- Motorola G86 - majdnem Edge
- iOS alkalmazások
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Nem nyílnak a Foldok?
- Vízálló ventilátort kaptak a K13 Turbók
- Honor 200 Pro - mobilportré
-
Mobilarena
Vírusirtó Topic 2019
Új hozzászólás Aktív témák
-
#86564352
törölt tag
válasz
Kékes525 #59527 üzenetére
Nem használom, csak egy review cikket olvastam el. [link] Ebben írják a végén: The only downside are the popups that are displayed by the program that advertise the commercial version of the program and that it sends anonymous usage statistics to the makers.
(hátrány a felugró reklámok a kereskedelmi változatról)
Viszont most látom ez 2010-es cikk volt, ha azóta kivették a popup reklámot akkor jó. -
válasz
Kékes525 #59491 üzenetére
Meg is érdemlik, ha kihalnak. Azt amit csinálnak, az már nem megfelelő. Rajtunk tesztelik a termékeiket, nem fejlesztenek lof@szt sem, egyre drágábbak az előfizetések, stb. Marketing az van, de más nincs.
Amúgy meg nem fognak. Vagy összeszedik magukat, vagy majd szénné fogják perelni az MS-t.
Majd az lesz az indok, hogy mivel előre van telepítve a Defender, ezért a felhasználók nem is akarnak váltani és nem ismerik a termékeiket.Aztán majd jön az Antivirus választó ablak, mint a böngészőknél. (Ezt már valaki írta előttem). Ott meg majd lehet választani a Free termékeket, amik meg majd reklámokkal fogják bombázni a usereket, vagy jön a para, hogy vedd meg a fizetős terméket, mert a free nem véd. Aztán a user meg inkább vissza fog térni az ingyenes Defenderhez, ami jobb megoldás, mint a sok fizetős vacak.
-
Jack Oneill
veterán
válasz
Kékes525 #59444 üzenetére
Igen, arra ertettem. Tehat ha megnezed, mar ingyen elfogyasztottad a tartalmat. Nem tudom, ez igy van-e meg, anno ezt tanultam errol.
--ka
Vagyis ha maganemberkent nem kotelessegem tudni, hogy a villanyora allast mikor kell bediktalni, hasznalom tovabb, nem kell fizetnem,letojom a bediktalast.
Bocs az offert, befejeztem. -
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #59442 üzenetére
Ez jogilag ingoványos terület, mivel a háttértárak árába be van építve erre jogdíj ezért a félhivatalos megoldás most az, hogy letölteni tölthetsz. A probléma ott van pl. a torrent esetén, hogy a visszatöltés már nem engedélyezett.
A lényeg kicsit gyakorlatiasabban: "minden jogszabály annyit ér amennyit be tud belőle tartatni a hatalom vagy az emberek önmaguktól be akarják tartani"
Ez a fontos.
Vegyük Németországot, ott sokkal szigorúbbak de ott sem ezzel a részével kell foglalkozni, tehát a jogi maszlaggal hanem amit fentebb idézőjelbe rakva írtam, és annak is az első részével. Tehát Németországban a következőt kell tenni, két lehetőséged is van:
- előfizetsz egy minőségi VPN szolgáltatásra és azon keresztül éred el a gépeddel a torrentoldalakat és töltesz le és fel ahogy tetszik, a VPN miatt a hatóság, szolgáltató nem lát semmit és mivel Németország nem Észak-Korea ezért ha a szolgáltatód kb. sejti is hogy mit csinálsz hiszen folyamatosan foglalod a JOGOSULT sávszéledet le és föl is (magánember folyamatos - 0-24-ben - le és föl sávszélfoglalást szinte semmi mással nem tud elérni mint torrenttel) akkor sem tud mit tenni és nem jogosult rád törni a lakásodat.
- előfizetsz egy seed szerverre és arra torrentezel - arra töltesz le és az seed-el vissza - és ami kell róla azt FTPS kapcsolaton keresztül töltöd át a gépedre. Ez a kapcsolat is titkosított tehát a szolgáltató ebbe sem lát bele ha esetleg feltörné akkor sem tudná felhasználni a bíróságon egy ellened indított eljárásban mivel jogosultsága az adatfolyam feltörésére nem volt.Úgyhogy, nem kell aggódni, és ezeken a dolgokon lovagolni. Az utóbbi megoldás költségesebb, de annyival jobb, hogy a seed-elés miatt nem kell a gépedet járatni fölöslegesen mert a seed szerver ezt megteszi.
-
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #59429 üzenetére
Ez pl. lehet az ORIGIN kliens része is, nálam akkor futott ha az ORIGIN telepítve volt.:
Anno én is néztem mert - volt is róla szó - hogy megváltoztatják az ORIGIN kliens működését és át is írják azt ekkor került bele ez egyfajta környezet az ORIGIN-nek.
ALAP esetben nem káros
-
-
-
-
válasz
Kékes525 #59151 üzenetére
Megkérdez téged és ha te rábólintasz, akkor zöldnek tekinti.
Szóval Kékes525 alapú a metodikája.
Amúgy meg a saját megoldása, szóval szerintem begyűjtik az adatokat a honeypotokkal és az alapján megy, illetve bejelentés alapján. A Kasperskynek nagyon nagy a saját adatbázisa minden téren.
-
-
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #59081 üzenetére
A TweakBit az ilyen? Akkor kuka, sajnos az Easy Driver pedig macerás a Driver Booster-hez képest mindenképp.
Egy szó mint száz jelenleg a legjobb ingyenesen teljes értékűen használható driver frissítő program az a Driver Booster Free.
Tényleg megcsinálja azt amit ígér.
-
#86564352
törölt tag
válasz
Kékes525 #59067 üzenetére
Kínaiaknál annyira nem meglepetés magasról tesznek a szellemi tulajdonra.
Felesleges ennyi vackot használni, bár néha örülök amikor ismerősök kérdezik hozhatják a gépet mondom egye-fene hozzák, újratelepítem egy ötezresért. Nagy részben valamelyik ezek közül a probléma forrása:
- külső AV extrái zavarnak be Windows-nak Kaspersky, Norton, Avast szarságai
- "valahogy" tucatnyi felesleges kiegészítő került a böngészőbe, soha nem lehet tudni mit gyűjtenek hova küldik kinek adják el, lásd Web of Trust és Ghostery esete
- ccleaner, iobit stb. "optimalizálás" registry turkálás történt, mókolt rendszer
- nem user error hardver,driver gubanc vagy valóban a Windows fosta össze magát(#59068) betyar1974: két lovat akarsz megülni, crackelt programra és rendszerfolyamatokat figyelő programra ne csodálkozz ha jelez a Norton az a dolga, állíts a kivételeken
uninstallra a revo és geek mellett egy kevésbé ismert alternatíva: bulk crap uninstaller, ingyenes, fent van githubon is
-
Dévacsen
senior tag
válasz
Kékes525 #59061 üzenetére
Ha esetleg érdekelne ez a lopás téma,írok róla,egy pár szót..2009 ben a malwarebytes komplett vírusdefiníciós adatbázisát ellopták az Iobit fejlesztői,tagadták mikor szóvá-tették nekik,de a malwarebytes os srácok lépre csalták őket,ugyanis hamis definíciós mintákat is elhelyeztek a pakkokban,és az Iobit nál is ugyanazok ütköztek ki,így lebuktak a kínai program fejlesztői..mikor ezeket szóvá tették nekik ,és érdeklődtek a felhasználóik ez ügyben az Iobit fórumán,kitiltották az illetőket a fórumról,röviden ennyi.Az antivírus megoldásuknál volt ez ugye,de a bizalom sokakban megingott egyéb termékeik iránt is.
-
betyar1974
senior tag
válasz
Kékes525 #59056 üzenetére
"ncore" Az d.b.exe. mappát visszaállítottam a karanténból és crack-eltem újból. Persze újraindítás után megintcsak kivette(exe.-t), de rendesen fut minden, NIS ell. után is és nem talál hibát!
Köszi a segítséget, így megoldottad az angol részét és megnyugtattál, hogy ne aggodjak! -
válasz
Kékes525 #58977 üzenetére
Én teljesen kényelmesen használom a böngészőmet. Nem igénylem az UO-n kívül más külső sebességlassító addon használatát.
A sebesség meg igen is fontos. Engem zavar, ha látom, hogy valami lassít. Mások az igények, de ez nem baj.
Én az egyszerűség híve vagyok, ami persze nem megy a biztonság rovására.
Itt a topikban vagyunk egy páran, aki nem igényli azt, hogy telepakolja a rendszerét minden szarral, amivel látszatbiztonságot kap, de ténylegeset nem. -
válasz
Kékes525 #58963 üzenetére
Az In Private meg Inkognitó mód nem most lett bevezetve, Ez pár éve már tudják a böngészők.
De fokozza a védelmet a HitmanPro.Alert a billentyűzet lopók ellen is. Amúgy ezt minden AV termékre le lehet írni, mert minden védelmet ki lehet játszani.
Persze, minden plusz védelem fokozza. Sőt. Ha még felrak az ember 3-4 esetleg 5 védelmet, akkor az is még jobban fokozza a védelmet. Csak kérdés, hogy van e értelmük.
Amúgy megjegyezve ezért tart itt a digitális világ. A fertőzések problematikája az egyrészről valós, viszont a megoldásra kínált termékek/megoldások inkább félelem alapú marketing fogások, mintsem valós alternatívák. Ezt meg jó sokan beszopják.
-
válasz
Kékes525 #58959 üzenetére
Hát, Kojak, nem győztél meg arról, hogy kell másik böngésző a biztonságos pénzügyekhez.
1. Más az addon, és más az adatlopó programok története.
2. Nálad az addon jelenthet problémát az elmondásod szerint. Amúgy megjegyezve a 20 féle addon biztos megfelelő sebességet biztosít a böngésződnek.
3. Ha nem bízol az addonjaidban, akkor minek használod őket? Elviekben nem kéne, hogy biztonsági kockázatot jelentsenek. Ha, igen, akkor nem kell használni.
4. Gondolom nem új a számodra az In Private/Inkognitó mód a böngészőkben. Ott tökéletesen le tudod tiltani az összes addont- illetve engedélyezheted is, hogy melyik fusson. Addonok miatt felesleges másik böngésző használata!Mint feljebb írtam, közel sem biztos, hogy az elszeparált böngészés megvédi a pénzügyi adataidat. Marketing bullshit ez is. Mivel igaz az a tétel, hogy egyik AV sem 100%-os, így tévképzet azt hinni, hogy ha nem talál semmit az AV-m, akkor nincs is vírusom. Ez közel sem lehet igaz.
Az elszeparált böngésző nem véd a billentyűzet lopók ellen. Ahogy a Hitman Pro Alerted sem.Röviden összefoglalva, [LIL] kolléga leírta, hogy, hogyan kell és hogyan lehet megvédeni az ember pénzügyeit, mindenféle felesleges és látszat védelmi megoldás ellenére.
Amúgy meg igaza van, hogy a téma, mint minden más túl van lihegve. Itt is és máshol is.
Észszerűbbnek tartom, ha az emberek nem csak elolvasnának minden marketing bullshitet, hanem gondolkoznának is.Persze, lehet parában élni, meg teleb@szni minden szarral az ember böngészőjét meg gépét. Szívé joga mindenkinek.
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz
Kékes525 #58959 üzenetére
Ezt a témát sem kell ennyire túllihegni.
- Többféle specifikus támadási metódus alkalmazható a kártevők részéről a személyes banki adatok megszerzése érdekében.
- Integratív megelőzési technikák a felhasználók részére biztosítva vannak, melynek alap pillérei a naprakész védelem, kétfaktoros azonosítás, böngészők képességei.
- Ha az ember betartja az általánosan elfogadott felhasználói magatartást akkor ennek konzekvens eredménye, hogy nem lesz ehhez a kérdéskörhöz kapcsolható problémája. -
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #58894 üzenetére
Pont fordítva, a Defender mellett a fizetős - folyamatosan üzemelő - MBAM-nak nincs feltétlen sok értelme főleg az ő gépén.
1-2 hetente az Adwcleaner-rel vagy MBAM Free-vel egy teljes átvizsgálás szerintem elegendő.
Ra's al Ghul
Szerintem VÉDELEM szempontjából most is ajánlott termék - a fél tucat tucat ajánlható fizetős védelemben benne van - de a legfontosabb, hogy telepítsd fel és próbáld ki a gépeden sokszor van belőle akár 90 napos promo is - anno volt ilyen a Facebook oldalukon most nem néztem lehet van - és ha tetszik és lejárt a 90 nap akkor vegyél egyet.
-
-
válasz
Kékes525 #58867 üzenetére
Nincs azzal baj, ha egy app reklámoz, vagy reklámból él a fejlesztője. Itt inkább az a gond, amilyen formában az ember pofájába nyomják ezt! Ezt meg igen is korlátozni kéne. Pont amit a kolléga ír, hogy sok esetben ha nem használod az alkalmazást, akkor is a pofádba vágja a reklámját, mondjuk filmnézés közben. Ennek kell egy határt szabni, hogy ne menjen a használhatóság rovására.
Abban egyetértünk, hogy szíve-joga mindenkinek letölteni vagy nem letölteni az adott alkalmazást.
Viszont azt ne felejtsük el, hogy sok esetben arra sincs lehetőség, hogy akár fizetéssel kiváltsd a reklámmentes funkciót. Ez meg ultragáz!Kérlek, tedd off-ba a nem ide illő hsz.-eket. Rendszeresen elfelejted.
És ez mindenki másnak is szól. Köszönöm.
-
Tuomas
addikt
válasz
Kékes525 #58865 üzenetére
Igazad van maximálisan!
Ezért keresem az olyan alkalmazásokat amik megvásárolhatók, kiváltva a reklámokat. Elismerem a fejlesztők munkáját és támogatom is. Ugyanez igaz erre az oldalra is, tervezem a fizetős tagságot.
Viszont vannak olyan oldalak, amiken 3szor annyi a reklám, mint a (egyébként elég színvonaltalan) tartalom.
A káros reklámokról nem is beszélve, na meg a nyomon követésről, hogy ha rákeresek valamire neten, a következő oldal már tele van a "jobbnál jobb" ajánlatokkal arra a termékre vonatkozóan.Plag
"Viszont azt ne felejtsük el, hogy sok esetben arra sincs lehetőség, hogy akár fizetéssel kiváltsd a reklámmentes funkciót. Ez meg ultragáz!"Egyetértek!
-
aprokaroka87
nagyúr
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz
Kékes525 #58826 üzenetére
Hirtelen bebüfögni a legjobb megoldást nem lehet. Az említett termékeknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Az otthoni és vállalati megoldásokat nem lehet egy kalap alá venni. A legcélravezetőbb út, hogy eldöntsük a védelem szintjét és a keretet, majd árajánlatot kérünk. Nyílvánvalóan, nem mi fogjuk megmondani a végső megoldást. A McAfee kérdésre pedig ez a legegyszerűbb válasz: azon felhasználok, akik tudatosan böngésznek és affinitást éreznek egy védelmi csomag iránt -szemelőtt tarva a termék tökéletlenségét- azoknak egy olcsó, ár-értékben megfelelő kényelmes szoftver lehet.
-
daimonion
senior tag
válasz
Kékes525 #58828 üzenetére
Attól függ mit értünk vállalati közegnek ?
Ha a klasszikus vállalati közeget veszem akkor kell a befektetés kb 10-15000 dollár és venni egy normális cuccot vagy kiépítettni aminél alap egy hardveres tűzfal.
Ilyen pl a Fortigate 5000-es szériák. Na ezeknél már lehet beszélni vállalati szintű védelemről.Oda nem kell Eset, Kaspersky, meg miegymás hiszen kapsz egy teljesen központilag managelhető cuccot úgy hogy van hozzá AV is.
De vannak kifejezetten kis vállalatoknak szánt 4-6-8 -10 lan porttal ellátott készülékek is 1000 dollár magasságában.De ott van pl a Checkpoint is Ők is gyártanak akár kisvállalkozások számára is cuccokat.
De ide lehet venni a Sophost is
Én úgy gondolom ha már van egy vállalkozás ami legalább 10-15 gépet magában foglal kell költeni egy komolyabb kibervédelemre.Akkor már nem szabad xarakodni szoftveres megoldásokkal.Hanem hardveres tüzfal . Cloud és Vpn plusz a hozzá tartozó komplex szolgáltatások.Akkor már lehetőleg kihagyni minden felhasználói interakciót.Igen ehhez kell egy jól képzett IT gárda is aki mindezt felügyeli manageli. -
válasz
Kékes525 #58820 üzenetére
Az adatbázis, az adatbázis. Ha a gépeden adatbázisból ismerte fel a cuccot, akkor egyértelműen ott kéne lennie a VT-n is. Ha meg nem adatbázis alapján történt a felismerés, akkor értelemszerűen nincs a VT-n.
Az URL ellenőrzőjét, meg tényleg hagyjuk a VT-nek. Olyan, mintha nem is lenne.
-
-
Pano
addikt
válasz
Kékes525 #58813 üzenetére
A virustotal URL ellenőrzője nagyon gyengén teljesít. Én arra nem támaszkodnék. Soha.
Amúgy az szerintem csak már ismert terjesztő URL-ket vizsgál(+adathalász), nem a honlapok tartalmát. A képen amit beillesztettél ott konkrét tartalomblokkolás történt (tehát nem az url a rossz, hanem a honlap bizonyos tartalma). Attól még az URL maga, általánosságban lehet megbízható.
-
-
válasz
Kékes525 #58755 üzenetére
Ebben igazad van, de nem csak lassíthatnak, hanem a túlbonyolított programok még gondot is okoznak sajnos. Nem indulnak el programok, sikertelen telepítés, stb.
Példa nálam: Felraktam az asztalira a 1903-as buildet, de fent hagytam a KIS. Telepítés után az oldalsávon folyton ugyan az az üzenet jelent meg, hogy állítsam be a Fókuszsegédet. Az istennek nem tudtam belőni. KIS letöröl, és megoldódott.
Ma felraktam a laptompomra a 1903-at amin csak Defender volt és minden hibátlanul megy. Plusz, az asztaliról is leszedtem jelenleg a KIS 2019-es mert visszafogta a böngészést még az Edgebn is. -
stingy2
senior tag
válasz
Kékes525 #58694 üzenetére
Bár nem op. rendszer frissítés, de én pár hónapja azért dobtam ki az összes 3rd party védelmi szoftvert, mert a nod32 egyik frissítése után nem bootolt be a win. Azt hittem, kuka a gép, de win telepítőről meg simán bootolt. Úrahúztam a rendszert és azóta is vidáman fut a defenderrel.
Amúgy nem szeretnék ellenpropagandát kifejteni,hiszen én is tizenéve használtam mindenféle vírusirtót Kasperskytől Comodon át Eset termékekig, de az új Defender az EMET-tel felturbózva, és Firefox kiegészítve pár pluginnel - nekem - bőven megfelelő védelmet nyújt.Ingyen van, és jól konfigolva szerintem simán tud annyit mint a fizetős programok. Nem is beszélve arról, h a vírusirtó is tartalmazhat sérülékenységet, aminek a befoltozását - ahogy régebben olvastam - nem nagyon sietik el a gyártók.Így meg adott esetben többet árt, mint használ. -
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #58692 üzenetére
Ennek a lehetőségnek a minimalizálására használok minél "könnyebb" kevésbé túlkomplikált védelmet pl. Avast Free, de a BD free vagy KFA is ide tartozik, de akár a Comodo Cloud is, vagy a Panda Free.
A minél kevesebb modulban egyszerűbb felépítésben hiszek és egy védelmet legalább negyedévente frissítsenek, kalapálják a hibákat és foltozzák az esetleges réseket, amiből csak félévente évente jön ki új build azt inkább hanyagolnám.
-
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525 #58625 üzenetére
Van kapcsolat a kettő között a Big Data kb. egy brute force AI. tehát nem intelligens de ha beletáplálnak 100 millió kérdést és az arra adandó válaszokat akkor akár el is lehet egy ilyen AI-val beszélgetni mert elsőre úgy tűnik intelligens pedig csak egy hatalmas adatbázisból dolgozik.
WIKI cikkből:
A big data fogalma alatt azt a komplex technológiai környezetet (szoftvert, hardvert, hálózati modelleket) értjük, amely lehetővé teszi olyan adatállományok feldolgozását, amelyek annyira nagy méretűek és annyira komplexek, hogy feldolgozásuk a meglévő adatbázis-menedzsment eszközökkel jelentős nehézségekbe ütközik. Leegyszerűsítve, a big data, mint fogalom a nagy mennyiségű, nagy sebességgel változó és nagyon változatos adatok feldolgozásáról szól. -
-
-
UserX
addikt
válasz
Kékes525 #58481 üzenetére
Ez a Bit Defendernek egy böngésző kiegészítője, használata ingyenes. Chrome és Firefox alá biztosan elérhető. A rosszindulatú webhelyeket blokkolja (szerintem adatbázis alapján). Olyasmi, mint a McAfee Site Advisor, de annál nekem szimpatikusabb. Nálam a böngészésnél nem érzek lassulást, ennek a kis proginak a használatával.
Settings:
+ kivételeket is hozzá lehet adni...
-
-
Semplar
őstag
válasz
Kékes525 #58276 üzenetére
Ez meg a pepitája.
"A biztonságos környezetben futó böngészők elkülönülnek a számítógépen futó potenciálisan ellenséges folyamatoktól." -
junior11
veterán
-
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz
Kékes525 #58200 üzenetére
Jogtiszta forrásból szerzi be a dolgait. Ebből adódóan csak kellemetlenséget fog eredményezni a sok téves riasztásra hajlamos keresőmotor. Alapvetően szerintem on demand scannernek elmenne de nem ez a jövő. Kinőhetnének ebből, hogy több motor = jobb termék. Mesterséges intelligencia meg majd.... (?)
-
Pano
addikt
válasz
Kékes525 #58051 üzenetére
+(#58052) Jack Oneill
Köszi srácok. Valószínűleg ez sokat fog segíteni, mert nem igen olvasni sehol ilyen tapasztalatokat. Mármint, azoktól ahol fontos gépeket véd az ESET, nem sima otthoni felhasználók tapasztalatait.
Szeretik hangoztatni, hogy az ESET jó-jó, de zero-day vonalon nem kiemelkedő, ami elsődleges egy fontos adatokat tároló munkagépen. Ami ez esetben nagyon kell, mert ugye olyan gépre kerülne.(#58054) Plag
Nem, de megelőlegezem a bizalmat
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● TILOS a warez!
● Vírusos, vagy egyéb kártevőt tartalmazó linkek a topikban való elhelyezésére vonatkozó szabály:
Tilos a topikban bármilyen vírusos vagy lehetséges vírusos kártevő link elhelyezése.
Az ilyen linkek megosztása csak privátban, PH tagok számára osztható meg.
Ellenkező esetben a hozzászólás törölve lesz.
- Parkside szerszám kibeszélő
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 ajánlható?- Puskill PSK-D5M6400BH-16G
- Hálózati / IP kamera
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- BestBuy topik
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Sorozatok
- Xbox Series X|S
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- Hyundai, Kia topik
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, 6/128 GB, Kártyafüggetlen
- iKing.Hu - Samsung S25 Ultra - Titanium Gray - Használt, karcmentes
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest