Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz spammer #37519 üzenetére

    "Nem vagyok benne biztos, hogy ez minden felületen alapértelmezetten így van."

    Azért írtam hogy általában :)

    "Amúgy miért baromság a sudo?"

    Minek adjak a felhasználómnak emelt jogosultságokat? Arra ott van a root. Az annyival kényelmetlenebb, hogy a művelet(ek) befejeztével ki kell/lehet belőle lépni.
    De cserébe a usernek nincsenek engedélyezve olyan műveletek, amelyeket nem szabadna használnia. Pl. szülők a desktopra csak jelszóval tudnak belépni. De nekik semmi szükségük nincs rá, hogy ugyanezzel a jelszóval bármi mást csinálni tudjanak egy "sudo" előtaggal.

    Ennyi erővel akkor már lehetne rootként használni a desktopot mint Backtrack/Kali linuxon, azt pá. Csak mondjuk az is hülyeség (ott mondjuk nem).

    De a sudo-val is ugyanúgy tönkre lehet vágni a rendszert, mint a root-tal, ha az adott user nem tudja rendeltetésszerűen használni. Így a sudo nyújtotta biztonság csak illúzió, és mivel a sima userrel használjuk a gépet 7/24, így a jogosultságai miatt már egyben security issue is.

    Na de akkor mi szól szerinted a sudo mellett?

    (#37518) bob.zxr: Igen. Problem? :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz spammer #37519 üzenetére

    Okés, nem egyenlő a kettő, csak igyekeztem érthetően, leegyszerűsítve magyarázni

    Ez így tökéletes ide, lévén ez a Linux abszolút kezdőknek topik! :R

    (#37522) CPT.Pirk Persze az ember lusta, így a népszerű disztrókon kb. mindent lehet ezzel csinálni.

    Ha nem lennének népszerű disztrók, az abszolút hozzá nem értő laikusok nem használnának Linuxot.
    Ez ugyanígy van a GPS esetében is, az emberek 99 %- a képtelen lenne használni, mégis használnak egy eszközt abban a tudatban, hogy GPS- t használnak. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák