-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
wmarci #33307 üzenetére
Utángyártottnak drága szerintem. Semmivel nem jobb egy 1000 Ft-os társánál. Sokallod az eredetiért a 9000-et? Laptop boltokban kapni használtan fele annyiért, szerintem az is járható út lenne, ha nem utasítod el a használt tápokat.
Van másik topik AM1-nek sok infóval, ott is körbe nézhetsz.
-
Mercutio_
félisten
válasz
wmarci #33287 üzenetére
Asrock AM1H-ITX is DC-tápos, ha az eredeti összeállításban erre cseréled a lapot is megúszod a tápos házat és lap+proci olcsóbb 5k-val
-
válasz
wmarci #32790 üzenetére
Teljesen jó konfig, egyedül talán a ház egy kicsit husi. Ha ez számít, akkor fontolóra venném az alábbi lehetőségeket:
- CHIEFTEC FI-01B-U3 250W - ebbe nem nagyon lehet utólag házhűtőt szerezni, szóval egy utángyártott CPU-cooler mindenképpen kéne (lásd ARCTIC Alpine M1 Active) + fölé, a fémrácsra egy 12-14mm-es, mágneses porszűrő a Silverstone-tól (pl. SST-FF141B).
- LC Power 1350MI - ez passzív tápos, és a megfelelő légáramlat miatt kellene bele 1-2 40mm-es házventi, mondjuk Noiseblocker gyártmány. Az USB3-as változatot keresd!Szerk.: azt az Arctic hűtőt az általad kinézett házba is mindenképpen megvenném, viszont az LCPower-be nem biztos, hogy befér.
-
Goose-T
veterán
válasz
wmarci #32790 üzenetére
Mondanám, hogy overkill az a ház ehhez a konfighoz, de kb. ez a legolcsóbb ITX Chieftec, amit kaphatsz hozzá. Ha számít a méret, akkor még érdemes megnézni az IX-01B-t, az IX-03B-t, az FI-01B-t és az FI-02BC-t. Ezek mind kisebbek a BT-04B-nél, ugyanúgy elviszik a konfigot, viszont drágábbak egy-két ezressel.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
wmarci #32790 üzenetére
Jó lesz
, ebben a topikban olvashatsz bőven tapasztalatokat vele.
Egy SSD azért jó lenne a gépbe, sokkal fürgébb lesz tőle.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honda topik
- IFA 2025: Meglepetések helyett Galaxy S25 FE
- Starlink
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- sziku69: Szólánc.
- Intel Dual Core 2000 felhasználók barátságos offolós topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Kingston HyperX Renegade 2666MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Patriot Viper Steel 4400MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z NEO RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3394, 94% Akkumulátor
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest