Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Chaser #52027 üzenetére

    Van egy komolyabbnak mondható "nagy gépem" (i7 4970k + GTX 1060), így ITX vonalon én annyira nem vágyom nagyon komoly teljesítményre. A mostani konfigon is bőven fut a moddolt Skyrim, Project Cars 2, Satisfactory stb. FHD-ban, szóval nekem ilyesmi teljesítmény ITX vonalon alapvetően elég. ;)

    "eleve jó hűtőt/hűtésű vga-t kell venni" ezért használok most is KalmX-et és valószínűleg a következő is az lesz, egy plusz ventivel. Nekem is egy 800 rpm-es Flex van rajta, meg a procin is (kapcsolható mind a kettő), így megvan a teljes némaság is ha mondjuk csak netezek, filmezek stb., de a terhelés alatti hűvösség is adott, még mindig nagyon csendesen. De sokszor be sem kapcsolom a ventiket, mert egyszerűen elfelejtem. Mondjuk nem ijedek meg egy kis moddingtól sem, régebben sok utólagos (alapvetően Arctic) hűtést applikáltam VGA-ra, meg cseréltem ki a tápegységekben a ventiket csendesebbekre stb., szóval a szereléstől nem jövök zavarba.

    #52028 vtomi2: hogy miért 180? Röviden, mert csak. :P Egyrészt ilyen ventikből volt anno egy halommal elfekvőben így ezekhez készült a terv, másrészt úgy voltam vele, hogy az a 2-2 cm alapterület növelés is számít a ház térfogatában (majd 3 liter egyébként 18-ről 20 cm-re növelni az oldaléleket 35 cm magasság esetén). De végülis most már vannak 120-as ventijeim is elfekvőben, szóval nem nagy szám áttervezni azokhoz a házat (főleg egy ilyen kezdetleges tervet). Az átfújást pedig azért gondoltam célravezetőbbnek az átszívással ellentétben, mert sokkal több turbulencia keletkezik ezáltal az alkatrészeken (plusz persze hang is, tudom) és így (szerintem!) a VRM stb.-ről is jobban le lenne tolva a hő komoly terhelés alatt. Viszont amikor meg passzív üzemben használom a gépet akkor a venti nem lenne "útban" a felfelé távozó meleg levegőnek, lehetne az egész ház teteje mondjuk nagy lyukú méhsejtrács. Ha szívna a venti, akkor attól is félnék (lehet tök alaptalanul), hogy talán jobban kialakulhatnának "levegőáramlás nélküli" részek, alkatrészek körüli meleg levegő megrekedések, mert a fújt levegőt erősebbnek gondolom, mint a szívottat. De ezt még sosem teszteltem, csak nekem így tűnt logikusnak. Mondjátok ha butaság. :B

    Szóval nem a kéményeffektus miatt tettem alulra a ventit. Ezzel egyébként pont kísérleteztem jó pár évvel ezelőtt "füst-tesztekkel". Természetesen az átszellőztetett tér alakjától, formájától nagyban függ a dolog, de akár már egy darab lassú fordulatú, de jól elhelyezett ventivel is lehet "lefelé tolni" a meleg levegőt (és a tesztben felizzított ellenállással termeltem a hőt, szóval tényleg meleg volt :DDD ). Ebben a kis házban, zárt oldalfalakkal (lényegében egy csőről beszélünk), akár alul is lehetne a "kiszellőzés" a 180-as, vagy a 4 darab 120-as venti egyszerűen áttolná rajta a levegőt bármilyen irányban. Szóval nem ilyen céllal terveztem alulra a ventit, tényleg csak egyszerűen úgy tűnt logikusnak a vegyes használatot (passzív-aktív) tekintve. :K

Új hozzászólás Aktív témák