Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen okostelefont vegyek?
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Apple Watch
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Megtalálták az akkumulátortechnológiai Szent Grált? - CES
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
Új hozzászólás Aktív témák
-
modder
aktív tag
Nem tudom pontosan hogy akarod megoldani a megjelenítést. Régen volt JSP. ebből ugye servlet generálódott, ahol a JSP statikus részei final stringek voltak, tehát szépen benne maradt a memóriában, nem hozta őket létre újból minden requestnél. Én JSF-et használok, de egyszerű weboldalakra kiváló és nagyon kiforrott a String template.
Én arra gondoltam, hogy ha magát a template-et, mint Stringet egy Singleton osztályba beolvasod egyszer pl. fájlból, amikor szükség van rá, és utána onnan éred el, akkor a Singletonod alkalmazáson belül de, requestek között megmarad, így a beolvasott string template is megmarad a memóriában. Sőt, requestenként ugyanazt a singleton-t fogod elérni. Persze fontos, hogy ezt az osztályt tényleg csak stringek tárolására használd, és ne legyen benne semmi állapot a template stringeken kívül. Plusz a fájlból beolvasás metódusát és a getInstance metódusát nem árt egy mutex-szel védeni, elkerülendő, hogy két thread (két szimultán request) egyszerre inicializálja.
Ez amúgy csak most jutott eszembe a kérdéseddel kapcsolatban, lehet hogy valahol hibádzik a gondolatmenetem, de tekintve, hogy egy JVM-en és egy classloader hierachián belül ugyanazt az osztálypéldányt használja az alkalmazásod requestektől függetlenül, gondolom működik.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Dobozos Asus VivoBook S 15 Laptop 15,6" -60% Snapdragon X Elite 32/1TB 3K OLED 120Hz
- Jó állapotú Playstation 2 SLIM SCPH-70005 csomag eladó!
- Emc CX4-4PDAE STORAGE- adattároló - 15X 3TB - Több db van
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 4GB W
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15s Gen2 munkaállomás - i7 1165G7 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T500 4GB W
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4088
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650 R7 7800X3D 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 Ti 16GB be quiet! Pure Base 501 850W
- Apple iPhone 14 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF A16 2024 FA607NUG Gamer notebook - R7 7445HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


