Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thesnc

    csendes tag

    Sziasztok, Sajnos ugy adodott hogy laptopot kell vennem. Sokkal jobban preferalom az asztali gepeket, de a laptop egyetlen nagy elonye, hogy belefer egy taskaba es lehet konnyen hozni vinni most elengedhetetlenne valt. Viszont nem vagyok otthon a temaban, ugyhogy szuksegem lenne egy kis utbaigazitasra... Szoval:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A nyar folyaman.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100.000 korul szeretnek, de hajlando vagyok adott esetben 150-ig elmenni. Nem vagyok annyira tisztaban az arakkal...

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Mindennapi hasznalat. Net, film, jatek. Nem fogok rajta dolgozni.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen. Itt eleg konkret tudok lenni. Az aktualis Football Managerrel szoktam jatszani, illetve a mindenkori csucs Hack n Slash ARPG-vel, ami jelenleg a Path of Exile nalam. Ha ez a ket cim gond nelkul elmegy rajta akkor mar elegedett vagyok. Elobbihez nem nagyon kell GPU, inkabb CPU-t es RAM-ot ker enni, utobbi meg nem kirivoan gepigenyes, inkabb atlagosnak mondanam.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Mindketto. :D De hajlando vagyok a teljesitmenybol aldozni valamennyit a minoseg oltaran ha kell.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem feltetlenul. Ha nincs benne akkor sem fakadok sirva.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Atlagos 15 col koruli. A mattot preferalnam ha lehetseges.

    (8) Notebook tömege?
    Mindegy. Az a helyzet hogy nem naponta hordozgatnam, csak ha eppen koltoznom kell, vagy repulnom, ami mostanaban elo fog fordulni. De amugy egyhelyben lesz a szobamban az asztalon.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nelkule is jo.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Minel tobb annal jobb. :) Optikai meghajto nem feltetlenul kell.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Csak az emlitett ket jatek. Semmi videovagas, vagy foto.

    (13) Eddig kinézett notebookok?
    Az a problemam hogy en elveszek ebben a sok markaban es tipusban, szoval nem tudom. A Dell gepeit nezegettem, foleg Latitude es Precision-oket, de szoba johet mas is.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Abszolut szoba johet hasznalt is, refurbished is.

    Remelem eleg infot adtam meg, ha valamit kihagytam kerdezzetek. Elore is koszonom a segitseget.

Új hozzászólás Aktív témák