Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    addikt

    válasz tibaimp #1 üzenetére

    Itt [link] szerepel néhány érdekes részlet:
    "A 2nm-es gyártásnál a gyenge kihozatal miatt rossz a hetékonyság és nem megfelelő a tömegtermelési kapacitás, a TSMC-hez, a legnagyobb versenytárshoz képest.
    A 3nm alatti gyártásoknál a Samsung kihozatala 50% alatt van, ezzel szemben a TSMC-nél ez 60-70%. Az a különbség a piaci részesedések közötti eltérést 50,8%-ra növelte, 62,3% a TSMC, 11,5% a Samsung globális részesedése a második negyedévben.
    Egy ipari szakértő szerint a Samsung GAA kihozatala 10-20%, ami sem a rendelésre történő, sem a tömeggyártásra nem elég
    (...)
    Lee Jae-yong elnök személyesen látogatta meg a legfontosabb gyártóberendezések szállítóit, például az ASML-t és a Zeiss-t, hogy áttörést érjenek el a folyamat és a kihozatal javításában. Az erőfeszítések ellenére nem sikerült jelentős eredményeket elérni és bizonytalan a gyár újraindítása"

    Erről azt gondolom, hogy ha a Taguchi féle folyamatképességi elemzést elvégezték volna, akkor valószínűleg időben kiderült volna, hogy az adott folyamattal a gépképesség nem megfelelő vagyis szabályozással nem lehet a megfelelő teljesítményt elérni. Ami azt jelenti, hogy vagy egy jelentősen átdolgozott gyártási technológia kell vagy jobb gépek.
    A különbséget a csempegyártással szokták bemutatni. A történet szerint egy gyárban a csempék fele megégett, a másik fele meg "nyers" maradt, nem kapott megfelelő hőkezelést a kemencében. Erre a vállalat szakértői azt mondták, hogy új kemence kell, ahol sokkal egyenletesebb a hőmérséklet. Taguchi azt mondta, hogy nem, hanem meg kell változtatni a csempék összetételét, hogy kevésbé legyenek érzékenyek a hőmérsékletkülönbségre - és neki lett végül igaza.

Új hozzászólás Aktív témák