Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz tipuka #14355 üzenetére

    REggelre ha vacakolás mentességet szeretnél, akkor valami Podra is alkalmas karos gép kell. Itt megvan a kapszulás szinten egygombos ügyvitel, de napközben ha molyolni van kedved, van karja is. Ha megoldható, külön őrlő-gépben gondolkozz, minőségben sokkal jobban jössz ki, árban sem feltétlenül rosszabbul.

    Konkrétumot viszont hirtelen nem tudok, mert nálam a POD sosem volt opció. Szerintem a 20Bar kínaiak mind tudnak ilyet, de leszorító nem lesz bennük. Majd valaki szakértőbb jobban megmondja.

    kukulec@ mi az, hogy egybe cucc? Alátét nélkül?

    A brikka ad egy kamu presszó érzést (igazi krém és test nem lesz, de kicsit olyan, mintha). A Moka Express (induction) a klasszikus Bialetti találmány (újragondolása). Ezzel lehet mérget főzni, ha az az igény, de jobban áll neki a "mokka" - fekete, de nem pusztító, nem presszó, nem krémes. A Venus ugyanez pepitában. Modern, acél (nincs benne alu).

    Elkészítésre a brikka egyszerűbb. Hideg vizet neki, fel a tűzre, ha kotyog kis láng és kész. A Mokkába illik felforralni a vizet készítés előtt, jobban figyelni a kifolyásra, kis lángra, nem megégetni, ne spricceljen, köpködjön.

Új hozzászólás Aktív témák