Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok.

    Vinyó vásárlás előtt állok, és kinéztem a WD Black Edition 640-es és 750-es modelljét. Az 1Tb-os szép magas árfekvésben van, no nem mintha fajlagosan a kisebb testvérek nem lennének abban. Kérdésem az lenne, hogy meyilket érdemesebb megvenni, lemezek száma ill. sebesség alapján. Rendszervinyó lesz belőle, hisz akkor hozza előnyös teljesítményét.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz audi100td #7865 üzenetére

    Számítottam ilyen válaszra is. Annó találtam a neten egy tesztet amiben verte a Samu F1 meghajtóját írási sebességben, de olvasási sebességben lassabb volt.
    Ezek szerint 2 vezérlő elektronika ide, 32Mb cache oda, annyival nem gyorsabb a gyakorlatban, hogy megérné azt a plusz árat.
    Akkor már csak azt kell eldöntenem, hogy 640-es vagy 750-es legyen. Látom neked Samsungod van, mennyire zajos? ill. mennyire hazudik a hőmérsékletet illetően. A Samsungok mindig jóval alacsonyabbat mutattak, ill. a régi szériák közül sok zajos volt, nem a seek hang hanem a motorzaj volt számomra erős. Ez most mennyire jellemző?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz audi100td #7871 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget. Már szemezgetek is egy HD753JL-vel. Legyen elég egy darabig az a szemét hely, az mindig el tud fogyni akárhogy vigyáz rá az ember. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Hát ez rossz hír... Pedig már beleéltem magam...

    Most nézem, hogy tényleg a maximális tányérméret van feltüntetve (HD753LJ), de az 500-as lapján nincs is feltünteve a tányérméret.
    Sorozatszám alapján ennek nem lehet utánanézni?

    Ezek szerint 640-es vagy 1TB. Akkor maradok a 640-esnél, az 1TB-os elég drága, igaz néhány helyen csak 27e míg más helyeken 35e környéke. Ez a piaci helyzet rendesen becsukta a kiskaput nekünk.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Egy hete szereztem be egy Samu HD642JJ mielőtt itt körbenéztem volna, sajnos a rezonálós fajtából való, tényleg ez nem eszi meg a vinyó csapágyazását? :F
    A hangja is sokkal rosszabb mint egy WD-nek. Nem erre számítottam. Mind1 most már, vagy belevágok egy csavarhúzót és visszaviszem, hogy ellomlott. :DDD

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Olvasgatva a fórumot 2 merevlemez közt vacillálok, DT01ACA100 vagy ST1000DM003. A Toshiba cucca "csak" egy átnevezett Hitachi 7K1000.D, a Seagate újabb technika, néhány helyen (szintetikus tesztek) jelentős előnnyel. Viszont a Toshiba-t 2 év garral adják, míg a Tengerkapu csak 1 éves garanciát ad. Rendszerlemez lenne, egy 4 éves 640Gb-os WD Black helyett. Én úgy vélem a Seagate-nek nincs akkora előnye, hogy a hétköznapi használatban ez érzékelhető legyen.
    Szóba került még a WD10EZEX is, de kizártam a teszteredményei láttán. De garanciában még mindig veri a Seagate-et.
    Jól vélem, hogy a Toshiba drive-ja a legjobb választás, ha mindent összevetünk? :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz spiritex #36718 üzenetére

    Valóban, de ez egy korábbi verzió: 7K1000.C. :) Persze biztos nem sok különbség van, de inkább az újabbat veszem.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz vond #36722 üzenetére

    Ahamm, királyságos. És van üzletük is, személyes átvétel, minden ami kell. Akkor megvárjuk azt a szállítmányt. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz verybigboy #36735 üzenetére

    Ha jól emlékszem valahol azzal magyarázták, hogy a nagyobb adatsűrűség miatt nehezebb pozicionálni a fejet, azaz több időbe telik. De ez csak egy halvány emlék.

    (#36738) djculture:
    Akkor jól emlékeztem, hogy az adatsűrűséggel függ össze. :)

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #36739 üzenetére

    Mi a véleményed a Toshiba DT01ACAx00 szériájáról? Én most ezt választottam rendszervinyónak.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #36742 üzenetére

    Ezek a szindrómák elég sokszor előfordultak már korábban is több gyártónál is. 4 éve egy Samsung rezonált nekem, annyira zavart, hogy megszabadultam tőle, pedig gumibakokon üzemelt. Az áramszünetes badsectorok születése nem ritka más gyártónál sem, maximum nem ezresével dobálják őket.
    Azért reménykedem, hogy jó lesz, ha már ennyien dicsérik itt.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Zolee11 #36746 üzenetére

    No egyelőre nagyon csendes, se seek hang, se rezonancia. Pár tesztet futtattam, átlagosan a Samsung HD642JJ szintjét hozza. Szekvencialis sebességben jóval gyorsabb. A WD6401AALS viszont elérési időben, és a másodpercenkénti műveletek számában picit jobb. Most dilemmázok, hogy melyikből legyen adattaroló. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz aszamóca #36767 üzenetére

    Szerintem javulni semmit nem javult. Én 3-4 éve vettem a WD Green-eket, és egy kisebb problémát leszámítva, azt is áramszünet okozott, nem volt gond velünk. Mostanáig egy 640-es WD Black volt a rendszerlemezem immár 4 éves, de a mai napig megállja a helyét, mivel kellett egy tárterület a családi fotóknak, filmeknek (komolyan!), gondoltam beruházok egy Toshiba 1Terrásba, nem bántam meg. Olyan csendes, hogy működés közben sem hallani, nem úgy mint a Black-et. :) Erre került a rendszer, a Black lesz az adattároló. Pontosabban csak biztonsági mentést tároló, mivel saját képek, így nagyon nem lenne jó ha elvesznének.
    Na de visszatérve a kérdésedre, ha fontos adatokról van szó, akkor a picit drágább WD Red a te meghajtód. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz moonguru #36770 üzenetére

    Egy picit bővebben kifejtenéd, miben téved a kolléga, mert ez így nem egyértelmű mire gondolsz. Ugyanis olyan hibák, azaz tévesen érzékelt gyenge/rossz szektorok, amik pl. áramszünet miatt keletkeznek, 100%-ig korrigálhatók. Más téma ha a gyenge/rossz szektor felületi hiba miatt keletkezik.
    Fontosabb adatok tárolása előtt érdemes a teljes lemez újrainicilaizálása (regeneráció), igaz sokáig fut, de elég jó képet ad a lemezfelület hibáiról/gyengeségeiről, és esetleg látható, hogy az adott lemezre még a rendszert sem érdemes feltenni próbaképp, mert annyi hiba van rajta, pl. a te esetedben. Vagy garancia után, mely részt lenne érdemes kihagyni particionálással, mivel a többi még tökéletes...
    Sok olyan egyéb hiba miatt is eshet a %, mint pl, kábelhiba, tápellátás megszakadása. Ezek javíthatóak 100%-ig.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #36782 üzenetére

    Az olcsó vinyók direkt úgy is vannak tervezve, otthoni felhasználásra napi pár órás üzemeltetésre.

    Olyan alkatrészeket szerelünk bele, amik 1-2 ezer órát üzemelnek maximum, és így napi pár órával, pár évig üzemel?
    Ha jól emlékszem a google-nek volt/van egy olyan tesztadatbázisa, amiből kiderült, hogy a merevlemezek élettartamát, sem a hőmérséklet, sem az üzemmód nem befolyásolja. Csak idő előrehaladtával egyre nagyobb az esély a hibára, az elhasználódásra. Az elhalálozás szinte teljesen random egy-egy típus családon belül is, persze a hűtés nélküli üzem talán egy picit rontja a várható élettartamot.

    A másik, hogy mi értelme egy rakás szemétre 2-3 év garanciát adni?
    Sokkal inkább nagyobb az esély arra, hogy egy adott széria valahonnan gyengébb alkatrészt kap, így azokból folyamatos az elhalálozás. El nem tudom képzelni, hogy gyártási/mérnöki hiba okozza a sorozatos meghibásodást, melyet nem javítanak, és így idővel az összes hdd-t visszakapják... egyeseknél semmi gond vele, másoknál meg elhalálozik heteken belül. Ez is s silány alkatrész beszállító esete áll fent lehetőségét támasztja alá. Amit minden gyártónak érdeke lecserélni. Szerintem. :)
    Majd meglátjuk nálam meddig bírja a Toshiba, eddig semmi probléma nincs vele, pedig napi átlag 6,5 órát megy.

    (#36773) aszamóca
    Én ilyen statisztikáról nem tudok, de nem zárja ki, hogy nincs. Szerintem a Red sem rosszabb mint a Black.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz aszamóca #36798 üzenetére

    Az biztos jó választás! :K
    Ez sajnos sok esetben így van, a hdd-k esetében nincs ilyen meleg sem és már régóta nincs normál elektrolitos kondenzátor. Itt nehezebb dolguk van a tervezett elhasználódással. :) Persze itt is megoldható, csak éppenséggel elég aljas módszer.

    (#36796) Capricornus
    Én nem találtam jellemzően rossz tapasztalatokat erről a drive-ról, általában akinek baja van az panaszkodik, de akiknek meg jó, azok többségében nem is jelzik, hogy jó, tehát az ilyen visszajelzés eléggé ferdíti a meghibásodási arányt. Itt sem jelezte még senki, hogy neki tönkrement volna. reméljük a legjobbakat.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz 1stVikman #36805 üzenetére

    A HDSentinel-el egy újrainicializálás kellene neki. Helyretenné a dolgokat, és kiderülne, hogy mennyire komoly a probléma. Elég sok típust ajánlanak a többiek, mások meg nem ajánlják, így elég nehéz kiigazodni. Csak a drága merevlemezek azok amik biztosan megbízhatóak, de azok sem 100%-ig.

    Ha olyan programokat használsz amik folyamatosan írnak, vagy olvasnak egy adott tárolóra, akkor annak jelentősen csökkentik az adatátbocsájtási képességét. Azaz lassabb lesz a rendszered, ha egy merevlemezről fut minden. Sőt extrém esetben elég szép szaggatások, és lassú töltések lehetnek. Egy külön merevlemez esetében ez nem áll fenn, ezen is érdemes elgondolkodni. Ráadásul ha egy merevlemezen van minden és az meghal, akkor oda minden.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz 1stVikman #36807 üzenetére

    Megmondom őszintén, ha nekem most adattárolásra kellene merevlemez, akkor wd greent vennék, ha az ár nem érdekes akkor red.
    Mivel a régebbi rendszerlemezen (WD Black 640 GB 4 éves széria) akartam gyorsítani, így beruháztam egy Toshiba DT01ACA100-ba ami nem más mint egy Hitachi Deskstar 7K1000.D (HDS721010DLE630) - 24/7, 6Gbps SATA, Advanced Format, csak átcímkézve. Én jó pár keresést futtattam ezzel kapcsolatban, és nem találtam jelentős visszajelzést sem arra, hogy rossz lenne sem arra, hogy hú de jó drive. De 3 év garanciát nem osztogatnak gyenge eszközökre, mert az nekik fog fájni. Persze időközben módosították 2 évre. Ez még nem jelent semmit.
    A Hitachik mindig is megbízhatóságról voltak ismertek, persze mindenhol becsúszik egy két gyengébb széria, de nem volt jellemző. Szerintem nem jársz ezzel sem rosszul.
    Nekem és az általam épített gépekbe az utóbbi években csak WD került, eddig egyel sem volt komolyabb probléma, így számomra ez elég meggyőző, most inkább az új felé nyitás miatt vettem egy Toshibat. :)

    Helyből sosem elég, én most rettentő kényelmesen elférek, igaz több terrán el is lehet, rengeteg sorozat pihen, amiket majd ha kell törlök majd. Én sem irkálok már dvd-re, a családi fotók több éves gyűjteménye miatt kell egy biztonsági mentés, és azért vettem egy újabb meghajtót, persze elég lett volna egy kisebb is lassabb is, de pár ezer a különbség, akkor inkább a nagyobb, gyorsabb, hátha jó lesz új rendszerlemeznek. A régi meg lesz a biztonsági mentést tároló, 4 éve bizonyítja, hogy megbízható.
    Gondold át mit fogsz, miket tárolnál, milyen mennyiségben, biztonsági mentés sose ugyanazon a meghajtón legyen, mert az úgy semmit nem ér, és ez alapján dönts. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cyberkind #36888 üzenetére

    Látom nem érted miről van szó, nem multi vagy egyéni játék kérdése, hanem főként azé, hogy a töltés ideje el van-e fedve átvezető videóval vagy sem. Multinál nincs átvezető videó, tehát a valós betöltési időt érzékeled, míg sok játékban van átvezető videó, tehát nem érzékelhető a betöltési idő.
    Természetesen egy green hdd, nem programok futtatására van kitalálva, ha csak egy program éri el és használja az adott merevlemezt, akkor még nem vészes, de ha már kettő vagy több, írási és olvasási műveletekkel, akkor egy green széria lefekszik, szó szerint. Ergo alkalmatlan ilyen jellegű feladatokra.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Wasp91 #36891 üzenetére

    Arra tökéletesek, csak több szálas letöltés mellett ne akarj még másolni a lemezről/lemezre túl nagy sebességgel. :)

    A fejparkolás kikapcsolása nem ajánlott, mégpedig azért, mert sok széria nem ismeri a kikapcsolt módot, így folyamatos fejparkolásba kezd... Persze ki lehet próbálni, csak első indulás után azonnal figyelni kell a fejparkolások számát. Inkább a legmagasabb opciót kell választani, azt hiszem 300 mp. Én is így használom.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Wasp91 #36895 üzenetére

    Szerintem ez főként firmware függvénye is, ha eleve egy van a WD20EZRX típuson, akkor biztos kikapcsolható.
    Szerintem a maximális idővel is sokat lehet csökkenteni a parkolások számát. Nekem sokáig ment módosítás nélkül és semmi baja kb. 30.000-es értékkel. Mint írtam ki lehet próbálni, de nem garantált, hogy működik a kikapcsolás, én is utána jártam anno maximális mértékben. Én eddig egy darabon se tudtam kikapcsolni teljesen, ahol próbáltam.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #36977 üzenetére

    Szia!
    Most már kíváncsivá tettél, áruld már el, hogy te honnan veszed ezeket az információkat? A Samsung merevlemezekkel semmivel nem volt több probléma mint a többivel, sőt egy jó pár széria igencsak ajánlott volt. Ráfizetéses? Ezt meg honnan szeded, átlagosan 1-4% körüli volt a hibaarány, legalábbis 3 éven belül. :)
    A másik, hogy milyen mágnesen térről van szó, és főként milyen szigetelésről? Én még nem láttam mágneses szigetelést a merevlemezeken. Miért is kellene? A fej pozicionáló olyan erős, hogy szerintem semmi másban nincs olyan erős mágnes ami normál ember környezetében van. Ugyanakkor az is csak olyan rövidtávú, ha lehet így mondani, hogy a merevlemezen lévő adatokat sem birizgálja. A többi anyag, alumínium, ami tudtommal nem befolyásolja a mágneses tereket és a mágneses tér sem hat rá. Csak a fejen van elektromágnes, amit még befolyásolhat a külső tér, de ezt sem szokták különösebben árnyékolni. :U

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #36982 üzenetére

    Érdemes megnézni pár tesztet, mert máshol hozza a 15ms-t, tehát valószínűleg orvosolták a hibát. A későbbi 3 tányéros pedig elég szépen szerepelt már az elérési időkben is, és nem hinném, hogy az árnyékolást javították volna.

    A tesztben szereplő beépítve és nem beépítve verziók közötti eltérés valóban lehetséges, ugyanis pár merevlemez elég erősen összerezonál másokkal, és a rezonancia, ha kézzel is érezhető, akkor a mikrométeres pozicionálásokat zavarhatja, igaz ez szerintem észrevehetetlen, hogy 13 vagy 14 ms épp az érték. A cikkíró túlreagálja a kérdést.

    Ugyanakkor úgy gondolom te is felfújod az információk mértékét, ferdíted a valós képet. Így viszont hiába jó szándékkal akarsz segíteni a fórumtársaknak, nem azt teszed, mert inkorrekt mértékű meghibásodási arányokra hivatkozol.
    Pont ezért kérdeztem, hogy honnan származnak az információid.
    Pl. itt van ez a Toshiba DT01ACAx00 széria, itt a fórumtársak közül még senki nem jelezte, hogy meghibásodott volna, de te állítod, hogy ilyen olyan hibái vannak. Most ha valakik ezt szerverekben/munkaállomásokban használják, azaz éjjel nappal agyon vannak terhelve (nem erre tervezték), persze, hogy sorra fogja felmondani a szolgálatot egy nem ilyen célra tervezett alkatrész. Ezt végig sem gondolva, valaki szórja az infót valahonnan, hogy a Toshiba merevlemezek xy erősítője alul van méretezve/gyenge és döglenek sorra. Ezt aztán megerősíti pár elégedetlen vásárló egy külföldi webshop oldalán (igaz a hiba oka nem derül ki) és máris kész a rémtörténet. Ami lehet igaz is, de elég kérdéses.
    Minden gyártónál voltak széria hibák, ugyanakkor szinte soha nem egyből és előjel nélkül döglenek ezek a merevlemezek, ezért is ilyen sikeres a HDSentinel.
    Az ilyen információkkal átgondoltabban kéne bánni!

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz katt777 #37056 üzenetére

    Ha visszaolvasol, vagy rákeresel a típusokra, rengeteg infót találni.

    A WD Black és Red ajánlott sőt a legajánlottabb. A Toshiba nem WD, hanem Hitachi, igazán mérvadó tapasztalat nincs, én is nyúzok egyet rendszerlemezként majdnem egy hónapja, eddig hibátlanul. Egy kolléga nem ajánlja őket, állítólag sok a széria hibás, én nem találtam ezt alátámasztó információkat, akinek ilyenje van itt még nem panaszkodott.
    Seagate: nem ajánlott. :) Hamar döglenek, gyenge minőség. Épp kihúzzák garanciaidő végéig.

    (#37058) djculture:
    Kommersz "olcsó" vinyók ennyit bírnak, vehetsz bármelyik gyártótól.

    Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Sok gépbe pakoltam "kommersz" hdd-t és eddig nem volt az átlagnál nagyobb elhalálozás, szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz baboss #37061 üzenetére

    Ebbe a gépbe pakoltad őket? Hát ne csodálkozz kérlek, túlhűtötted őket, persze, hogy tönkrementek. :DDD
    Ezzel azért már lehet tolni az ipart... :)

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz baboss #37066 üzenetére

    Csak vicceltem. :) Volt ár hibás darab a wd greenből.

    (#37065) djculture:
    Ehhez a statisztikához azt is hozzá kéne venni, hogy mennyit adnak el belőle. Tudniillik, a mentésre szoruló merevlemezek többsége céges, a cégek meg általában a legolcsóbbat veszik... ergo eleve kevés van másból, aztán amit vihetnének az említett céghez. Így miből lenne sok, mint a kommersz merevlemezekből. Emiatt ez ebben a formában, a valós képet erősen ferdítő statisztika.

    De nézzünk egy olyan jellegűt, ahol eladás után mérik az elégedettséget, ott már azért sokkal de sokkal jobban kiegyenlítettek az adatok. A Black sem és a Red sem hibátlan, és nagyjából pont annyi hibás, mint a kommersz cuccokból. Akkor most, hogy is van ez? A gyártósor direkt elront párat, hogy ne unatkozzanak az RMA részlegen? :)
    Persze ezek nem 5 vagy 10 évet átölelő statisztikák, de azért ezek is elmondanak valamit.

    A másik, hogy a drágulás, öhömm, hogy is mondjam, pusztán a jónép maximális lehúzása. Asszem erről van szó, tehát az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy ezzel kellene/kellett volna olcsóbbá tenni a gyártást. Irdatlan mennyiségű raktárkészletet szórtak ki kétszeres áron, sose volt hiány, az is csak mese volt habbal, de jót tett az árak emelkedésének.

    Összegezve, én nem sok változást látok, az árvíz előtti, és az árvíz utáni minőségben, pusztán csökkentették a garancia időket, mivel azok anno, nem a mesés minőség miatt mentek olyan szépen fel, hanem a verseny miatt, már az áron nem tudtak vagy nem akartak faragni, hát a garancia idővel próbáltak előnyhöz jutni. És így megbízhatóbbnak is tűntek a merevlemezek. Miközben ez is csak marketing fogás volt. Akkor is voltak gyengébb szériák, és most is vannak.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #37097 üzenetére

    A 2-3 hónap mit jelent pontosan? 60-90 nap üzemidőt? Gondolom használatfüggő, a hibás darabok elhalálozása, amit még mindig nem hiszek el, hogy a teljes legyártott mennyiséget érinti.
    Melyik szervizről lenne szó? Hátha ismerem őket. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tipuka #37144 üzenetére

    Hi.

    Egyik sem ajánlott. Főként ha megbízhatót keresel, akkor mélyebben kell a zsebedben nyúlnod, ha rendszer lemez, akkor wd black, csak tárolásra a wd red az ajánlott.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tipuka #37146 üzenetére

    Ha visszaolvasol, vagy csak rákeresel adott merevlemezekre, láthatod, hogy milyen ajánlások vannak velük kapcsolatban.
    Ha összesítünk mindent, akkor a wd black és a wd red-en kívül nincs más igazán ajánlott merevlemez.
    Én egy 1 terrás Toshibát vettem bő egy hónapja, mindenki azt ajánlotta, 3 év gari, így meg úgy, meg is vettem, aztán feltünt djculture nevű kolléga, aki lehurrogta a sárga földig. Ma ott tartunk, hogy az 500 Gb-os és az 1Terrás talán jobb mint a nagyobbak. Többször rákérdeztem honnan származnak az információi, ugyanis én is a számítástechnika területén dolgozom és sok céget ismerek, de nem adott választ.
    Ezidáig itt egy tulajdonosról tudok akinél meghalt egy 2 terrás toshiba és alig használta, adatár volt, főként offline módban. Az enyém 220 óra üzemidőnél tart rendszerlemezként, rendszeresen nézem a smart értékeket, eddig a Raw read error rate volt egyszer egy egyes értékkel, ami 1-2 nap múlva eltűnt, ami olvasási hibára utal... Szóval ha nem akarsz kockáztatni, akkor inkább kisebbet vegyél, adattárolásra meg red-et.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz < CyberBob > #37154 üzenetére

    Én úgy gondolom, sok éves tapasztalat alapján, hogy jellemzően egyik sem zúg, de vannak gyengébb minőségű csapágyak, amik még átmennek a minőségi teszten, de hangosabbak, így ha az kerül bele, akkor bizony zúghat...
    Nekem semmi gondom nem volt még eddig a wd black hangjával, többet helyeztem üzembe, én nem tartanék a hangjától, ha mégis túl erős neked a seek hang, akkor lejjebb veszed a teljesítményt, és még mindig megbízhatóbb drive-od lesz mint a blue.

    (#37151) Zsivaagoo
    Köszönjük szépen, leülhetsz, egyes! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Piotrus #37178 üzenetére

    Ha mindenképp két terrásat szeretné, akkor a legjobb megoldás, ha csak az egyik merevlemezt váltod ki. A gyorsabbat meghagyod, és arra telepíted a játékokat és onnan futtatod. A WD Red meg lesz az adattároló.
    Igazából, ha semmi nem futna a redről (pl. torrent), akkor a játékok is elfutnának picit lassabb töltésekkel, de ha több program használja egyszerre, akkor kakukk van. A többszálas terheléssel héha még a black is meg megakad... :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Piotrus #37180 üzenetére

    Igen, én az SSD - 500 Gb-os Samsung és Wd Red kombót választanám.
    Jelenleg a Seagate meghajtók nem ajánlottak, mindegyik 1 évet megy kb. és utána meghal. A WD Black és a Wd Red-en kívül jelenleg nincs ajánlott meghajtó ilyen méretekben. Blue-ból még az 500 Gb-os jó széria, a többi nem.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tomi4506 #37204 üzenetére

    Nekem is Toshibán van most a rendszer, eddig jól üzemel, de elvétve látok egy-egy értéket a Raw read error rate-nél a smartban, ez pedig nem jó. Persze eddig ennél a típusnál se jeleztek itt többen hibás működést, mint más termékek esetében.
    A Seagatek egy lyukas garast nem érnek, egy év után kuka, ezzel szinte mindenki egyet ért.
    Ez kb. olyan döntés, mint az M0-son a dugóban állva, ha itt most kimegyek, és kerülök, lehet hamarabb odaérek, de lehet, hogy nem, mert 200m múlva elindul a forgalom... De lehet, hogy nem fog, mert km-es a sor, és több óra lesz mire átjutunk. Ergo nincs elég információ meghozni a helyes és biztosan jó döntést.
    Honnan tudhatjuk, hogy egy-egy fórumtársat pl. nem a wd érdekeltség fizet-e azért, hogy a többi terméket lehúzza? Én is tudok bármit állítani, és olyan forrásokra hivatkozni amit nem tudtok ellenőrizni...
    Szóval valóban jól látod a helyzetet. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #37206 üzenetére

    No ha már ilyen szépen összejöttünk, akkor beszélgessünk. :)
    Szerintem minden józan ésszel rendelkező ember számára nyilvánvaló, hogy ilyen árkülönbségek nem a minőségbeli eltérést és szinteket tükrözik. Vegyük csak példának, a Toshiba 1T lemezét, és a WD Black egy terrás lemezét. Az első kb. 16 ezer az utóbbi 22 ezer. ezen a szinten simán rá lehet húzni, hogy igen, ennyivel kerül többe a minőségibb drive. Not problem, érthető, és megmagyarázható.

    Lépjünk tovább. Nézzük csak a 2T-s lemezeket. A Toshiba kb. 22 ezer a WD 40 ezer.
    Itt igazából a tányérok, fejek száma duplázódhat. Ha utána járunk a dolgoknak, akkor hamar kiderül, hogy nem a lemez felületekkel szokott gond lenni, azaz nem a sok bad sector miatt haláloznak el a drive-ok. Sokkal inkább más alkatrészek gyenge mivolta miatt. Tehát ha a Toshibánál a +1 TB 6 ezer, akkor a Wd-nél ez miért 18 ezer többlet? Mitől háromszoros a felár? Nincs benne se háromszor több lemez, se fej, se vezérlés, se semmi. Pusztán nagyjából ugyanazok az alkatrészek, mint az egy terrásban változatban. Ha ez is 7-8 ezerrel lenne drágább mint, a 2 TB-os Toshiba elfogadnám, azt az elméletet, hogy ez a minőségbeli többlet ára. De ilyen mértékben? Kizárt. Miért? Mert ezek a meghajtók is tönkremennek, hiába kevesebb, akkor sem majdnem 100%-ig üzembiztos teszteknek vetik alá a komponenseket, mint pl. egyes memóriagyártók egyes termékeiket.
    Ha valaki e gondolatmenet után is azt mondaná erre, hogy badarság, akkor tessék kutakodni a a korábbi cikkek között, ahol a Google "hozta nyilvánosságra" az általa használt a merevlemezek "életstatisztikáját", hűtve, nem hűtve, adott körülmények közt mennyit bírtak, mennyivel voltak tartósabbak a drágább lemezek.
    Ezek után láthatóvá válik a kép, hogy egy picit tartósabb és minőségibb lemezekért a valódi érték többszörösét kérik el. Amikor a WD, a Black széria után olyan garanciát vállal, hogy ha 3 éven belül tönkremegy, a vételár többszöröséért cserébe ad Black lemezeket, akkor majd elhiszem, hogy valóban annyival jobb minőséget képvisel, mint amennyivel drágább.

    Sokszor nevesebb gyártók nevesebb termékeivel is adódnak beszállítói problémák, én inkább ide sorolnám azokat a termékeket, melyek tömegesen pusztulnak, nem az olcsó akkor kötelezően trágya képlet lesz a megoldás.
    Ezt se látom valósnak, hogy bárki is úgy tervezne egy merevlemez szériát, hogy maximum napi 1-2 órát megy, nem 0-24-ben üzemel. Ezt, hogy lehet tervezni? A tranzisztorok gyártásánál fele annyi ideig tartják egyes kémiai folyamatok alatt a szilíciumostyát mint a drágább termékeknél? Így eleve hamarabb fog hiba beállni a tranzisztorokban, előbb fog kidiffundálódni belőle az adott anyag a meleg hatására, mint a drágább chipből?
    A mérnökök eleve alkatrészkészletekből dolgoznak, azokat nem ők gyártják, így ha a beszállító sokkal gyengébb minőségű alkatrészt szállít le mint kellene, akkor ezzel elve nem lehet tervezni. Szerintem.
    És ezt igazolja, az, hogy néha igen komoly szériahibák bukkannak fel, itt ott.

    Mondandóm lényege, hogy a WD Black (és talán a Red is) igazából divat termék lett, kiemelkedő árral, mint más piacon a Pipás cipő meg a Három vonalas, szinte semmivel nem tartósabb mégis többszörös árban van más termékekhez képest. A Wd mentségére szolgál ugyan, hogy valóban picit jobb a black és a red mint a többi merevlemez, de a black nagyon túl van árazva.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #37213 üzenetére

    Maga a toshiba gyár is tudja ezt ezért nem is vállal garit...
    Ha tud róla, már pedig tud, ha ez nem egy hanta info, akkor miért nem javítja? Az oem piacon nincs garancia? Ott nem kell cserélni, nem lenne értelme betörni a normál piacra? Inkább csorbát ejtenek a márka hírnevén? Mellesleg, én elég sok Toshiba notit láttam Toshiba hdd-vel vígan működni több, azaz 3-4 év után, akkor hogy is van ez? Mindegyik rossz, de mégsem? Vannak kivételek is. :)

    @ hcl: A hibák tervezésből is adódhatnak.
    Világos, ezért van egyes gyártóknál, pl. gigabyte alaplapok, annyi rev szám. :) Ügyesen okosan.
    Viszont a kiderült hibákat nem lenne célszerű javítani? Melyik gyártó érdeke az, hogy minél több hibás terméket eladjon, hogy utána kicserélhesse őket, aztán azokat is meg, meg még azokat is... ? :)

    Nem utolsósorban azért, mert egy 1T-s, 2T-s tányér esetében sokkal finomabb alkatrészekből áll a mechanika (fej, fejmozgató eszköz), ami egyenesen vezet oda, hogy kevesebbet fog bírni.
    Ennek miért kell ennyire törvényszerűnek lennie? Nem kell és nem kötelező sokkal kisebb vezérlőegységet gyártani, a pontosságnak nagyobbnak kell lennie, ez tény, de ha nagyobb energia kell, akkor az ezt biztosító alkatrészeket nagyobbra kell cserélni, maga a tekercs nem fog meghibásodni. Persze ez ennél sokkal bonyolultabb, de 3 éve is voltak 2 terrás dögök, amik sokkal megbízhatóbbak voltak, olcsóbban, mint a mostaniak drágábban. Kidobták az akkori technikákat? Aláírták a tervezett elhasználódási szerződést? :)

    (#37225) djculture: ...amíg nem alkotják meg a forgó lemezek légellenállásának csökkentését (héliummal és sokféle gázzal próbálkoztak már) addig ezek a vinyók élettartama sajnos kisebb is lesz.
    Ha ez ennyire probléma, akkor nem lehetne lekerekíteni a fejek éleit? A repülők sem téglatestek. :)

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz hcl #37230 üzenetére

    Világos, hogy egyre gazdaságosabban kell gyártani. Egyre gazdaságosabban, mégis sokkal drágábban adják el. Amikor beszereztem a 2 green dögömet, akkor (asszem) 500/664 Gb-os lemezek voltak, a mai 1 terrások, nem sokkal nagyobbak. A fejpozicionáló mechanikán én az elmúlt 5 évben nem sok változást látok, ugyanaz a méret, nem került rá semmi plusz, ami rajta van szerintem még azt is le lehetne szedni róla, és inkább vezetékezni, de ez lehet problémásabb lenne, igaz így is vezetékezni kell akárhol dolgozzuk fel teljesen vagy részben a fejről érkező és oda továbbítandó adatokat.
    Ha ennyire problémás 664 Gb-os lemezméretről 1 Tb-ra lépni, akkor miért nem hagyják a fenébe az egészet. Persze ismét a költségek, a kevesebb tányér olcsóbb. És úgy is, ha emiatt sok-sok driveot cserélni kell pluszba? (A felár lesz a biztosítási költség erre a sok gyenge minőségi cuccra.)
    Ezek azért érdekes kérdések, persze mi halandók sose tudjuk meg a valódi okokat, de egy biztos a pénz beszél.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #37243 üzenetére

    Tudod te kit verj át ezzel: Ez meg az egy évvel későbbi IBM 3380 ami 2.52 GB 250kilóval:

    Ezen egyértelműen látszik, hogy ez a Voyager térhajtóműve. :DDD

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Dzsekó #38900 üzenetére

    Nem tudom, hol és milyen garanciális feltételeknél olvastad, hogy ez bármit is számít egy garanciáztatásnál. Ha így is lenne, de én ilyenről nem tudok, akkor is az 1 év garancia rendeltetésszerű használat mellett kötelező. Egy év alatt, ha minden 8. másodpercben parkol a fej, márpedig sok zöld wd ezt is teheti akár, akkor majdnem 4 millió parkolás is elérhető lenne, tehát ehhez képest a 300 ezer csak a töredéke, ergo simán elérhető normál üzemben. Persze ez egy elég "érdekes" üzem lenne, mert vagy sokat parkol egy ilyen lemez, vagy folyamatosan használja egy program, így nincs ideje parkolni, de elviekben elérhetőek ilyen magas parkolási számok.

    A másik amit nem értek, hogy mitől változna az üzemidő, abban az esetben, ha egy hdd napi 10-15 óra helyett 24 órában üzemel? Az első fél-egy órában eléri az üzemi hőmérsékletet, ami marad a következő tíz vagy 50 órában is, tehát nincs ilyen jellegű összefüggés. Sok éves tapasztalat alapján biztosan állíthatom, hogy a van hűtés nincs hűtés sem igazán számít. Sok Maxtorral találkoztam anno, melyek hűtés nélkül a kezemet is égették több órás üzem után, mégsem meghibásodás miatt kerültek ki a gépekből több év használat után. Asztali gépek esetében vagy gyártási selejtes egy merevlemez vagy sem, ha nem, akkor mindegy, mennyit üzemel és milyen eloszlásban, nagyjából egy adott üzemórát fog menni. Ha valami selejtes benne, akkor meg addig amíg az bírja a rárótt terhelést. Lehet csak a harmadik indításig...
    Notebookok esetében sok tulaj elfelejti, hogy egy merevlemez is van a gépben, nem kéne dobálni, meg ugrálni a géppel üzem közben, ugyanis magas fordulaton igen erős nyíróerőket kell a csapágynak kibírnia ilyen esetben, tehát nem azért lesz csapágyas, mert túl meleg volt, vagy 24 órában használta, hanem mert valószínűleg sokat mozgatták a gépet vagy eleve gyártási hibás volt a csapágy.

    #38904 Bici
    Van ilyen lehetőség, az energia gazdálkodások, speciális energiaellátási beállításoknál, a merevlemez résznél, ott be lehet állítani mennyi idő után kapcsoljon ki. De ehhez az kell, hogy semmi ne használja ennyi ideig, és utána se akarja, mert ellenkező esetben ismét elindul a merevlemez. Ez az összes lemezre vonatkozik, de egyenként számolja és kezeli őket.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Bici #38908 üzenetére

    Ilyenkor ugyanúgy áram alatt van az elektronika, de az összes belső alkatrész lekapcsol, azaz fej, meghajtó motor, stb. így fizikailag biztos nem kopik. Az elektronika meg emiatt biztos nem használódik el. :) Szóval pont ugyanolyan, mintha ki lenne kapcsolva a meghajtó. Én emiatt nem aggódnék.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tknof1871 #38922 üzenetére

    Ez sajnos megvalósíthatatlan, ehhez már hotswap vagy valami hasonló cucc kell. Eddigi ismereteim szerint ilyen szoftveresen még nem létezik, de nem is hülyeség ez az igény, lehetne jelezni az alaplapgyártók felé, hogy igazán megvalósíthatnák ezt is. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    No akkor ismét itt egy teszt vagy inkább felmérés, ami bizonyítja mennyi tévképzet fut itt ezen a fórumon is, mint például, a hétköznapi embereknek szánt merevlemezek, nem jók 24 órás üzemre, mert elhasználódnak, túlmelegednek, gyengébb konstrukciók, és még sorolhatnám... Nagyjából ugyanezt az eredményt hozták a sokkal régebbi google adatok is. Jó emésztést az adatokhoz. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz potyi23 #39062 üzenetére

    Ha visszaolvasol, akkor egyértelműen a WD Black lesz az ajánlott HDD.

    #39063 Zimmy88:
    A WD Red lesz a te meghajtód, a 2,5-ös csendesebb, de drágább megoldás, ezt neked kell mérlegelni.
    Adattárolásra, torrentezésre fölösleges a 7200-es fordulat.
    Az intellipower egy marketing bullshit. Állítólag a fordulatszám, az adatátvitel és a cache használat összehangolása, állítólag, kedden este hétkor a ... :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz jczettler #39065 üzenetére

    Good choice. :)

    Ha nem lenne vágás, akkor inkább a red lenne célszerű, de a vágás már sok lehet a rednek, főleg ha a többi feladat is rázúdul egyszerre.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák