Hirdetés
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- iPhone topik
- Dobja a SIM foglalatot az iPhone Európában?
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Kétmotoros tereproller, ami nem lett túl drága - Ausom L2 Max Dual
-
Mobilarena
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Adamo_sx
aktív tag
Van is egy kérdésem a qos-zel kapcsolatban:
Mangle-lel próbálom megjelölni a különböző típusú kapcsolatokat. Szeretném külön jelölni a feltöltést és a letöltést. Például a HTTP(S) kapcsolatra:
add action=mark-connection chain=prerouting comment=WEB dst-port=80 new-connection-mark=HTTP-UP-CONN protocol=tcp src-address=192.168.1.0/24
add action=mark-connection chain=prerouting dst-port=443 new-connection-mark=HTTPS-UP-CONN protocol=tcp src-address=192.168.1.0/24
add action=mark-connection chain=postrouting new-connection-mark=HTTP-DOWN-CONN protocol=tcp src-port=80
add action=mark-connection chain=postrouting new-connection-mark=HTTPS-DOWN-CONN protocol=tcp src-port=443
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=HTTP-UP-CONN new-packet-mark=HTTP-UP passthrough=no
add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=HTTPS-UP-CONN new-packet-mark=HTTPS-UP passthrough=no
add action=mark-packet chain=postrouting connection-mark=HTTP-DOWN-CONN new-packet-mark=HTTP-DOWN passthrough=no
add action=mark-packet chain=postrouting connection-mark=HTTPS-DOWN-CONN new-packet-mark=HTTPS-DOWN passthrough=noAzaz, ahol a 80-as, vagy a 443-as port a cél port (és a saját hálómból indul), az a fel irány, ahol ezek a források az pedig a le irány. Legalábbis teoretikusan, mert ha megnézem a kapcsolatokat, lefelé irányt szinte soha nem látok. Úgy tűnik, hogy a válasz ugyanazon a kapcsolaton jön vissza, mint amin a kérés kiment, így nem mindig látszik letöltés iránynak. Ez leginkább a p2p kapcsolatoknál látszik. (mondjuk eleve azzal van a legtöbb gond
)
A másik problémám a queue-kkal van: A sávszélesség hivatalosan 8/1 Mbit/s. Ha ezt állítom be a parent queue-knál, akkor addig megy is a dolog, amíg a szolgáltatói oldalon megvan ez a sávszélesség. Azonban, ha a szolgáltatónál van szűkület, akkor hiába az egész qos nálam, mivel a router nem fogja priorizálni a kapcsolatokat, mivel ott nem érik el a limitet. Erre van valami megoldás, hogy ezt lehessen kezelni?
Az ok, hogy nem a 8/1-et állítom be, hanem valamivel kevesebbet, de előfordul, hogy csak 3-5 Mbit/s letöltés van a szolgáltatótól, ennyire alacsonyra meg nyilván nincs értelme állítani, hiszen akkor állandóan korlátozom a sebességet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lexus, Toyota topik
- Milyen videókártyát?
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Battlefield 6
- Ismét egy teljesen friss egérrel gyarapította kínálatát a Pulsar
- Chieftec játék értékes nyereményekkel!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- LG OLED55C21LA
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G713QE! R7 5800H / RTX 3050Ti / 32GB DDR4 / 512 SSD
- LG 34GP950G-B - 34", Nano IPS, 3440x1440, 180Hz, G-SYNC, 1ms, HDR600 - Gari 2026.07.04. -ig -
- Apple iPhone 15 Pro 128GB Fehér Titán Színben 100% Gyári Akkuval 6 Hónap Jótállással
- Corsair HXi Series HX1500i 1500W 80 PLUS Platinum Tápegység INGYEN FOXPOST
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3015
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- Azonnali készpénzes Intel i5 i7 i9 8xxx 9xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest