Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr.kocka

    aktív tag

    válasz zöldfülű #1 üzenetére

    Szia!
    Írtam neked egy privátot, kérlek olvasd el, és válaszolj, ha tudsz.

    Üdv,
    Mr.kocka :R

    Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

  • mr.kocka

    aktív tag

    Basszus, és tényleg. :W
    Mind1, akkor megosztom a problémám.
    Köszi, hogy szóltál.

    A levél:

    Szia!
    Remélem jó személyenek írok, történt egy kis zűröm.
    A Napokban, hirdettem egy Nokia 6303Classic mobiltelefont, (többek közt itt PH-n, illetve még pár oldalon.)
    A hirdetésben le volt írva, a készülék állapota, illetve, hogy jár hozzá egy tartalék ház is. (A készüléket beszámoltam pár nappal előtte, az eladó azt mondta, hogy gyári, én nem tudtam megállapítani, hogy tényleg az, mindenesetre, annak tűnt, (szerintem az is.)
    Jött egy érdeklődő, ( egy másik oldalon találta meg a hirdetést) megbeszéltük a találkozót gyorsan, megtekintették, személyesen átvették, mindent rendben találtak,kivették a készülék dobozából a tartalék házat, minden, megfogdosták azt is, megejtettük a vételt. (Írtunk adás-vételit is, minden,14.000Ft-ért vitték el.)
    A mai napon, kaptam egy e-mailt, hogy gond van a készülékkel, megvan ütődve az általam újnak írt ház ( én sehol sem állítottam, hogy új, csak, hogy van egy tartalék ház.) illetve a gombsorával van probléma, nem megy a 2-es gomb, illetve hiányzik 2DB csavar. (Benne volt a tartalék házban) A levélbe meghagyták, hogy vásároljam vissza a készüléket, vagy vegyek egy új előlapot. Válaszoltam, hogy én beszámoltam, nem néztem meg annyira a tartalék házat, nem raktam a készülékre, stb. Még azt is felajánlottam, hogy vásárolok nekik egy új gombsort, (pedig személyesen tekintették meg a készüléket, így nem gondolom, hogy szükséges lenne, ők is láthatták volna, kézbe vették, nyomogatták, a tartalék házat is megnézték, stb.) Ennek ellenére, hívtak nemsokkal később telefonon, egy ismerösük szólt bele, állítólag telefon szerelő.
    Elhordott engem mindennek, illetve a készüléket, hogy ő ezért 1FT-ot nem adott volna, és hogy ez így rossz ahogy van, három opció létezik.
    1. - Vásárolok egy új előlapot
    2. Visszavásárolom a készüléket
    3. Feljelentenek.
    Megállapodtunk abban, hogy vásárolok egy új előlapot, és rendben leszünk. Majd átvette a telefont a vevő, és fenyegetett, hogy vegyem vissza, mert eljárást indítanak ellenem, 2napom van visszavásárolni.
    A terméket megtekintették, az előlapot készüléket látták, kipróbálták, milyen joguk lenne engem visszavásárlásra kötelezni?
    Még egy előlapot talán tudok is venni, de a készülék 14.000Ft - os visszavásárlását nem szívesen tenném, mert nem rég költöztem külön, 18éves vagyok, és örülök, ha meg tudok élni.
    Illetve, ezt a fenyegető stílust sem tetszett túlzottan, mindenben engem láttak bűnösnek, holott ők megnézték a készüléket, én nem siettettem őket, ha akarják nézhették volna 1óráig is.
    Az adásvételi papíron van olyan sor, hogy: Az eladó a vevőt a mobiltelefon műszaki állapotáról (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.
    Továbbá kijelenti, hogy a mobiltelefon jövőben előforduló hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL.
    Mikre számíthatok? Nem venném vissza, nincs sajnos annyi készpénzem, és már csak emiatt a stílus miatt sem. Én felajánlottam egy gombsort, amire ők először igent, majd nemet mondtak.
    Volt már pár üzletem, itt PH-n is, (19pirospontom van, 0 fekete mellett, igaz, többszörösének kellene lennie a pirosnak, csak van aki lusta pirosat adni, vagy nem tudja, hogy kell, stb. )
    Sosem csaltam, nem károsítottam meg senkit, nem volt semmi zűröm, ez az első eset, hogy gáz van, és tiszta ideg vagyok..
    Barátnőm azt tanácsolta, hogy ne foglalkozzak velük, ne hagyjam magam, csak akarnak még valamit tőlem.
    De tanácstalan vagyok, ha feljelentenek mégis, (bár nem hiszem, hogy ennyi kárért érdemes..) akkor mégis mire számíthatok?
    Nem érzem, hogy hibás lennék, a kártérítést / visszavásárlást nem érzem jogosnak. Szerinted? Mi lenne a helyes teendő? Jogosan kérik vissza a telefon vételárát?
    Neharagudj, hogy ilyen sokat írtam, de úgy gondolom, minden részletet le kellett írjak, hogy reálisan lásd a helyzetet, ezáltal jobb ötletet tudj adni.
    A segítségedet előre is nagyon köszönöm.

    illetve, barátnőm anyukájával beszéltem, mondta, hogy az számít, ha feljelentenek, hogy még kiskorú vagyok (1993.08.30 születtem), és az adásvétel, Aug. 20-adikán történt.
    És az is eszembe jutott, hogy fenyegetőztek, ha nem vásárolom vissza a készüléket, tudják, hogy hirdetek máshol is rendszeresen, hirdetést adnak fel, vagy belepiszkítanak (Pl. itt PH-n kommentek közé..), hogy én megbízhatatlan, csaló ember vagyok, és lehordanak mindennek, ami egyrészt nem esne jól, másrészt pedig nyilván kevésbé lennének vonzóak az általam hírdetett termékek.
    Köszönöm szépen, ha elolvasod a történetem, és válaszolsz, nagy segítség lenne minden tudnivaló, hogy mi történhet, ne váratlanul érjenek dolgok, vagy következmények.

    Üdvözlettel,
    Mr.kocka.

    [ Szerkesztve ]

    Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

Új hozzászólás Aktív témák