Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Sk8erPeter #4315 üzenetére

    Ez egy olyan oldal, ahol a kozosseg kitalal feladvanyokat, es azt masok megoldhatjak, ha sikeresen megoldjak, akkor kapnak erte pontot es mennek elore a rangletran, kozben meg tanulnak/gyakorolnak. Aki feltesz egy feladvanyt, az teszteseteket is megad, es csak azok a megoldasok mennek at a rostan, amik megfelelnek a teszteseteknek.

    Tobb nyelv is tamogatott az oldalon. Van JS, Python, Ruby, Haskell, Clojure meg meg talan par. Bar en eddig csak a JavaScriptes feladvanyokat neztem. Igazan szorakoztato igy elutni a feles idot (sorozes, edzes meg asszony utan persze :) ). Szerintem mindenkepp regelj ;)

    Ha megoldasz egy feladvanyt, akkor meg tudod nezni masok megoldasait, es ertekelni is tudod azokat, mint
    * Best Practice
    * Clever
    Itt santit amugy az oldal, mert sosem az a best practice amit epp arra szavaztak, helyen kell kezelni es akkor nem zavaro.

    Ja igen, amit pedig linkeltem az az elso "feladvanyom" amit csinaltam, mikor csinalsz egyet az nem lesz rogton eles, hanem csak beta, es a kozosseg tagjai tudjak megszavazni a nehezseget, meg jelezni a hibakat stb..

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #4315 üzenetére

    Nagyon jó móka, és kiválóan alkalmas a kevés szabadidőd elszúrására :) Röviden arról van szó, hogy valaki kitalál egy feladványt, megírja hozzá a unit testeket, és neked olyan kódot kell írni, ami átmegy a teszteken (természetesen a teszteket, valamint mások megoldásait csak azután ismered meg, miután megoldottad a feladatot).

    Érdemes megnézni mások megoldásait, lehet belőlük tanulni. És persze hirtelen ötlettől vezérelve, pusztán szórakozásból lehet alkotni tömör, de lassú és erőforrás-pocsékoló, tökéletesen karbantarthatatlan kódot, mint a for ciklustól mentes Base64 megoldásom :D

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák