Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bacus #6667 üzenetére

    Sikerült kiragadnod egy félmondatot a mondandómból.

    Kifejteném, ha nem lett volna világos az eddigiekből: Igen, valóban nem az a célom, hogy megtanuljam a Mikrotik rendszerét, hanem használni szeretném azt -- amihez persze elfogadom, hogy elég sok újdonságot meg kell tanulnom. Szívesen tanulok, érdekel is, de nem ez a motivációm, hanem a használat.

    A bonyolultsággal nem az a bajom, hogy összetett a rendszer, hanem azt nem igazán értem, hogy miért csak bonyolultan, a többi rendszer szerintem bevált alaplogikájától eltérően valósítanak meg mindent. Nyilván van ennek jó oka, de mivel még alapjaiban sem értem a rendszer vezérelveit, még csak nem is sejthetem a választ.
    Viszont kíváncsi vagyok rá.

    A jelenlegi gondom, amire a neten keresem a választ, változatlanul a mobilnet beállítása USB-sticken. A vezetékes WAN-kapcsolatra milliónyi egyértelmű leírást találtam, próbaként be is állítottam, működött. A mobilnet nyilván egy rétegigény, de én pont ebbe a rétegbe tartozom.

    Egyébként pontosan abba a körbe tartozom, akik szerint fontos, hogy autóvezetéshez legyenek meg a technikai-fizikai alapismeretek. Egy autóvezető tudja, hogy hogyan működik a motor és főleg a fék, mi az a súrlódás és tehetetlenség. Én ennél a routernél viszont tényleg úgy érzem, hogy az autóba ülve a motorvezérlés jelszintjeit és a motorolaj adalékainak a kémiáját kéne ismernem.

    És nagyon csendben megjegyzem, hogy olyan baromi triviálisan egyszerű nem is lehet a megoldás, ha senki nem írta még le, és nem hiszem, hogy mindenki az 50 dolláros üzletre pályázik... :)

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák