Hirdetés
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Milyen okostelefont vegyek?
- iOS alkalmazások
- Az iPhone Air buktája elkaszálhatta vékonyítási lázat
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Felújított okostelefonokat kínál a Rejoy
-
Mobilarena
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
lionhearted
#20355
üzenetére
Nos. A fő probléma az volt, hogy hogy proxmox alatt teljesen stabilan működött minden már elsőre is, de valami borzalmas sebességek voltak. A gigás netből alig tudtam ilyen 400-500 megákat lemérni, a fájlmásolás is gyatra volt. Volt realtek driver de elsőnek nagyon nem akart felmenni mindig hibaüzenettel elszállt. Aztán jött az, hogy akkor nézzük meg az ubuntu alatt. Nos ott meg már jött az, hogy nem lehetett rendesen átadni a portokat, ha pedig full virtuál portokat használtam akkor csak gigabit volt. Elvileg van fent neten script ubuntura ami átkonvertálná a rendszert mikortikre, nos az sem igazán működött egyszer sem, ráadásul az amikor hibára futott magát az OS-t is hazavágta, tehát lehetett telepíteni előröl

Utána jött a Win server hyperV-vel, ott is az volt a gond, hogy ha a fizikai eszközt átadtam akkor mindenáron macvtap-ot csinált és nem volt rendes kommunikáció.
Kb mindent kipróbáltam, type 1 és type 2 dolgokat is nem igazán volt jó.
A végén visszatértem utoljára még a proxmoxhoz, és ott némi kernel mókolással sikert végre felrakni a realtek 2.5G NIC drivert, és most egész tűrhetően megy.
Ráadásul így is van anomália még.
Asztali gépről másolva a HTPC-re:
Ugyanez visszafelé másolva HTPC-ről asztalira:
Viszont Iperf meg ezt mondja
Csak túl sok a tényező, mert a HTPC-re egy USB-s 2.5G van dugva RTL8156-al, az asztaliba 2.5G I226V van, míg az Odroid-ba meg 6x 2.5G RTL8125.
Itt beleszólhat a driverezés is, meg még pár dolog, az lenne a jó, ha lenne teljesen egyforma 2 gépem ugyanazon driverekkel, akkor tudnám kideríteni, hogy miért gyengébb az egyik irány.
Az biztos, hogy nincs bottleneck resource-t tekintve szóval máshol lesz valahol a probléma. -
válasz
lionhearted
#20355
üzenetére
Ma a késő esti órákban leírom ide majd
Új hozzászólás Aktív témák
- Konteó topic
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- XPEnology
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Formula-1
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Gitáros topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- új aktiválatlan Apple Watch Series 10 GPS 46mm kozmoszfekete alumíniumtok fekete Apple 1 év garancia
- szinte új Apple Watch Ultra 3 GPS + Cellular 49 mm-es titántok 1 év garancia
- szinte új iPhone 17 Pro Max 256GB deep blue mélykék független Apple 1 év garancia
- új iPhone 17 Pro 256GB cosmic orange kozmosznarancs független Apple 1 év garancia
- Eladó Bowers & Wilkins ASW608 mélysugárzó, fekete
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3521, 100% Akksi
- Nintendo switch oled, Új,Dobozával, 12 hónap garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- UPDATE 11.13. HP üzleti laptopok Elitebook, Probook 4-13. gen gar.
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

ekkold

