Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nkboy

    senior tag

    válasz Atti1112 #4539 üzenetére

    Tisztelt Atti!

    Csak annyit szeretnék az írásoddal kapcsolatban mondani, hogy sok embert az tántorítja el, hogy a Linuxban egy-két kattintásnál kicsivel többet kell tenni. Én sima mezei uzer vagyok mégis linuxot használok, ennek egyetlen oka van, érdekelt a linux müködése, és ezért hajlandó voltam olvasni és ha kellett segítséget kérni. Azon meg kár vitatkozni melyik OS a jobb. Egyszerű a válasz mindegyik jó, mindegyiknek van előnye és hátránya. Hogy melyiknek mi, abba teljesen felesleges belemenni.
    Mindenki döntse el melyiket akarja használni.

    A másik része, kinek mi a bonyolult. Van aki egy videón(VHS-re gondolok) nem tudja beállítani pl. hogy mit vegyen fel és mikor. Akkor az a videó szar? Vagy bonyolult? Vagy csak a kezelője nem nézett utánna, hogy hogyan kell beállítani?

    "Ami windowsban 2-3 egér-katt ,azért linuxban igen csak meg kell izzadni." Nem tudom, hogy egy átlagfelhasználónak mint Neked vagy Nekem, mi volt(vagy mi lenne) az amiért annyira meg kellett izzadni. Ha már átlagfelhasználókról beszélünk.
    Példának mondok egy program telepítést. Általában csomagból telepítek, mert ami egy átlagfelhasználónak kell, szerintem az benne van. Csomagkezelő megnyitása 1 katt, alkalmazás keresése 2 katt, elfogadás/telepítés 3katt. Kilépés a csomagkezelőből 4 katt. :)
    Játékokkal kapcsolatban nem tudok véleményt mondani, mert egyáltalán nem játszom.

    Ezzel az írással természetesen senkit nem akarok (akartam) megsérteni, és egyik OS-t sem akarom isteniteni. Mindenki azt használ amit akar :) ! Meg persze Linux vs Windows vitát sem!

    A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Atti1112 #4539 üzenetére

    tudod milyen nehéz win alá a kde-t felrakni? vagy a gnome-ot? esetleg próbáltál már win alatt k3b-vel dvd-t írni? vagy tvtime-mal tévét nézni, vagy AleVT-vel a teletextet böngészni? a midnight commander se hajlandó futni, a konquerorról nem is beszélve. ejj, de szar rendszer a win, linux alatt ezek pillanatok alatt mennek, nagyrészük rendszertelepítés után :U remélem eljut hozzád ezen hsz-om értelme.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Atti1112 #4539 üzenetére

    Sima mezei usernek nem ajánlunk linuxot. Csak kiemelkedően intelligens és talpraesett usereknek. :P

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák