Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vladi #24389 üzenetére

    link, itt volt anno az ámokfutásom.
    Először te is nézd már át alaposan, hogy minden megy -e, meg megvannak a beállítások. Nekem akkor rosszul vette a minimum értéket. 2600 volt a minimum és a maximum is és ezért e kettő között váltogatta. :DDD

    De lehet nálad más. Annyi, hogy direkt is megadhatod a sebességet, amint tartsa neked, utána valami init vagy valamiylen skriptbe beteszed és kész.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • _ak_

    addikt

    válasz Vladi #24389 üzenetére

    Csak az egyik magra vonatkozót illesztem be, a másik is ugyan az. Jól látni, hogy maxon megy a cpu.

    DiskStation> cat /proc/cpuinfo
    processor : 0
    vendor_id : GenuineIntel
    cpu family : 6
    model : 58
    model name : Intel(R) Celeron(R) CPU G1610 @ 2.60GHz
    stepping : 9
    microcode : 0x12
    cpu MHz : 2600.000
    cache size : 2048 KB
    physical id : 0
    siblings : 2
    core id : 0
    cpu cores : 2
    apicid : 0
    initial apicid : 0
    fpu : yes
    fpu_exception : yes
    cpuid level : 13
    wp : yes
    flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm pcid sse4_1 sse4_2 popcnt tsc_deadline_timer xsave lahf_lm arat epb xsaveopt pln pts dtherm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid fsgsbase smep erms
    bogomips : 5188.01
    clflush size : 64
    cache_alignment : 64
    address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
    power management:

    Nem is csoda, hiszen a default governor nálam performance-ra van állítvam de winscp-bül (mert onnan könnyebb ;] ) áírtam a scaling_governortban ondemandra (mag 0,1), utána az info szerint 1600-on megy csak ahogy kéne, de ez csak egy restartig jó és sehogy sem találtam, hogy hol lehetne még átírni.

    A neten mindenfelé cpufreq-set írnak, ami a cpufrequtil telepítése után érhető el, de olyat már nem tudok csinálni. A mire épül kérdésre csak annyit találtam, hogy Linux kernelre.. :D

    Let's begin, de gozaimasu!

Új hozzászólás Aktív témák