Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KeniPapa

    újonc

    válasz EVL2 #16410 üzenetére

    Szia!
    engem is érdekelne az LG tesztelése, ma nap közben Csabán leszek.
    Kérlek írj privátban, hogy oldjuk meg a dolgot.
    köszi!

  • KeniPapa

    újonc

    Sziasztok!
    SAMSUNG UE 50 MU6122 4K vagy Samsung 49MU6202 ívelt led, BFen elég jól le lesz akciózva, vélemények?
    Leginkább filmek, sorozatok nézésére (+Bluetooth fejhallgatóval is) , online streaming, Teló TV mirror, később NAS szerverről filmnézésre lenne használva.
    Köszi,

  • KeniPapa

    újonc

    Sziasztok!

    Tv és egy új hangrendszer vásárlás előtt állok. Szeretném kikérni a véleményeteket, ajánlásotokat. Minél többet nézelődök annál jobban elbizonytalanodom. :(

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    500k környéke. (Tv+ soundbar max. 600k nagyon max 700k)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Filmezés (Synology NAS-ról, külső merevlemezről), tvnézés, kevés sport
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Jelenleg 4m-re van a tv a kanapétól, de közelebb tudom még húzni, így 3,5 m-el számolhatunk. Min. 65"-ra gondoltam, max. 75"
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Nappaliban lenne a tv. ami világos. Nap közben és este is nézem a tv-t.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Nap közben a családdal (4fő) nézzük a tv-t, este jellemzően (1-2fő). Szemből nézzük.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Jelenleg legtöbbet a Synology NAS-ra letöltött filmeket, sorozatokat nézem és a családi képeket videókat nézzük vissza. Illetve külső merevlemezről nézek filmeket, sorozatokat.
    Játékra egyáltalán nem lesz használva.
    A gyerkőc youtube videókat néz. Az asszony Tv adások rögzít, és néz vissza.
    Telefon tükrözése fontos.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    A jövőbeni már dolby atmos-os soundbar csatlakoztatása és kezelhetősége fontos.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    -
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Samsungokat szeretem, de nem zárkózok el más márkától sem.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    -
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    új.

    Elég nagy dilemmában vagyok, mert a nagyobb méret esetében 75" Qled, OLED már nem fér bele. 65" esetében beleférhet, de akkor meg lehet a komolyabb hangprojektort kell elengednem, elnapolnom.
    Először kinéztem egy korábbi modellt Samsung QE65Q95TDT (370-380K) és mellé egy hangprojektort HW-Q930B 9.1.4. (290k) Így bele is fértem volna a keretbe, a TV-t megnéztem a MédiaM-ben és ott jól mutatott a képe (nyilván nem otthoni környezet.) De aztán ha láttam a Tv nem kezeli a dolby atmost, így emiatt kellene elengednem.
    Aztán nézegettem a Samsung QE65Q80BAT típust (460-480k), így már a hangprojektor nem fér bele. Illetve akkor már ha majd 500kt ráköltök a tv-re akkor lassan az OLED kategória környékén vagyok 65"ban.
    Teljesen elbizonytalanodtam milyen irányba induljak. :(
    Vélemények?

    Köszi. :R

  • KeniPapa

    újonc

    válasz rainman72 #71676 üzenetére

    Köszi!
    Van egy másik nem okos 4k-s philips TV-nk annak is szép a képe.
    Úgy döntöttem OLED irányt veszek, eredetileg az volt az első gondolat. :)
    Az említett 706 vs. 806 között mi a difi?
    Ambilight szimpi :)

    Ahogy nézem az árakat akkor kb ezek közül kellene akkor választani:
    Toshiba 65XL9C63DG
    Horizon 65HZ9930U/B
    LG OLED65A13LA
    LG OLED65B13LA
    Philips 65OLED706
    Hisense 65A9G
    Philips 65OLED806

Új hozzászólás Aktív témák