beépített keresőmezőre. Berakom még egyszer, hátha lesz benne új valakinek.
1. Alapból, ha nem webcímet írsz be, egy Google I'm Feelin' Lucky (Jó napom van) keresést fog csinálni, azaz a Google találatai közül a legelsőt megnyitja. Ha ehelyett pl sima Google-keresést akarsz, akkor ahhoz az about:config-ban a keyword.URL értékét kell megváltoztatni mondjuk erre: http://www.google.com/search?btnG=Google+Search&q=
2. Ún. kulcsszavak segítségével, gyakorlatilag tetszőleges keresővel:
a) Az egyszerűbbik módszer: megnyitod a kereső oldalát, és beállítgatod a kívánt paramétereket (pl hogy milyen nyelven keressen, vagy pl hogy a Google-n képeket keressen, stb). Ha ezzel megvagy, akkor az oldalon a keresőmezőbe belekattintasz a jobb egérgombbal, és ''kulcsszó hozzáadása a kereséshez''. Ezzel felveszed az adott keresőt könyvjelzőnek: adsz neki egy nevet, és egy kulcsszót (valamilyen 1-2 betűs rövidítést). Ha ezzel megvagy, utána csak be kell írnod a kulcsszót (rövidítést) és utána a keresendő kifejezéseket a címsorba, és ha megnyomod az entert, végrehajtja a keresést.
b) A bonyolultabb módszer ugyanerre: mint az előző pontban, szintén beállítgatod a kívánt keresőt, de a jobb egérgombos cucc helyett konkrétan rá is keresel valamilyen kifejezésre vele, és az eredményként kapott találati oldalat veszed fel könyvjelzőnek. Utána átszerkeszted (a könyvjelzőn jobb egérgomb, Tulajdonságok) a könyvjelzőt úgy, hogy a Hely sorban látható linkben kicseréled azt a szót, amire eredetileg rákerestél, egy %s -re, és szintén adsz neki egy rövidítést (kulcsszót). Az eredmény ugyanaz: a címsorból kereshetsz a kulcsszó segítségével a kívánt keresőn.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
● Mozilla blog az ITcafé-n.
- Blogbejegyzés Hidegben sem fagy az új Firefox
- Blogbejegyzés Biztonságban ünnepel a Firefox
- Blogbejegyzés A Firefox követés elleni védelme és egyéb biztonsági szolgáltatásai
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- PC Game Pass előfizetés
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD (ELKELT)
- DELL Precision 7730 i5-8400H Quadro P3200 16GB 512GB FHD 17 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 512GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3079, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest