Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Syl #16297 üzenetére

    Persze, ha nulla ismerettel vágsz neki... ;]

    1. probléma: "Linuxban ugye minimum a "swap", a "/" és a "home" partíció." - nem, egy darab "/" root partíció elég. A másik kettő opcionális, sőt ha van elég ram, akkor a swap totál fölösleges, úgy sem használja.

    Ubuntu alatt te hogyan csinálsz ilyet? Régebben volt ilyen automata particionáló, ami valamilyen elvek alapján felrakta, már akkor sem volt ajánlatos használni, a kézi particionálás meg pont olyan volt, mint bármelyik másik disztrón. Partíció, fájlrendszer, csatolási pont, kész.
    Nem tudom mi a gondod a kparteddel, ott is ugyanezeket állítod be, a program logikai felépítése meg pont olyan, mint akár bármelyik wines partíció szerkesztőé, lásd pl. paragon part. manager.

    2. probléma: A KDE jobb alsó sarka értesítési terület, nem oktató központ.
    Nyilván nem olvastad el a kiadási megjegyzéseket, hogy a saját grafikus csomagkezelőjük még mindig fejlesztés alatt áll, így a frissítésekre és csomag telepítésre továbbra is a pacman és a ccr szolgál a terminálban. (sudo pacman -Syu, mint Uborkán az apt-get update, csak itt nincsenek kiadások, meg dist-upgrade)
    Az nem a disztró baja, ha nem olvasod el legalább az alapvető információkat róla. - ami van magyarul is, köszönhetően nekem és a logoutnak. ;)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák