- Yettel topik
- MIUI / HyperOS topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Mi mindenre jó egy másodlagos megjelenítő?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Aktív témák
-
Shufny
őstag
válasz
schawo #42381 üzenetére
A magas kimenő impedancia általában több (és szarabb) mélyet okoz, mint keveset. (ugye a fejes impedancia menetétől függ) A kapacitív csatolás miatt vág inkább alul az elektronika, ami telefonnál talán még sűrűbb is. Én úgy láttam, hogy a sok telefonon alapból be van kapcsolva valami hangszínező marhaság, ezért is jobb lecserélni a gyári lejátszót. A "dübörög" engem inkább erre enged következtetni.
-
Shufny
őstag
válasz
Daneeka #41209 üzenetére
Ahogy dudika is mondta, semmi hasonlót ne várj attól a laptoptól. Példaképpen itt egy MR624 egy nagyon durván jó akusztikájú szobában és utána egy "átlagosban". Ez pedig a nagytesó átvitele süketszobában.
szerk: látom ti sem hallottatok még az NS10 -ről.
-
Shufny
őstag
válasz
schawo #41198 üzenetére
Nade laptop hangszóró? Nem túlzás ez egy kicsit? Hol a határ? Telefon a WC kagylóban?
Inkább pont az ellenkezőjét szokták tapasztalni egyébként, hogy fülessel minden túl arcba mászó, ha jól van mixelve. Ha lábdobok "klikkje" erősebb hangfallal, az azért van mert kong az egész szoba (vagy laptop ház...
) Szóval, de, van ott FR beli különbség is, nagyon durván. Továbbá 0 áthallás, és elsősorban ez, ami miatt senki nem kever fejessel. (max, ha kifejezetten arra készíti a zenét, mert manapság én nem tartanám hülyeségnek)
Ellenben arra szokták használni, amit írt ő is, hogy subbass -t meghallgassák, mert elég macerás és drága egy mélynomó.
-
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #41095 üzenetére
Viszont a Sennheiser mindenütt felment. A többi csak nálunk.
-
Shufny
őstag
Jó kérdés, mert én nem egészen értettem a dolgot már a DT770 -nél sem. Egyrészt a T70 nem igazán DT770 karakter. Másrészt árban teljesen máshol van.
Szerintem két fő lehetőség van:
Nagyon más gyártástechnológia, és csökkenti akarják a régebbi kapacitását. Ez esetben a DT880 és 990 is menne.Vagy a DT770 volt valamiért különösen népszerűtlen.
Mindenesetre kíváncsian várom én is természetesen. Bár a DT990 karakter engem nem érintene, úgyhogy amennyiben tényleg az lesz, akkor pusztán a piac alakulása szempontjából érdekel.
-
Shufny
őstag
válasz
baluka26 #41041 üzenetére
Azt mondod mai napig "forradalmi Otto motor" jeligével kéne hirdetni minden autót?
Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy "kapták" a jelzőt.
#41043: Azért csak érted mit akarok ezzel. A forradalmi lényege az újdonság. Amikor már nem az, akkor már csak a történelemkönyvben van értelme úgy emlegetni... meg mint látjuk marketing anyagban persze. -
Shufny
őstag
válasz
schawo #41021 üzenetére
Guttenberg hülye, Tyll meg nem akar senkit magára haragítani.
A téma tl;dr -je pedig: mérés jó dolog, de néha nagyon nehéz érdemi infót kiolvasni belőle, (főleg, ha csak ennyit és úgy mérünk, mint például Tyll, ami még mindig több, mint más nyilvános adatbázisok esetén) és persze mindig tudni kell, hogy mit keresünk. Így a (normális, nem olyan mint Guttenberg -é) szubjektív review -nak van értelme.Dőlttel a teljesen általam hozzáadott rész, bár a többin is meglátszódhat, de úgy érzem jól összefoglaltam. Persze ezt eddig is tudtuk.
-
Shufny
őstag
válasz
csanad09 #40788 üzenetére
Az M50 jó választás lehet, de mindig érdemes meghallgatni. fi:zi'k tervezi egy ideje a beszerzését, nem tudom mikorra várható. contaxg -nél meg nem tudom éppen mi van. Mindketten árulnak Shure -t is. SRH840 -nel érdemes összehasonlítani, meg akkor már a 440 -nel is, hátha megelégszel vele. Zaj -ban is lehet hallgatózni, de ott sűrűn nincs készlet, és általában drágább.
-
Shufny
őstag
válasz
bigmasterg #40652 üzenetére
Karakter érdekelt, nem?
Továbbá látszik, hogy nem meglepő módon, viszonylag csúnya alapzaja van:
[link]. Tyll grafikonján is látszik ez, meg világossá válik tőle, hogy miért van lehúzva ilyen durván ~5kHz -nél.A kihagyás sem túl váratlan. Előfordul.
-
Shufny
őstag
válasz
bigmasterg #40642 üzenetére
Tyllnél még mindig csak ez a THD+N görbe van.
-
Shufny
őstag
válasz
szakibá... #40604 üzenetére
Az átlagolásnak semmi köze ahhoz, hogy zajjal, szinusszal, vagy impulzusból számolva adják meg az átvitelt. Továbbá nagyon is érdekes, hogy "mennyire cakkos".
-
Shufny
őstag
válasz
FehérHolló #40601 üzenetére
Azért nem értem, mert fejhallgatónál nem sok értelme van eltekinteni a reflexióktól szerintem. Hangdoboznál van, mert ott a szoba tulajdonságait próbálod kiszűrni a mérésből, de fejhallgatónál ez olyan, mintha a hangszórót doboz nélkül mérnéd. Aztán lehet, hogy tévedek, de eddig úgy láttam, hogy legtöbben a sweep -et preferálják FR méréshez. Például: [link]
-
Shufny
őstag
válasz
FehérHolló #40592 üzenetére
Azt hittem a "szakmám" meg a "laborunk" összetartozik.
Zajnál miért nem jelentkeznek szerinted a reflexiók? Meg miért ne érdekelnének téged? Hiszen azok is erősen hozzátartoznak a fejhallgató tulajdonságaihoz. Továbbá a zaj pont abból a szempontból rosszabb, hogy a nem lineáris torzítások hatását nem olyan egyszerű kiszűrni belőle.
"Másrészt egy kutatás jellegű tevékenységemnél fontos az én példányom frekvenciamenete, hogy ne őrjítsem meg a laborban tartózkodókat a zajszennyezésemmel, amikor nem annyira muszáj."
Itt meg nem értem pontosan az összefüggést. Te most azt szeretnéd mérni, amit te hallasz, a zajszennyezésed meg egy teljesen más dolog. Vagy lehet, hogy ez megint két külön dologról is beszélsz?
Asszem leesett, hogy a munkádhoz ismerned kéne a saját cuccodat, és szeretnéd ezt használni a hangszórók helyett.#40601: Azt még meg szabad kérdezni, hogy nekik miért problémásabb, ha leteszteled sweep -pel is, mintha nem?
Javaslom, hogy mazsolázz egy kicsit innen előtte.
-
Shufny
őstag
válasz
FehérHolló #40572 üzenetére
Műfej nélkül tökéletesen használhatatlan eredményeket fogsz kapni, és gyanítom olyan mikrofonotok sincsen, amivel emberi fejen tudnátok mérni. Az sem világos, hogy zenével mit akarsz mérni, vagy hogy miért pont színes zajjal szeretnél fehér, vagy akár sweep -ek helyett. FR mérés már van egyébként a HD439 -ről, de ugye a hangminőség szempontjából a nem lineáris tulajdonságok legalább ilyen fontosak, csak azt még sokkal macerásabb használhatóan mérni, illetve a szubjektív megítélésük is bonyolultabb.
(#40583) baluka26: Kérdéses, hogy lesz-e audiopartner -nél külön Amperior kábel, kompatibilis-e, és ha igen, akkor mennyibe fog fájni.
-
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #40476 üzenetére
-
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #40474 üzenetére
Rossz felhelyezés. Nézd meg a 2012 -es mérést.
-
Shufny
őstag
válasz
Angelo69 #40446 üzenetére
Gyenge hangja van, ezért az árért meg pláne. Ráadásul még kényelmesnek sem kényelmes.
DBAtti: Azért vigyázni kell a random véleményekkel. Valahogy erősen kétlem, hogy nálam szétesne bármelyik. Mellesleg meg rosszul látod, kezdve ott, hogy a GHS supra.
-
Shufny
őstag
válasz
GabN73 #40305 üzenetére
Azért ilyen rajongótábora senkinek nincsen. Nagyon masszív reklám kampány eredménye ez. Rengeteg klip, film, sorozat szerepelteti. Majdnem egy szinten van ilyen szempontból az Apple cuccokkal vagy a Prius -szal. Hírességek viselik nyilvánosan stb. stb. Gondolom jó pár lap sem ingyen írt róla ilyeneket. Azért az sokat elmond, ha már Lara Croft sem ússza meg a használatát.
A kép meg nemes egyszerűséggel régebbi szerintem, és amúgy egyáltalán nem lepődnék meg azon sem, ha most sem használnák maguk ezeket a szutykokat. Látjátok, hogy ez ilyen marketing mellett semmit nem számít már, hiszen keresni sem kell, hogy valaki rátaláljon, hogy mekkora szemét a cucc valójában. Simán nem akarják elhinni az emberek az igazságot.
Ba cy lus: Tekintve, hogy tulajdonos, nem hiszem hogy reklámköltségként számolná el a saját nevének a használatát.
-
-
Shufny
őstag
válasz
bajnokpityu #39882 üzenetére
-
Shufny
őstag
Önmagához képest?
Ezt most nem értem. Mindegy, azt hiszem azzal megkaptad a jelenségre a választ, hogy más a HRTF, de gondoltam ez eddig is lejött, hiszen ez a különbség minden mérésüknél jelen van.
szerk: Nem is igazán kiegyenlíted, csak jó esetben nem úgy érzékeled, mintha hiányozna valami, hanem mondjuk megváltozik a tér. Továbbá ez az a bizonyos "zárt lyuk", amit már korábban említettem. Valszeg azért van, mert sweep -nél nem szólnak bele a mérésbe a nem lineáris dolgok. Zenénél meg valószínűleg a visszaverődések ott eredményeznek valami IMD -hez hasonlót (vagy pont azt). Ha megnézed jellemzően ott van egy csúcsosodás a THD mérésekben.
gyenesmartin: 5x mint alacsony gain?
Sok lesz. Szabványos (2V rms) forrásnál az 1x is több, mint elég ezekhez a fejesekhez.
-
Shufny
őstag
Hát őőő
Na majd meglátjuk:
beyerdynamic präsentiert CUSTOM – die erste Kopfhörer-Serie mit interaktivem Sound und user-generated Design
USA link -
Shufny
őstag
válasz
P.Schmidt #39650 üzenetére
Nem úszod meg, hogy meghallgassad a jelölteket, mert köztük csak tőled függ, hogy melyik tetszik jobban. Esetleg tippet tudunk adni, hogy valószínűleg melyik fog neked legjobban tetszeni, ha bővebben kifejted pontosan melyik Audio-Technica és Sennheiser füleseket hallottad, és mi volt velük a probléma.
Problémát fog jelenteni az ajánlásban, hogy nemrég nagyon felmentek az árak, és elég nagy káosz van, hogy mi mennyibe is kerül. Még nagyobb lett a különbség soknál a hazai, és külföldi árak között. Továbbá a használt árak sem követték még le a változást eddig, szóval még inkább megéri használtat venni, pedig eddig is ajánlott volt ebben a kategóriában.
Ehhez kapcsolódik, hogy ez igazából "mid-fi" és "high-end" közé esik. Szóval el kell majd dönteni, hogy melyik irányba változtatsz. Persze az sem mindegy, hogy mennyiért szerzed be a DAC1 -et vagy DA11 -et, mert azért használtan se nagyon jönnek ki 220 -ból.
-
Shufny
őstag
válasz
dudika10 #39589 üzenetére
Ha nem sikerül vigyázni rá, akkor cserélhető. Sajnos még nincs az árlistán, hogy mennyiért.
-
Shufny
őstag
válasz
schawo #39586 üzenetére
Egyszer vagyok lusta rendesen visszakeresni egyből el is rontom...
HD660 -on lehet párnát cserélni. Mindenesetre az lenne az igazi, ha meghallgatná ezeket, illetve én ennyi alapján merem mondani, hogy a 439 -cel nem nyúlhat annyira mellé. Ha már a vele egy árú best buy -okkal kell példálózni, az is jelent valamit. Nekem egyéb szempontból is szimpatikus darab.
-
Shufny
őstag
válasz
RyanGiggs #39582 üzenetére
Azt jelenti, hogy nem rossz, de például egy Shure SRH440, Superlux HD660 vagy egy FA-003/HM5/Lindy Premium/Studiospares M1000 (
) azért veri.
Viszont az olcsó kedvencek szintjét meglépheti. (Retro DJ, SHP5401, DT235)
-
Shufny
őstag
válasz
justo00 #39572 üzenetére
Az előbb említett 4x9 szériával együtt jelent meg, így ugyanaz érvényes rá. Ráadásul "gamer" szóval halmozottan hátrányos helyzetű.
Jól gondolom, hogy nem olvastad még az első hozzászólást?
Más: Vezeték nélküli fejesekhez hozzátenném, hogy ugye az volt a kérés, hogy digitálisan vigye a jelet, hogy ne legyen interferencia. Egyrészt digitálisan is van, csak könnyebb veszteség nélkül kezelni. Ami viszont fontosabb, hogy nem csak az interferencia miatt zajosak ezek. Hosszan volt szó pár hete erről is itt, hogy ugye bele kell építeni mindent a fejhallgatóba. Ez pedig többek között azzal is jár, hogy alacsony jelszinten kell dolgoznia mindennek, ami nagyon megnehezíti a jó jel/zaj arány elérését. Szóval egyelőre minden ilyen fejhallgatóban a (nem gagyi) asztali rendszerekhez képest sokkal zajosabb elektronika van.
-
Shufny
őstag
válasz
RyanGiggs #39568 üzenetére
A látszat csal. A DT235 sok drágább fejhallgatót megszégyenítően szól. Nincs benne olyan mély hogy... mert az egy teljesen más fogalom, mint jó hangminőség. Arra ügyeletes például az XB500.
Leghasznosabb továbbra is, ha elmész fi:zi'k -hez és csemegézel A falról.
A HD 4x9 viszonylag új széria (tavaly november asszem) így innen nem hallotta még senki tudtommal. Nem rohantunk érte, mert a Sennheiser -től ebben a kategóriában senki nem vár jót. A nevük meglátszik erősen az árukon, így ha visszaolvasol, láthatod is, hogy első tanácsok között szokott lenni, hogy nagy márkák olcsó termékei nem érik meg.
Ettől függetlenül GE -n aránylag jól teljesített a 439. (engem pl meglepett) Sajnos a többi továbbra is teljesen zsákbamacska, hogy mennyire és miben különböznek.
Mellesleg igazából a 428 se volt borzalmas 16.000 Ft -ért, csak szerintem például a Superlux HD660 köröket ver rá ennyiért.
-
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #39557 üzenetére
Foobar remote.
Jack elosztó nem igazán ajánlott megoldás. Kérdezd csak dudikát.
MotorBoy79:
A leírtakhoz legközelebb megint az RS220 van, de az nagyon messze van a 30 -től. Ilyen árban csak sima analóg FM rendszerek vannak (legolcsóbban meg infra, amit még inkább érdemes kerülni), vagy telefonhoz tervezett BT headsetek. Utóbbi nem tudom mennyire használható PC -vel, pláne egyszerre kettő. Ráadásul a BT nem a hatótávjáról híres.Szóval otthon valami Kleer -t használó rendszerben érdemes gondolkodni. (bár fura, hogy annak ellenére, hogy élén vannak a piacnak elvileg, az RS220 mégse az ő rendszerüket használja. Vagy legalábbis gondolom kiíratnák velük, ha így lenne.)
Ezekből a legolcsóbbak tudtommal a WR700 és az RS 160. Utóbbihoz lehet venni külön csak fejhallgatót HDR 160 néven, csak ez magában annyi, mint a WR700.Ezek egyszerre 4 fejest támogatnak. Hatótávra a TDK -nál 10 métert írnak. Az RS 160 -hoz már ~18 métert, de ez "optimum: line of sight". Az az, ha kimész a szobából, akkor már kevesebb. Sajna nem tudom, hogy mennyivel. Az RS 170 és 180 -ra már közel 80 illetve közel 100 métert írnak.
Azt kiemelném, hogy nem tudom mennyire egyedi az a probléma ami a Kleer -es Sennheiser -eknél jött elő nemrég itt is a topicban, hogy az akkuidő meghosszabbítása érdekében autómatikusan kikapcsolja a fejest, ha pár másodpercig nincs elég erős jel. Sokan arra panaszkodnak, hogy hosszabb halk részek után elharapódik az első mondat filmeknél. Nem tudom a többire ez mennyire jellemző. (illetve gagyin, de itt is megoldható a jelszint növelésével, és utána a fejhallgatón való halkítással)
Ahogy nézem már minden nagy gamer gyártónak is van vezeték nélküli fejhallgatója, és persze mikrofonosok is. Szokás szerint nincs velük használható tapasztalat, hogy mennyire gagyik. Időnként illene rájuk nézni, hátha, de jellemzően senki nem szereti vesztegetni velük az idejét. A nevükkel minden szart el lehet adni, így nem is éri meg nekik nagyot alkotni, mert azt ugye gyártani se olcsó.
Gamer fejes topic -ba meg csak azért szoktuk átküldeni az ilyen érdeklődőket, hogy a tulajok haragos hozzászólásaitól megkíméljük ezt a topic -ot. Nem azért, mert ott ténylegesen hasznos információhoz lehet jutni.(#39565) dudika10: Szerintem az XBox miatt van rajta az USB, mert máshogy nem lehet vele megoldani a mikrofon használatát. Legalábbis múltkor úgy emlékszem ezt olvastam az X320 kapcsán. Aztán persze ki tudja milyen "funkciót" gányoltak még rá.
-
Shufny
őstag
Viszonylag jó árú HD800
-
Shufny
őstag
válasz
bigmasterg #39386 üzenetére
Ilyen árak mellett minden "érdekes". Alapból se nagyon, de így végképp semmi értelme felsőbb kategóriás modellnek. A hordozhatókra sokkal nagyobb az igény, szóval a K3003 egy fokkal logikusabb lépés.
Alsóbbat meg most dobtak ki egy rakatot, csak mi nem foglalkozunk vele, mint ahogy a Sennheiser -ekkel sem.
(511, 512 mkII, 514 mkII, 520, 540 továbbá 490 és 328)
-
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #39384 üzenetére
Hozzá lett számolva. Semmi nem lesz helyette. Gondolom a K701 -et se tartják sokáig meg a Q701 mellett.
mzso: Akkor kiemelem még jobban, ha nem sikerült az első bekezdést sem elolvasni.
"This headphone shows similarities to the Fischer Audio FA-006, where the Yoga CD-880 shows similarities to the Fischer Audio FA-003 and Brainwavz HM5." Szóval a CD-340 -ből (amiről Bodz írt) nincs Brainwavz és az FA-006 közel sem olyan népszerű, mint az FA-003. Persze az nem is szerezhető meg 7000 Ft -ért. -
Shufny
őstag
válasz
Deadzone41 #39369 üzenetére
Inkább 52.5, ebből csoportos rendeléssel még le lehet venni 3-4000 -et. Viszont kérdés meddig van náluk, mivel K601 -et már nem gyártják. K701 árát meg ők is feljebb vitték kicsit, szóval már ~235 eur + szállítás. Az is duplája már a 35k -nak.
mzso: Ők egy másik Renkforce -ról beszélnek.
-
Shufny
őstag
válasz
Hackett #39353 üzenetére
Nem kell félni, hogy ettől majd gyorsan elviszik az orrod elől, mert már korábban is linkelték. Állapottól függ, hogy mennyire jó az ár. Ha tényleg makulátlan akkor a 35 kifejezetten jó. Egyébként csak normális. Azért azt hozzátenném, hogy a többiek is megszokásból mondják ezt, mert láttunk nem egy K601 -et elkelni 30k alatt, viszont nem veszik figyelembe, hogy most semmilyen kategória társát nem lehet újonnan megkapni kb 80k alatt... Egyelőre csak a Sennheiser -ek használt árán látszik ez, de ha még egy darabig így marad a helyzet, akkor ez változni fog.
Pontosabban nem tudni, hogy melyik boltban mit lehet ténylegesen kapni, hiába van kiírva sokkal olcsóbb ár a többinél.
-
Shufny
őstag
válasz
nubreed #39172 üzenetére
Az arra van, hogy ajándék csomagolásban küldjék. Az amazon a rendelés végén ki szokta írni az áfát is, ami rájön. Ez a viszonylag nagy összeg, nem a vám. Dave nem tudom honnan veszi azt a komoly ellenőrzést amazonon. Vagy hogy garanciát vállalnának mindegyik után. Én úgy láttam rengeteg kétes eladó működik rajtuk keresztül is.
-
Shufny
őstag
válasz
schawo #38588 üzenetére
Egyébként a suliban gondolom 280 Pro van nekik, amit csak mások véleménye alapján nem ajánlottunk, de nekem úgy tűnik, hogy a kötelezőt hozta az áráért. Viszont a 380 Pro hír és kinézet alapján is egy a PC350 -hez hasonló, zárt HD555 szériás megoldás, ami nagyon nem kecsegtető.
Ajánláson nem sokat változtat, mert példul az SRH440 olcsóbban, kipróbálhatóan, nem kifutó modellként verheti.
-
Shufny
őstag
válasz
PR0JECTNR56 #38506 üzenetére
Csak ~16% -kal nehezebb az SRH 940 -nél. Az ár pedig netker8... egyébként $300 az MSRP, de megjelenéskor az első vélemények is negatívak voltak. (nyilván akkor olyanok vették, akik ilyet kerestek, mert az egyértelmű, hogy pl nekem nem kellene semennyiért)
Azóta nem foglalkoztam vele, de ahogy látom más sem a bolygón.
-
Shufny
őstag
Akkor már a Clip+ sokkal jobb példa, mert legalább nem szól annyira szarul, de azért messze nem asztali minőség. Ráadásul nem bírja sokáig, annak ellenére, hogy 0.5V a max kimenő feszültsége. Az RS 220 erősítője valószínűleg 1V -ot bír, azért 106 dB a max hangereje, ami például balukának kevés, és persze nincs vele egyedül. Az alapból rövid akkuidőt még megfejeled egy vezeték nélküli kapcsolattal és máris használhatatlannak nyilvánítja a vásárlóközönség fele.
Még mindig ott tartunk, hogy ki lehet hozni ahhoz képest elfogadható szintet, amit már meg is tettek, de ez nagyon messze van egy rendes asztali rendszertől.
-
Shufny
őstag
válasz
bigmasterg #38475 üzenetére
Aha, csak kell neki táp meg aksi és valamivel venni is kéne a jelet. Továbbá kb egy szinten lehet az RS 220 elektronikájával. És akkor még nem számoltad bele, hogy hova rakod, úgy hogy ne rontsa az akusztikát, se az árat.
mzso: Igen megoldható, ennyire mint az RS220 -nál látod.
-
Shufny
őstag
Nem a digitális a kérdés. Maga a hely nem elengedő egy rendes elektronikának, pláne úgy, hogy ne zavarja az akusztikát, és fogalmam sincs miről beszéltél, mert itt érdemes interferenciáról beszélni és nem fordítva.
Szóval nem, nincs lehetőség, hogy jobb minőségű legyen, és annak ellenére, hogy gyengébben szól, az egész sokkal drágább, a fejhallgató bumszlibb és nehezebb, és bármi baj van vele, akkor dobhatsz ki mindent. Meg ugye fejhallgatónként kell külön mindegyikbe.Csak hátránya van, azon kívül, hogy nem akad bele semmibe a kábel.
#38469: Nyilván... Biztos kávé szünetekben dobták össze.
-
Shufny
őstag
Aha tehát vezeték nélkül nincs interferencia/veszteség, de kábellel van?
Bármily hihetetlen a vezeték nélküli fejhallgatók most is úgy működnek, hogy beléjük van építve minden. Garantálva ezzel a minőséget, ami garantáltan szarabb egy normális asztali rendszernél, érthető okokból.
-
Shufny
őstag
válasz
szakibá... #38427 üzenetére
Ugyanúgy csak ellentétes oldalon, más alakban és mértékben.
-
Shufny
őstag
válasz
szilu7 #38422 üzenetére
Sajnos azt nem tudni, hogy mennyi adódik felhelyezésből, vagy a mérő rendszer egyéb hibájából. Illetve, hogy az éppen tesztelt darab mitől rosszabb és mennyire gyakori az adott típusnál. (ezért is írják oda a GE -n, hogy "the test unit is not necessarily a representative sample of the model being reviewed" )
Az alsó eltérés is egész nagy az átlaghoz képest, de hasonló egész soknál van, ezért gondolom, hogy ez felhelyezésből is adódhat. Viszont 5-10 kHz közötti közel 10 dB eltérést nem láttam értelmes fejestől azt hiszem.
Igazából azért mutattam, hogy láttunk már ilyet a családban. Hogy gyártási hiba, vagy valami elhasználódás/nyúzás okozta, az ebből nem derül ki. Utóbbi mellett szól ez is. Persze az biztos, hogy nem mindnél vannak ilyen eltérések. Ez például közel tökéletes.
-
Shufny
őstag
válasz
Slownz #38288 üzenetére
Csak nem tudod értelmezni. Alul 5 pozícióban van mérve, ebből értelem szerűen a felső a rendes szigetelés. 30 (!) Hz -nél van egy szintben a középpel, előtte meg kicsit emelve... ja lecsapott.
De egyébként sem ez hiányzik nekik, hanem 60 - 100 Hz -nél egy +10 dB. Fogadni mernék, hogy annak a Skullcandy -nek is vágva van a legalja.
-
Shufny
őstag
válasz
Slownz #38284 üzenetére
Ajánlom figyelmedbe a különböző pozíciók tanulmányozását, de volt már róla szó a topicban nem egyszer. Ettől függetlenül én is kétlem, hogy egy Skullcandy után ilyenre vágyna. Sajnos általában inkább felkapják a vizet arra a tanácsra, hogy szoktassák magukat az értelmes hanghoz, ha elsőre nem is tetszik, mert jobban járnak úgy.
-
Shufny
őstag
De most találd már ki, hogy ez nem kötözködés... Senkinek nem volt azzal baja, hogy nem tetszik neki, főleg hogy egyetlen fejhallgatóval se lenne elégedett. Azt mondta nincs mélye, amire mondtuk, hogy nem szigetelt rendesen. Nem olyan követhetetlen logika.
Igen, valakinek ez lehet kizáró ok, hogy nem tudja rendesen felrakni. Nézd meg hányan adták el emiatt például a DT1350 -et, de IEM -eknél végképp rendszeres. Nekem például az SE215 messze túl nagy. IJ. Lehetőleg senki ne vegye vakon, pláne ha nagy haja van. Ennyi.
-
Shufny
őstag
válasz
ntomka #38194 üzenetére
Jó, hát nem tudom a többiek nevében írni, de én azt hiszem elégszer leírtam, hogy egy kategória (mid.fi) a többi eddigi kedvenccel, amik között ízlés dönt. Nekem a kedvenceim eddig is az AKG -k voltak, és zárt létére ez az első, ami tetszik annyira. (és akkor így azt hiszem egyértelmű, hogy hátast én se dobtan tőle, de valszeg semmitől nem tenném)
Továbbá az, hogy úgy vélem, hogy kvázi objektívan is jobb valaminél, az sem tartalmaz mértéket. -> lehet egy kategória attól még.
Most ez inkább csak nagyon jó, de azért messze nem hihetetlen $300 -ért. Így is van rajta haszon elég, ebben biztos vagyok. Nekik nem éri meg úgy árazni, mint mondjuk a HiFiMAN -nek, mert sokkal nagyobb piacot érnek el.
-
Shufny
őstag
válasz
ntomka #38180 üzenetére
Nem az, csak Tyll -nél vicces, hogy a jó hang ott kezdődik, hogy rolled of treble. Bármi, aminek le van csapva a magasa az csípőből pretty good. Szólhat bárhogy azon kívül. (lásd: Citiscape Downtown) Ezért utálta az SRH940 -et is annyira, és ezért nem hajlandó rendesen utánajárni a nyitott Shure -ok eredményének.
És ezért olyan hihetetlenül jó szerinte az Audeze, meg az SE535.
-
Shufny
őstag
Jaja, tőle nem is vártam mást.
SHiZUOKA: Hááát, szerintem igazából senki nem számított rá, hogy nem nyúlnak mellé. Én is inkább csak reméltem. A hordozható szériájuk meg a fülhallgatóik nagyon nem voltak meggyőzőek az utóbbi években. Azon kívül meg csak egy Q701 -et mutattak fel... Szóval senki nem számított őszintén rá, hogy a K550 és K3003 értékelhető lesz.
-
Shufny
őstag
válasz
Pantok #38170 üzenetére
Sajnos igazából nincs ilyen fejes, vagy legalábbis nem tudunk róla, hogy lenne. PC360 például teljesen megfelelne a leírásnak csak ugye ennek megfelelően nagyon drága is a hangjához képest. Több szempontból kompromisszum neked a Superlux HMD660, ami például ajánlható headset. Bp -n ki is tudod próbálni. Ezen kívül a mobilokhoz tervezett fejesek adapterrel használhatóak lehetnek, csak kialakításukból adódóan nem lesznek annyira kényelmesek, mint pl a PC360. Ez is a te konkrét fejedtől és elvárásaidtól függ.
Továbbá Deadzone41 tanácsát is fontold meg szerintem. Ezen kívül talán ennyit tudok hozzászólni még a dologhoz.
Más: még egy kis hype.
"Speaking of much better sealed headphones at the $300 price point, holy guacamole, the new AKG K550 is spectacular! It measures pretty well, but sounds way better than it measures. Just a bit of an artificial treble, but other than that, eargasmically good. I reckon it's Wall of Fame bound."
-
Shufny
őstag
válasz
ntomka #38095 üzenetére
Mármint melyik kettő közül? Vagy mik közül?
ntomka: Továbbra is a K601/702 a kedvenc nálam. Aztán nagyon szorosan a K550 és még mindig szorosan az SRH940.
Nekem nagyon bejön a K550 mélye, mert kevésbé fogy el a nyitott testvéreknél (meg a 940 -nél) és közben nem is rosszabb minőségre, sőt talán még jobb is, de ennyi alapján ezt nem merném kijelenteni, de nem lenne nagy meglepetés. Viszont a közepe egy hajszálnyit kevésbé jön be, meg a "presence range" egy kicsit meg van nyomva valszeg a K601 -hez képest, amiért slfln -nek nagyon tetszik, nekem meg kevésbé.
-
Shufny
őstag
válasz
ntomka #38091 üzenetére
Felhívnám akkor a figyelmed arra, hogy a 940 -et is mindenki vékonykázza. Szerintem a K550 -ben több a sub, márpedig attól lesz testes. (és nem olyan csúcsos a magasa, amitől szintén kevésbé érződik vékonynak)
Illetve szerintem a K601 -nél sincs több mélye a 940 -nek, ami speciel jó pont nálam.
és mellesleg a mérések szerint sincs igazából, de az ilyen mértékű eltérésnél mindig a hangerő-állítási ponton múlik a megítélés -
Shufny
őstag
válasz
baluka26 #37865 üzenetére
Igen és az a kis irány azt mutatja, hogy kétszer akkora az IMD -je, instabil, vágja egy kicsit az alját és nincs is hozzá voodoo, ami esetleg javíthat rajta. (mert egyébként ez a 0.33% IMD az i9000 -nél is igen gáz)
Viszont pont ez a baj az RMAA teszttel. Ha valami problémás, akkor nem lehet eldönteni, hogy az eszköz hibája-e, vagy sem. Továbbá, ha minden klappol, akkor is lehet még vele probléma. Nem lehet belőle konklúziót levonni, max a valószínűségét növeli egy tippnek.
-
-
Shufny
őstag
válasz
Ákos97 #37851 üzenetére
"valamilyen csutka Qualcomm"
Semmi köze a hangjához ennek. Azt nem találtam sehol, hogy az audio chip milyen, de az biztos, hogy nem ugyanaz mint az i9000 -ben. -
Shufny
őstag
-
Shufny
őstag
válasz
ntomka #37815 üzenetére
Ezt elég ellentmondásosnak érzem.
Aktív témák
- Yettel topik
- Eldőlt, hogy lesz-e céges internetadó az EU-ban
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- World of Tanks - MMO
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- Star Trek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- MacBook Pro 13, 14, 15, 16, MacBook Air M1, M2 M3 M4 bill magyarosítás lézerrel / sapkacserével
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 16GB Zalman N5 Chieftec 700W
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest