Beats Powerbeats Pro 2 - az Apple termék, ami jobb Androiddal

Ha csak fülhallgatóként használjuk, iPhone mellé jobban passzol, de amint pulzust is mérnénk az új Beats fülessel, jobban járunk a zöld robotos rendszerrel.

Hirdetés

Bevezető, doboz, kialakítás

2014-ben vásárolta fel az Apple a Beats márkát 3 milliárd dollárért, ami az Apple addigi legnagyobb beruházása volt. A Beats márka megszerzése nem feltétlenül csak a fül- és fejhallgatók miatt volt fontos az Apple-nek, bár tény, hogy márkaérték és portfólióbővítés szempontjából sem volt rossz befektetés: 2011-ben az újonnan 100 dollárnál drágábban eladott fejhallgatók 64%-án ott virított a “b” logó. Az Apple számára mégis inkább a Beats Music streaming platform és a mögötte dolgozó emberek, valamint addig kifejlesztett ajánló algoritmusok voltak fontosak. Egy évvel a Beats márka felvásárlását követően indult az Apple Music, egyúttal megszűnt a Beats Music önálló létezése és Beats 1 néven beolvadt az Apple Music rádióállomásai közé.

A Beats alapítói Jimmy Iovine (bal szélen) és André "Dr. Dre" Romelle Young (balról harmadik) Tim Cook és Eddy Cue Apple-vezetők társaságában
A Beats alapítói Jimmy Iovine (bal szélen) és André "Dr. Dre" Romelle Young (balról harmadik) Tim Cook és Eddy Cue Apple-vezetők társaságában (forrás: Tim Cook Twitter-fiókja, 2014) [+]

A Beats termékek viszont nem tűntek el és nem is olvadtak be az Apple AirPods termékei közé. Külsejük a divathoz hasonlóan visszafogottabb megjelenést öltött, de éves-kétéves ciklusokban érkeztek új modellek, melyek már az Apple hardverével voltak felszerelve (például W1 chip, H1 chip). Egyfajta kísérletezési platformot is biztosítanak így az Apple részére a Beats márka kiegészítői, erre tökéletes példa tesztalanyunk, a Powerbeats Pro 2. Évek óta pletykálnak arról, hogy az Apple valahogy az AirPods fülhallgatókat is fel fogja használni a fitnesz- és egészségfunkciókhoz. Erre itt a Powerbeats Pro 2 beépített optikai pulzusmérővel, és félig-meddig az AirPods Pro 2-vel megegyező tulajdonságokkal. Kevésbé veszélyes terep a Beatsen kísérletezni élesben, hisz nem olyan elterjedt eszköz, mint az AirPods. Tapasztalataink szerint pedig nem is olyan megbízható a működése, mint ahogy azt általában az Apple csak működik és kész termékeitől elvárják az emberek.

Powerbeats Pro 2 fekete színben
Powerbeats Pro 2 fekete színben [+]

Miután kifizettük a 134 990 forintot mondjuk az iSTYLE-nál a fülhallgatóért, kibontva a műanyagmentes csomagolást a Powerbeats Pro 2-t egyből a hordozó tokban találjuk. Ott van még a dobozban a kötelező papíralapú dokumentáció, van XS, S, M, L, XL méretű gumiharang (az M-es méret gyárilag a fülesen), és ennyi. Nincs töltőkábel, de szinte bármilyen USB-C kábelről és vezeték nélkül Qi töltőről is vesz fel energiát a hordtok 2,5 és 5 watt között.


[+]

Nálunk a fekete változat járt, de van lila, narancs és homokszürke színben is a fülesből. A tok jelentősen kisebb lett a korábbi modellénél (7,5 x 6,6 x 3,4 cm és 77 gramm benne a fülesekkel), de azért így is nagyobb, mint egy AirPods vagy egy Pixel Buds tokja. Zsebben nem igazán, edzős táskában inkább elfér. Kialakítása letisztult, a fedelet tartó mágnesek és zsanér erősek. Felnyitva a “b” logós tetőt találunk egy párosító gombot, ez androidos vagy Windows eszközökhöz kell. Egy LED jelez fehér vagy piros színnel a tok elején.

A hordtokA hordtok A hordtok [+]

A fülhallgatók 4,5 x 4,1 x 2,4 centiméteres dimenziókkal rendelkeznek és 8,7 grammot nyomnak. Ránézésre nagynak és nehéznek tűnhetnek, de meglepően légies viseletük, nem húzzák az ember fülét. A műanyag és a gumírozott borítású nikkel-titán kampóval a stabilitás sem volt probléma szemüveg nélkül. Szemüveg szárával együtt már nem feltétlen ül meg kényelmesen a Beats a fülön.

A felhelyezést is szokni kell kicsit, előbb be kell akasztani a kampót, aztán a megfelelő pozícióba forgatni a fülest. Ezt pár nap használat után megszokja az ember és már reflexből csinálja majd. Az irányítás szerencsére egyszerűbb. A “b” logó mögött maradt a nyomógomb mindkét fülhallgatón, és a kampó felé a száron van külön hangerőszabályzó is. IPX4-es védelme van a Powerbeats Pro 2-nek, szóval verejték vagy rácsapódó eső nem tesz benne kárt, irányítani pedig a gombok mellett lehet iPhone-ra csatlakoztatva “Hey, Siri!”-vel indított hangparanccsal is.


[+]

A “b” gombok funkcióit személyre lehet szabni, iOS-en a Beállítások között, Androidon a Beats alkalmazásban. Beállítható, hogy hosszú nyomásra a hangasszisztenst ébresszük, vagy az ANC módjai (zajkioltás, ki, átengedés) között váltsunk, ezek tetszőleges sorrendben állíthatók. Az egyszeri nyomás fixen felveszi a hívást, kétszeri nyomás automatikusan leteszi. Média esetén az egy nyomás a lejátszás/szünet, két nyomás az előre, három nyomás a hátra. És bár sehol nem jelzi az app vagy az iOS beállítási menüje, az egy nyomás és nyomva tartás képes aktiválni a pulzusmérőt a fülhallgatóban.


[+]

A Powerbeats Pro 2 fején találni egy közelségérzékelőt, van benne gyorsulásmérő, így tudja, mikor van a fülben és mikor nincs. Kikapcsolható, hogy automatikusan érzékelje ezt, és beállítható az is, hogy csak egy behelyezett fülessel működjön az ANC. Van még két pogo pines csatlakozó a töltéshez, és mellettük az optikai pulzusmérő szenzor. A Powerbeats Pro 2 optikai pulzusmérője LED-es optikai szenzorokat használ, amelyek másodpercenként több mint 100 alkalommal pulzálnak. Ezek a szenzorok zöld fényt bocsátanak ki, amely áthalad a bőrön és eléri a vörösvértesteket. A fény visszaverődése a véráramlás alapján modulálódik, és ezt a modulált fényt fotodiódák érzékelik. Az így nyert adatokat egy optikai lencse segítségével irányítják és választják szét, majd a gyorsulásmérő segítségével kompenzálják a mozgás okozta torzításokat. A rendszer az adatokat az Apple Watch HR-monitorja által is használt algoritmushoz hasonlóval feldolgozza. A leggyakoribb mintavételezés 5 másodperces intervallumokkal megy, szóval percenként tizenkét alkalommal mér a füles, tapasztalataink szerint a legritkább pedig 15 másodperces eltérésekkel történik, egy perc alatt négyszer. Nézzük is meg, hogy ez milyen a gyakorlatban!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés