Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • franconero

    csendes tag

    Sziasztok,

    DVB-C tunert keresek a számítógépemhez, HD adások vételéhez, a megjelenítőm egy fullHD projektor. Asztali tunert is vehetnék, de a gép már össze van kötve a projektorral és a hangrendszerrel is, és így spórolnék 2 kábelt, és egyből felvenni is tudnék a benne lévő merevlemezre.
    Szempont az is, hogy hamar el tudjam pakolni a cuccot, mert errefelé adózni kell a tévévevők után, ezért USB-s megoldáson gondolkodom.

    Egyelőre ezt találtam, nem olcsóság, USB-s és van CI kártya hely benne:
    Terratec H7
    Tudtok erről valamit, hogy jó-e?
    Vannak pendrive méretű USB tunerek is. Jók azok, tudják a fullHD-t, szép a képük? Ha igen, akkor miért gyártanak nagyobb dobozokat, saját tápegységgel? Csak a CI kártya miatt?
    Van esetleg bevált, ajánlott modell, lehetőleg megfelelő driver támogatással?

    A TechniSat CableStar Combo HD CI olcsóbb, de azt olvastam az Amazonon, hogy nincs Win8 támogatása, mert a gyártó leáll erről a termékcsoportról. Nem akarnék egy zsákutcába belevenni.

    [ Szerkesztve ]

  • franconero

    csendes tag

    válasz Avermedia_hu #13279 üzenetére

    A szoltáltatóm ez: Salzburg AG.
    Itt azt írják, hogy a kínálatban lévő 150 szabadon fogható digitális adás vételéhez DVB-C képes tévé kell, vagy DVB-C Receiver.
    A szolgáltató nem ad dobozt, hanem ezeket a készülékeket kínálják 130-tól 600 euróig: készülékek

    Ausztriában van egy csodálatos GIS Gebühr, ami egy tévére fizetendő adó, havi 25 euró (=7500 forint). Ezért jelenleg az 51 centis katódsugárcsöves tévém a szekrény alján tartózkodik, meccs esetén kiemelem, átcipelem a nappaliba, összekötöm mindennel, és a projektoron nézem a meccset. Meccs után ugyanezt lejátszom visszairányba. Kéretik nem nagyon röhögni... :N
    Könnyebb lenne egy kis tunert eltüntetni, igazából emiatt keresgélek DVB-C tunert, lehetőleg valami külsőt, amit nem kell fixen beépíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • franconero

    csendes tag

    A brazil VB-hez közeledve döntésre kellett jutnom tuner ügyben, ezt vettem az Amazonról:
    [Terratec H7]

    Windows7 64 bithez és DVB-C-hez kellett, és USB-s megoldást kerestem. Ez drága, 135 euró körül van (szállítással 150 euró volt), de nem ér véget a drivertámogatás a Win7-nél, van Win8-as driver is.
    Sok időt még nem tudtam rászánni, csak installáltam, kerestettem adókat, talált kellően sokat, bár néhány még mintha hiányozna, meg kell nézzem még a csatornakeresést bővebben.
    A standard minőségű digitális adók mellett pár bejön HD-ben is, ill. rádióadók is bejönnek. A kép és hangminőség szuper, főleg a HD adások nagyon szépek. Egyes adók többnyelvűek, itt ki lehet választani, melyiken nyelven nézem, ill. van olyan is, aminél lehet feliratot bekapcsolni.
    Készítettem egy tesztfelvételt merevlemezre, egy .TS fájl íródott, amit prímán le tudtam játszani. Időzített felvételt még nem próbáltam.
    Van hozzá távirányító, a csatornaváltást és a hangerőt próbáltam eddig ki, azok működtek.
    Egyelőre jó vételnek tűnik.

    A projektorom a tuner beüzemelésekor nem a grafikus kártyára, hanem a Core i7 3770K HD4000-es IGP-jére volt kötve. Fura módon kb. 5 másodpercenként ugrott a kép tévézés közben, miközben a monitoron meg jó volt. Miután átdugtam a projektor HDMI kábelét a grafikus kártyába, onnantól megjavult a kép. Azaz úgy tűnik, az IGP ereje valahogy kevés hozzá, ami azért meglepő, mert a 1080p-s filmeket simán vitte, a tévé meg szerintem csak 720p.

Új hozzászólás Aktív témák