- Mindenki Z Fold7-et akar
- One mobilszolgáltatások
- Kirakatba tette a Google a Pixel 10-eket
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- Profi stratégiára vált a Galaxy S26
- Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Kikristályosodik a Razr 60
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kesztió
aktív tag
Akkor erről az UBLOX 6010-ST-ről tudtok-e valamit? Mintha 50 csatornás lenne és 2010-es, tehát nem épp-épp olyan régi darab – és asszongyák, hogy Galileo-ready, tehát (valószínűleg firmware frissítés után) fogja látni az EU-s műholdakat is. Kérdés, hogy egy X kínai eszközben ez alapértelmezett, vagy bele kell piszkálni, hogy tényleg működjön is a dolog? Ha igen, meg lehet-e ezt házilag is ejteni?
-
Prime110
aktív tag
Hogy a "garnitúrában" ott van az lehet, de ugyanaz az állomány HERE (Navteq) állományban is vaskosabb, nyilván okkal és joggal, de lehet hogy a TM is belevágott ebbe - mikor én utoljára ezzel foglalkoztam akkor még minden ilyen állomány nyugatról jött...
Ha a Beckeren más futna iGo-n kívül, de jó lenne az is, akkor nyilván azt ajánlgatnám, természetesen az erősen átszínezett iGo megléte fontos, pl a magyar felhasználók szempontjából, mert nem kell új funkciókat megtanulni, átvenni.
-
-
-
-HajTömeg-
őstag
Hát,akkor lehet maradok a NAVON N670 -nél.
Annak legalább van támogatása a térkép bérlős oldalon és most az a legfontosabb.
Egyébként a Navonra is vonatkozik,hogy alig látni napfényben? -
-HajTömeg-
őstag
-
gologolo
tag
@DM43
@GipsztrigrisKöszi a tippket, tényleg nagyon olcsó mind2 ebay-en meg használton. Nokia 3, royaltek 7.
Viszont találtam egy nagyon jót, a legfejlettebb chipel, igaz 15-ért:http://www.ebay.com/itm/Holux-RCV-3000-Smart-Wireless-Bluetooth-GPS-Receiver-Data-Logger-Advanced-M1000C-/131266836552?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e901cf848
Nah most azért csábító ez sokkal magasabb áron mert míg az előző két készülékben SiRFstarIII chip van addig ebben MediaTek MT3329. Ahogy nézem pontosságban is jobb, van benne AGPS. Azt meg nem tudom megállapítani hogy SiRFstarIII-ból melyik verzió van pontosan az első kettő készülékben, mert ettől függően jelentősen változna a fogyasztás, és a pontosság is.
Még egy utolsó érv a Holux mellett a tracking funkció. Végre nem kéne Endomondónak csutkára szívnia a mobil akksiját.Szóval azt hiszem kitartok a magasabb kategória mellett, ha már veszek. Ha itt tudtok még valami figyelemre méltó versenyzőről akkor azzal viszont szívesen összevetném még.
-
JOEPAPA
tag
Refulbirishibered, refulbhiserishibredereled, refulb vagy nem , leirni kimondani sem akarom, nem is tudom, nem is akarom tudni, azt irtam is azt tudom mit jelent, nem ez a kerdes.
Meg Magyarul is nehez irni errol a ceges geprol, amin jo ha 5 billentyu megvan, az sem a helyen, ekezetet nem is allok neki keresni...
Milyen terkep van hozza, azaz mennyi frissites?
Gyurci pont ezt a tescos akcios cuccot tesztelte?
Neten talaltam olyat, hogy 90 napig van frissites, olyat is, hogy csak 1x, es lattam VIA125 doboz fotot ami LM logo volt, azaz elettartam...na a tescoson nincs LM logo de utalas sincs kivul a terkepfrissitesre, gondolom, mert nincs, igy nem is kell, azaz nem merem megveni, de ha valaki megvette esetleg tudja mit irnak belul, esetleg hirdetik belul, hogy lifetime maps?
-
LámaZ
addikt
Ja, az plusz 2 érv a waze mellett. :-)
Én csak mosolygok, amikor olvasom itt, hogy emberkék mennyit szenvednek és szenvelegnek térképfrissítéssel, meg ilyenekkel. A waze-ben ez ugye nem gond, mindössze mobilinternet kell, ami Nyugat-Európában bagó, és itt is apránkint egyre olcsóbb lesz. (Most havi 100 ft amúgy. :-)
Ha meg valaki azon a sivatagi rally-n vesz részt – amelynek nem jut most eszembe a neve - ahol végképp nincs mobilnet (bár, ki tudja, mert Magyarországot lassan az afrikai országok is lekörözik e téren), akkor az OpenStreetMap-alapú navik (pl. ugye az OsmAnd), megteszik, pláne ha te is besegítesz a térkép pontosításába.
Nagy változások lesznek még, már érzem a friss szelek illatát. ☺ -
blueye
veterán
Belefáradtam. Te zsigerből ellene mész ennek a navinak, ill. ennek az ajánlatnak amit nem is neked ajánlottam. Nem értem. Nem baj. Annak aki azt a béna navit vette volna igencsak sokat segített a linkem, nem neked való, nem high end készülék, annak kell ilyen aki csak bepattintja a kocsijába és használja és fogalma sincs az IGO, Primo, Be On Road közötti különbségről, nem tudja hogy eszik vagy isszák az OSM, NQ, TM térképeket. Sok ilyen ismerősöm van
-
blueye
veterán
"olcsó húsnak híg a leve" - biztos így van, te vagy a szakértő - ez gyorsan talál jelet, nem veszti el, nem dob le az útról, teszi a dolgát. A BT részt még nem próbáltam, biztos az lesz vacak.
Elhiszed nekem hogy nem kell navi softot és EU térképet venni? Mivel itt van mellettem a készülék és mint írtam bármilyen 2013Q03-as EU OSM térképet rá lehet hivatalosan tenni. HA NQ térképet akarsz, akkor azt is megveheted 40 EUR-ért (teljes EU - ami szintén nem túl drága szvsz).
Én senkit nem akarok erre a vasra rábeszélni csak ajánlottam valakinek aki tényleg nagyon hulladék GPSt akart venni, gondolom ezzel nem tettem rosszat.
De hogy a hibájáról is írjak, a tartó kevés a 7"-os súlyához, nem árt a műszerfal tetejéhez illeszteni a készülék alját, különben nagyon bólogat.
-
blueye
veterán
Ne legyél már ilyen ingerült. Eredetileg az ATD GP-318 helyett ajánlottam a linkemen levő készülékeket, ezzel talán egyet tudsz érteni
Azt írtam hogy mostani Yamoto7 nem volt a kezedben (olvasd már el amit írtam!), ettől senkit nem kell megkímélned aki ennyit szán egy 7"-os navira. Biztosan nagyon tapasztalt vagy MÁS navik terén, de te konkrétan arról írtál ami nálam van, jól működik és te még NEM használtad.
Amúgy kíváncsivá tettél, mit ajánlanál ennyiért (22.900 HUF, gondolom a linkemre nem kattintottál...)?
(7", BT, FM transzmitter, hazai 2 év garancia, navi software teljes EU térképpel, frissítéssel - természetesen lehet ugyanilyen "gyenge" vas) -
blueye
veterán
Ha nem láttál még ilyet, ne írjál róla. Az 5" és 7"-hoz teljes Európa térkép van (OSM, 2013Q03), frissítéssel. Csak azért írják így mert az összes térkép nem fér fel egyszerre.
Be On Road-ot próbáltad már? Csak azért kérdezem mert "véleményed" van róla.
-
kirjak
aktív tag
Szerintem ne légy kíváncsi...
A mobil műszakis kamionra se és a zöldkártya felülvizsgálókra se, a bekamerázott Ford transitra se ami veszi hogy hogyan közlekedsz erre arra stb. had ne soroljam mik vannak még amivel nem találkoztak sokan és emiatt azt sem hiszik el hogy van.
Amúgy meg nem véletlen áll a közmondás, jobb félni mint megijedni.
Innentől kezdve ezt a témát be is fejeztem.
Térjünk vissza a navikhoz. -
LámaZ
addikt
Nem használtan vettem, de volt is vele munka.
Beh jó lett volna, ha találtam volna egy hülyét, aki beüzemeli nekem, friss térképpel felszereli stb. stb.
Tehát, igen, továbbra is ajánlom azokat a használt cuccokat, akiket valaki jól beüzemelt.
A nálam lévők ilyenek.
Ezt nem nektek írom, mert ti már belefásultatok ebbe az egészbe, hanem azoknak az újoncoknak, akiknek nincs meg a magukhoz való józan, magyar paraszti esze, és a sok okoskodás csak összezavarja őket. -
LámaZ
addikt
Aham.
Azért van az a sok segítségkérő hozzászólás itt is.
Alapból régi a térkép, hogy mást ne mondjak.Azt kellene már megérteni, végre valahára, hogy a PNA nem személygépkocsi, vagy hasonló, amelynél a futott kilométerek számával csökken az érték. Jaj, bocsánat, azokat is be kell járatni.
Tehát, az, hogy valaki bejáratott neked egy autót vagy egy navigációs készüléket, attól nem kell húznod az orrod - mert ez hülyeség! - meg kell köszönnöd, sőt, rá is kéne fizetned ezért a PLUSZ szolgáltatásért.
Emiatt is nevetséges, hogy egyes személyek, akár priviben, kikötik, hogy ők már bizony csak új készüléket hajlandóak venni. Mintha mondjuk akár egy év használat után lekopott volna a műanyagból 0,001 mm, és az őket zavarná.
Külön "élvezet" aztán olvasni, amikor egy ilyen válogatós ember vadi új darabot rendel, de a szállítás során megsérül a kütyü.De nem fogok én itt harcolni a téveszmék ellen. Nincs rá időm.
-
Attici
őstag
PD10-esnek elég sok változata van. A 3G engem nem érdekel, mert csak GPS-nek Kellene.
Nem túl gyenge a kijelzője? -nem túl nagy a felbontás 7"-hoz és nem is IPS
Milyen GPS van benne?-Glonasst tudja?
Nem túl nagy GPS-nek?- Látszik tőle az út is vagy kitakarja a fél szélvédőt? -
Neurotoxin
őstag
Kösz a cikket! De ezt a kókányolást...valóban nem túl szép és gyári?
@Pinto: volt régebben egy model, CNS HDnet, abban volt wifi, bár kifutó, árgépen még lehet találni. Nyáron nézegettem az xTAB50-t, akkoriban lebeszéltek az androidos megoldásokról, igaz, hogy ezt a készüléket is reszelgetik, de még sajnos messze van a jótól, pedig nekem is nagyon tetszik. Tudom, hogy mi sarkal téged, én is egy ilyen öszvért akartam a wifi miatt.
Ha választani kellene, akkor részemről ha a térkép neked megoldható x960bt, ha nem, akkor Nüvi sorozat.
-
Pinto
csendes tag
Szintén navit keresek és olvastam a linkelt írást, bár ebben a Navonban nem gondolkodtam.
Ebben a versenyben ki mit lát befutónak:
Wayteq X960 - Wayteq xTab-50 - Navon Platinum Explorer - Garmin Nüvi 50illetve esetleg mit tenne eléjük velük azonos árkategóriánan?
Az a gondom, h 2-3 típusból tudnék összegyúrni egy tökéletest, de vízzel kell főzni...
x960: elkelne bele a wifi a BT helyett
xTab: van fenn a youtube-on olyan video, hogy az x960 3x gyorsabban talál pozit nála
NPE: kevés az infó róla, van aki lehúzta a display miatt, bár volt a kezemben boltban és ott nem láttam gáznak, de autóban kell ugye
Nüvi: felbontás negyede a többinek, bár a 800x480-nál többen nagy gombokat akarnak, itt meg ez ugye alapCsak, h pár dolgot említsek a többi szempont mellett (jobb szeretnék Androidot, 5-7"-t a jobb felbontással és tökéletes nappali láthatósággal, gyors navival és tök jó lenne, ha egy wifis Tab-ot is kapnék vele 35k-ig
.
Szóval hátha valaki tud ilyet v dob egy sorrendet a fenti listára.
Köszi!
-
snowdog
veterán
-
Loituma69
őstag
Rosszúl fogalmztam nem az androidos navigációval van a gond, hanem egy konkrét kütyüvel! 2 évig Xperia Arc+primo+navitel+ jelenleg tomtom hibátlanul tette teszi a dolgát!
Finomabban fogalmazz az xTAB 50 kapcsolatban mert engem 6 óra ban-ra itéltek mert le mertem írni a véleményemet az xTAB 50 topikban! Jah és azóta is bármi negativumot írok a kütyürül egyszerüen törlik a hozzászólásaimat! Semmi trágárság nem volt írásaimban csak a konkrét tények! Ez van! Ez egy ilyen fórum!
-
Luissimo
veterán
Miki, eszembejuttattad a SYGIC-et.
egyetlen pozitivuma, hogy jó felbontással működik a TAB-on.Nemakarom dicsérni , de nemis tudnám.
Mareggel a poén kedvéért benavigáltam vele a Köztelekbe.
Ha nemtudnám, hogy hol dolgozom, még mindig bolyonganék a városban valamerre, mert kvázi fogalma sem volt semmiről.
De lehet hogy már nem is élnék, mert , amikor nemmentem arra, amerre ő akarta, mert az hülyeség volt, akkor a Kőbányai utról szabálytalanul símán balra nagyívben beakart kanyarítani a Hungáriára.Egy ilyet külföldön, mondjuk Bécsben megszívni életveszély, ahol nemtudod, hogy szabad-e ott balra nagyívben kanyarodni.
Szóval, hallottam már a Sygicről, de továbbra is a sülyesztőbe vele...
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Milyen légkondit a lakásba?
- Jelszókezelők 2025-ben: biztonság vagy illúzió?
- Őszre feketét ölt a THEC64 Mini
- Autós topik
- HBO Max
- BMW topik
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Gitáros topic
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- Gigabyte 15 G5 Gamer FHD IPS 144Hz i5-12500H 12mag 4.5Ghz 16GB 512GB Nvidia RTX 3050 Win11 Garancia
- Layer 2 Plus (Layer 3 Lite) Passzív rack switch, 24x1G + 4x10G SFP+ , SFP-kkel FS S3900-24T4S-R
- Eladó/Lenovo X240 Ultrabook/I5-4300U/8GB DDR3/Win 10Pro/12,5"!!!
- LG OLED55C9 prémium TV - 140cm, 4k, 120Hz - apró vizuális hibával
- Erős Gamer / Munka PC i7-14700, RTX 3070 Ti, 32GB RAM, 1TB SSD
- Akció! Sérült! Corsair Icue 5000X RGB Számítógépház! Olvass leírást!
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- Honor MagicBook 16 Ryzen 5 5600H 16GB 256GB FHD 144Hz
- Dell 14 Latitude 9410 FHD IPS 2in1 Touch i7-10610U 4.9Ghz 16GB 512GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest