- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- MediaTek alapokon a Honor Magic8 Mini?
- Apple Watch
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
szzoo
tag
válasz
gigollo #28963 üzenetére
Egyszerű, ha a processzor nyers ereje kell, akkor Intelt vegyél. Ha dVGA nélküli gépet szeretnél, akkor egy AMD APU-t.
Nekem helyhiány miatt fontos volt a pici mini-itx gépház. Én x4 860k-t nem raktam volna a gépembe a magasabb TDP miatt (95W vs 65W), mert a tápegység nem lett volna elég az x4 860k-hoz, lehet normálisan hűteni sem tudnám. Nagyobb gépházzal és táppal meg megnyílik a lehetőség egy erősebb APU-ra is, szóval megint nem az x4 860k-t venném.
Néztem én is i3 és i5 procikat (nem a túl drágákat, csak amik még a közel dupla áruk ellenére is belefértek volna a keretbe), de az IGP adatok miatt nem azt vettem. Meg mert rossz a tapasztalatom a munkahelyemen lévő közepes sandybridge i3 procival (pontos típust fejből sajnos nem tudom), amin valamiért az ubuntu unity felület animációi is akadnak. Olcsóbb Haswell procit IGP-vel már win10 alá sem vennék, mert nem tudom van-e észrevehető lemaradása.
Az A8 7600 egy olcsó proci, de számomra kompromisszumok nélkül bevált. Amire használva van az pár régebbi játék, internet, nagy méretű fotók-videók kezelése, android+java fejlesztés. Viszont én ezt a konfigot nem akarom bővíteni, ha akarnám nem ezt vettem volna.
Mivel az x4 860k-t is elégnek gondolod (valószínűleg meg is felel az igényeidhez), akkor szerintem elég lenne egy i3 proci is és talán jutna pénz egy vgara. A gépházra nekem kb. ugyan ennyi volt a keretem mint neked, de az i5 4460 már túl drága lett volna. Fontos volt számomra a wifi+bluetooth kapcsolat ami miatt drága alaplap kellett, SSD nélkül sem vennék gépet + szántam pénzt a járulékos dolgokra mint a házhűtés.
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3198, 94% Akkumulátor
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 2600X 16GB DDR4 500GB SSD 1TB HDD GTX 1650 4GB Zalman N5 CM 450W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- CSX 2x2GB (4GB) DDR 800 MHz kit
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest