Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #16939776 #52023 üzenetére

    akkor nem kell a garanciád, az én gépembe/alkatrészeimbe csak én nyúlok ;] most van egy fsp tápm, az ha nem megy el "felboncolom", megnézem mi hogy van benne, majd utána eladom "felboncoltan" olcsóbban

    imibogyo
    azért nem kell ám annyira kicsiben gondolkozni teljesítményben - már ha végleges hw-nek gondoltad azt -
    amit elértem, igazából itx vagy sem mindegy abból a szempontból, hogy most nem itx az alaplap
    3800x 4ghz-ig bq! shadow rock lp-vel vígan elvan - ez játék alatt 5x fok, nemrég az eternalt még végigvittem, 45-50 fok közt 1080p@75 fps-nél 23-4 fokos szobában -
    most van egy gdrr6 1650-em, leveszem a tdp limitet 80%-ra, onnantól már alig akarja bekapcsolni a ventit terhelés alatt - bőven 1000 rpm alatt jár ha be is kapcsol -, és még mindig nagyon közelében van a teljes tdp-s teljesítményének
    ez most még open air, de lazán megoldanám kuckóban is, de így nem állok neki, hogy lehet fél év múlva sem lesz olyan vga amit akartam
    a te elképzelésed a series x kb, kb ugyanezt követi, csak ott talán felül van a venti ami kirántja a meleget, és a perforációkon keresztül megy be a friss - mint a légtisztítómnál is -
    az én elképzelésem más, de nagyobb vga-val nem tudom kipróbálni, így most hanyagolom is amíg nem rendeződik ez a baromság
    a 750 ti-től meg nem sokkal mard el egy mai gt 1030 sem - persze elmarad -, az meg 25-30w
    két titok van ezeknél:
    eleve jó hűtőt/hűtésű vga-t kell venni
    le kell venni a max teljesítményből, onnantól egész másképp viselkednek
    3800x azért 8c/16t, de 4g-n avx alatt megy fel 70 fok fölé azzal a kis bq hűtővel némán, avx-nél akár 80-ig is
    de az 4ghz
    3,6-on már termeli az áramot ( :
    valaki mondta korábban nem számít a cpu játéknál, a vga "termeli" az fps-t nagyrészt
    persze, igaz is, de egész más ezzel játszani mint akár a 3600-tal, olyan sima minden játék hogy nagyon
    szóval én maradok majd 8c/16t-nél a pici de terhelve is néma gépnél, ha majd lesznek elérhető vga-k némileg konszolidáltabb áron
    egyszer majd csak elkészül a projekt ( :
    egyébként nem hiszem, hogy 2-3 db 120/25@500rpm-es jó ventinél halkabb lenne egy db 180-as ha nagyobb fordulaton kell járatni
    de sztem azonos fordulaton is hangosabb, ott már nagyobb áram kell a motornak mint ezeknél, akkor meg lesz hangja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák