Hirdetés
- Megvan, melyik Redmi turbóz 9000 mAh-ra
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- iPhone topik
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Fotók, videók mobillal
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
Ric4m0nd
#16212
üzenetére
De, a HR-02 Macho elfér a dVGA mellett (méretek), még marad is ~2,5cm a kettő között. Pont jó példa terebélyes, aszimmetrikus toronyhűtőre. Ugyanezt a felállást tárgyaltuk 2 hónapja - #15259.
A gond inkább az, hogy mivel ilyen alaplapokon csak egyféleképpen fér el, még ideális esetben is legfeljebb csak a jobb szélső HDD keretet tudnád vele használni, és azt sem 2db 3.5"-es merevlemezzel. Abban viszont igaza van DiceBlade-nek, hogy az egyik megoldási lehetőség az olyan alaplap, amin távolabb (középtájt) van a CPU foglalat. A másik pedig másfajta hűtő alkalmazása.Haswell-hez eddig 3db Z87-es mini-ITX alaplapról láthattunk fotót:
- Az Asus-on középen van a foglalat, azon elfér, de az előd P8Z77I-hez hasonlóan tuti drága lesz.
- A Gigabyte-on a korábbi Inteles lapjaikhoz híven közel van a foglalat a PCI-E sínhez.
- Asrock-nál meg a lap tetejéhez került, ergo a probléma megmaradt, csak pepitában.Idővel kiderül, hogy az olcsóbbakkal mi lesz a helyzet.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen videókártyát?
- Milyen alaplapot vegyek?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Házimozi belépő szinten
- Megvan, melyik Redmi turbóz 9000 mAh-ra
- Teljesen a játékosok szolgálatában
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Elektromos cigaretta 🔞
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3395, 100% Akkumulátor
- 159 - Lenovo LOQ (15APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD Strix RTX 2070 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- 8Gb DDR3L 1,35V 12800u 1600Mhz RAM-ok, több db
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


