Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    legenda

    válasz flexxx2 #68 üzenetére

    330e-ért láttam többször alzán a 3080-akat, msrp fölött
    akkor kb 330ft volt az usd, 300e-re jött ki az msrp áfával, szóval nem volt vészes
    aztán jött a bánya ;]
    kb nyár végétől követtem az eseményeket, filóztam megvegyem-e az msi gaming x 5700xt-t 150e-ért, de mondom nem, jönnek az újak : )
    na mire 3070 megjött már legtöbb régi vga eltűnt vagy megdrágult, kb 3060ti-vel zárult be a kör végleg
    de ehhez nv-nek nem volt köze, a kereslet többszöröse lett a kínálatnak

    JanR
    4090 rétegtermék, de még a 4080 is, nem is aza céljuk hogy tömegeknek adják el
    "mázli" kérdése hogy fogynak a kártyák, ha nem fogynak vágnak az msrp-n, kapacitást lefoglalták, gyártani kell
    a régi geneseket meg el kellene adni lassan, szóval esélyes hogy kénytelen lesz nv vágni a 4080 árán és a kisebb modelleken
    akkor viszont amd is
    következő két negyedév sztem elég szűkös lesz nekik, ők fognak a f@sz rossz végén állni, eddig meg mi álltunk
    de majd kiderül
    nálunk a ft annyit romlott, hogy a két évvel ezelőtti msrp-n már meg lehet venni az előző genes kártyákat néha, szóval részünkre azért nagy megváltást nem kell várni
    de ott a használt piac, ha venni akarnék vga-t ott nézelődnék - sok garral jó helyre jóval bolti ár alatt most vannak ajánlatok -

  • válasz flexxx2 #68 üzenetére

    A 3080 azon ritka esetek egyike volt, amikor nem az NVIDIA volt pofátlan az árazásban :Y 700 dolláros MSRP-vel indult, csak a kiskerek a kezdetektől drágábban adták, és a scalperek már azelőtt rászabadultak, hogy a bánya igazán beindult volna.
    Úgy fest, Jensen tanult ebből, és a 4000-es szériában már az összes lehúzást a saját cége zsebébe igyekszik irányítani :D

  • JanR

    addikt

    válasz flexxx2 #68 üzenetére

    Szerintem a korábbi 20-as szériához viszonyítva nem ennyire túlzottan mint most.
    Az volt a gond a 30-as szériánál, ha nagyon durván elrajtolt a bányászláz és csak hetekig lehetett értelmes áron kapni a 3070-et és 3080-at. Én MSRP-n vettem a 3080-am 251e. forintért átszámolva. Most "ez" a teljesítmény külföldről is 600e. Ez nem a duplája, hanem annál is több. Ez arcátlan, pofátlan árazás, de most nem szívja fel a bányászat, így szerintem hamarosan újabb csökkentés várható.

    (#69) Chaser: Ez itt nem "mázli" kérdése. A tudatos vásárló nem fog 4080-at és később 4070-et sem venni, 5, meg 600e. forintért. De külföldiában sem fogják megvenni 1000, meg 1300 €-ért.

    300e. körül már látni 3090-et, lassan a Ti-ok is eljutnak erre a szintre és még ki tudja, hogy lesz-e olcsóbb.
    A 4090-et persze vinni fogják, mert nincs jobb, de ha 600-ért vga-t vennék, akkor már nem lenne kérdés, hogy melyiket vigyem, én is a 4090-re futnék rá ~ 150-200e. többért, mert nincs annál jobb.

  • VoltanIgor

    aktív tag

    válasz flexxx2 #26 üzenetére

    Hát, azért alapjáraton 4080-an sem süvített ultrán. Városi részben minden csutkára tolva DLLS nélkül 40-60 FPS volt 1440p-n. Szóval tényleg igencsak vicces igénye van.
    A frams skip bekapcsolásával viszont felment 80-90-re. plusz még DLSS-el 100 fölé. Nem vettem észre semmit a bekamuzott frame-ekkel kapcsolatban. Nekem eddig nagyon tetszik ez a megoldás.

  • VoltanIgor

    aktív tag

    válasz flexxx2 #19 üzenetére

    Ezzel az erővel végülis az egész DLSS téma parasztvakítás, hiszen ott is csalás történik a nyers erővel.
    A Witcher 3 next gen peccselt verziójában megnéztem ezt a DLSS3-at meg a frame skip-et, és nekem nagyon meggyőző volt. Utóbbit amúgy be lehet tenni DLSS nélkül is, és úgy is nagyot dob a teljesítményen. A magam részéről semmi árulkodó jelet nem vettem észre a csalásra, gyönyörű és marha gyors volt 4080-al. Szóval ha csalással érik el a magas fps-t, de azt nem veszem észre, akkor részemről állok elébe, remélem használni fogja rengeteg játék.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés