- Szuperkijelzővel készül a Huawei Mate 80 RS
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Google Pixel topik
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- Apple Watch
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- A Pixel 10 minden színben és oldalról
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
Hirdetés
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
woodworm
veterán
válasz
f4lcon #56823 üzenetére
Minden tiszteletem a xiaomié (nekem is van), de rettentően túlárazottak, az asus is csak tanulhat tőlük. A szokásos féláras engedménnyel sem érdemes megvenni őket, csak ha engednek még 30%-ot belőle. Mivel a válaszodból arra következtetek, hogy nincs égető szükséged egyszerre több készülék nagy sebességű kiszolgálására, az az egy lenne a fontos. Ezért elég lenne egy sima 3 streames mimo router is, amit a fenti listából ki tudsz választani.
-
válasz
f4lcon #56818 üzenetére
Az általad írt AC Mbps adatok... névleges számok... gyakran ennél jelentősebb kisebb a valós átvitel WiFi-n. De ezt majd úgyis akkor látod, ha forgalmazol rajta és méred az adott konfigot. A Gigabit-nek szerintem nem lesz közelében. Így pimaszul, de nevelő jelleggel....
azt is mondhatnám, hogy feleslegesen fizetsz rá elő... meg azt is mondhatnám, hogy kár, hogy a kábelt egy nem éppen mobileszköz PC-nél kispóroltad pl. egy múltbeli festésnél, vagy egy esedékesnél.
Ez sajnos ritkán, de másnál is előfordul, de még ott is ritka, hogy egy gigabites Net csonkítanak meg a PC-nél.
Szóval az anyagi és időbeni áldozatot én is más irányba terelném. -
-
válasz
f4lcon #50198 üzenetére
igen, n szabványon 5 GHz képes is.
az 5 GHz nem csak ac lehet, még ha az is a jobb.
router is van csak n szabványos dual band (2.4 és 5 GHz n szabvány), ami ac- még nem tud, illetve az ac képesek visszafelé kompatibilisek, tehát tudják n szabványon is az 5 GHz szórást, nem csak ac-n. -
válasz
f4lcon #50081 üzenetére
Akkor nálad nem jelent hátrányt.
100-as nethez erősen ajánlott a gigabites portokkal szerelt router mert a 100-as portokkal rendelkezőben nem lesz tartalék.#50083 DanielK
Nincsen vele tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla egyértelműen de hardvere alapján jónak tűnik így ha van kedved vedd meg, ha megteszed akkor feltétlenül számoljál be róla.
Amióta a Belkin tulajdona a Linksys, kikerült az ajánlott gyártók közül, van néhány jó eszköze de az áruk nem mindig versenyképes a többi gyártóéval.
Ami még szóba jöhet azaz Asus AC68U/AC87U.#50086 bexinho23
A port nyitási gond nem ide való, menj át IDE ez ügyben.Azonban nem tudom mennyire megbízható a TP-Link-hez viszonyítva.
Teljesen, általánosságban nincsen vele semmilyen gond sem, pont emiatt is ajánlott.Beépített antennája van olyan erős, mint a TP-Link-é?
Körülményektől függ, hogy milyen lesz az elért eredmény, előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.Huawei P8-cal ("N"-es szabványt ismeri) tudok majd csatlakozni az 5Ghz-re? Mert a céges 5Ghz-et nem látom a telefonommal (céges laptoppal viszont igen).
Leírása szerint dual band így tudja használni az 5 GHz-s sávot is.#50090 Vbazsi2
Olyan nincsen, hogy "bizonyítottan nagyon erős wifivel rendelkezik" mert a körülményektől függ, hogy milyen lesz az elért eredmény, előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.
Nem csak a router-en múlik az eredmény, fontos tényező még a beállítások, a kliens eszközök, a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), zavart okozó berendezési tárgyak, stb.Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? -
-
válasz
f4lcon #49806 üzenetére
Megéri annyiért.
Elég sokban különbözik a sima és a G+-os verzió így elgondolkodtató, hogy megéri-e a beszerzést.
Terhelés szempontjából megfelelő lesz.#49807 Kingunique
Wifi tekintetében semmit sem lehet garantálni így nem biztos, hogy egy eszköz csere megoldaná a gondodat.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?AC-s eszközt lenne érdemes beszerezni ha már cseréled a jelenlegit.
Ajánlott eszközök: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9#49808 Tigerteam
Ha nem kell gyári firmware-ben a letöltő kliens akkor AC1200G+.
Hasonló árban van még az Asus AC55U és TP-Link Archer C5 mint AC router-ek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Lenovo ThinkCentre M81 SFF i5-2400 14GB DDR3 120GB SSD HD Graphics 2000
- ASUS TUF GeForce RTX 3080 10G
- Samsung QE55QN85D 55" Neo QLED, Mini LED, 4K, 120 Hz, HDR10+
- Lenovo Thinkpad X270, 12,5" FHD IPS Touch, I5-7300U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- Dell Ltitude 7480, 14" FHD IPS Touch, I5-6300U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 12 Mini 64GB / 12 hó jótállás
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Xiaomi 14T Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest