- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Honor Magic V3 - mágikus realizmus
- Yettel topik
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Íme az új Android Auto!
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
-
Mobilarena
Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2025 <<<
-
Qru
MODERÁTOR
(rögzített hozzászólás)
Felmerült az igény egy CPU léghűtés kibeszélő topik iránt, ami megnyitásra került.
A jövőben itt csak a konkrét választással/vásárlással kapcsolatos dolgok kerülnek a kibeszélő topikba pedig a minden más (tesztek, vélemények, tapasztalatok).
Új hozzászólás Aktív témák
-
rayoliviero
veterán
válasz
Thomyyyyy #51048 üzenetére
Van 3 darab chassis fan nevű csatlkaozó az alaplapodon, abból kettőre csatlakoztasd rá a Noctua ventiket. Egyiket az egyik chassis fanra, másikat a másik chassis fanra. Ellenállást és Y csatlakozót ez esetben nem kell használni.
BIOS-ban pedig nem kell állítanod semmit, alapon hagyhatod, aminek talán standard mód a neve. Így még marad egy szabad chassis fan csatlkozód és egy cpu fan csatlakozód, amelyekre tudsz még rendszerventiket kötni.
Ezeknél az Asus lapoknál van egy olyan hiba, hogy cpu fan csatlakozón csak 4 pines ventit képes szabályozni, viszont chassis fan csatlkozón szabályozza a 3 pinest is.
Én így használtam és még rajtam kívül mások is, az Asus Z77 alaplapos topikban pl. Dr V
-
rayoliviero
veterán
válasz
Thomyyyyy #50964 üzenetére
Ha Asus lapod van, akkor próbáld meg sys fanre dugni a Noctua ventijét cpu fan helyett. Nekem úgy tudta szabályozni az Asus P8Z77-V lapom valamennyire. A P8Z77-V-nél legalábbis van egy olyan hiba, hogy cpu fanra dugva nem szabályozza talán a 3 pines csatlakozójú ventiket, viszont sys fanre dugva igen.
-
Hoorus
őstag
válasz
Thomyyyyy #48257 üzenetére
Halk és nagyon jól hűt... Nameg jár hozzá spéci Thermalright csavarhúzó.. Már csak azért is megéri
Ráadásul nem lóg rá a Ram-okra, mert el van tolva hátrafelé az egész. Magas profilú modulok is használhatóak vele..
ha nem lesz kupaktalanítva akkor felesleges a Silver arrow.. Az elfoglalná a fél gépházadat.. Na nem, mintha ez olyan kicsit lenne
-
Ribi
nagyúr
válasz
Thomyyyyy #48254 üzenetére
Kupaktalanítás
Más proci, de lényeg érthető. Gari ugrik. Ehh nagyon lassú voltam.Szerintem a kis hűátadó miatt a SILVER ARROW SB-E 8 hőcsöve kicsit felesleges, mert a szélsők nem sokat érnek már. Vannak 20 alatti erős 14 centis hűtők, max 5%al gyengébb hűtéssel.
-
Asbee
veterán
válasz
Thomyyyyy #48249 üzenetére
A gyári rossz paszta miatt általában 4,5-4,6 körül van a vége a procinak amíg még hűthető. Főleg ha több óra renderelésről van szó. Erre víz lenne az igazi, de légből THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E EXTREME-t ajánlom. ~4,7-5,0Ghz-et kupak szedés nélkül ne várj. Ház az király nekem is az van a fenti 20-as és a hátsó 12-es szépen viszi ki a meleget.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja, hogy a fórumozóknak segítséget nyújtson processzor léghűtések kiválasztásához. Kérdezés előtt kérlek töltsétek ki az összefoglalóban szereplő 6 pontos kérdéssort, amivel az ajánlást segíteni tudjátok. Ebben a topikban nem foglalkozunk kompakt vízhűtésekkel (AiO).
- Teszt DeepCool AK400 Digital: hűtés extra kijelzővel
- Teszt DeepCool Assassin IV: egy igazán különleges toronyhűtő
- Teszt DeepCool AK500 hűtő: elegancia magas áron
- Teszt Megvan-e 250 watt? Jonsbo HX6250 hűtő tesztje
- Teszt DeepCool AK400 hűtő: elegancia és hatékonyság
- Teszt DeepCool AK620 hűtő: színes LED-ek nélkül is megkívánjuk
- Teszt A Zalman CNPS20X trónfosztásra tör a léghűtések piacán
- Teszt Noctua NH-U12A: a hűtők új királya?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Windows 10
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Windows 11
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép PC Játékra! I3 10100F / RTX 2060 12GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest