Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    félisten

    válasz Dzsano #285 üzenetére

    Nem tudom, te mikor telepjtettél utoljára windowst, ez most úgy zajlik, hogy szűz gépet összeraksz, közben másik gépen leszeded a friss windows telepítőt a MS honlapjáról, és ráiratod vele egy üres pendrive-ra (mindent automatikusan csinál, valami 4GB adatot tölt le, nálam a szarfos 50Mb-es adsl-el is 10 perc alatt megvan). Ezzel a pendrive-val bebootolod az új gépet, megadod a felhasználói adatokat, 2x újraindul, a végén felteszed a friss biost, a gyártói oldalról a friss chipset drivert, illetve a VGA szoftverét/driverét. Kb negyed óra az egész, ha volt már telepítős pendrive-od.

    Az év eddigi részében volt szerencsém 3-4 gépet nulláról összerakni frissen kicsomagolt alkatrészekből, tényleg ennyi az egész. Sőt, egy 6gen i7 HP Spectre laptopot is újraraktam, ott annyival volt bonyolultabb a dolog, hogy a telepítő pendrive-ot nem az MS automatizmusával csináltam, hanem rufus-szal (ugyanazt az MS image-et használta), hogy kihagyja a tpm-et a telepítésről, mert abban a gépben nincs. Másik nagy hibáőja, hogy csak 8GB RAM van benne, de őszintén szólva sem telepítés, sem használat közben nem tűnt fel...

    p

  • Rowon

    nagyúr

    válasz Dzsano #285 üzenetére

    Windows CD? 2025-ben ki használ még optikai meghajtót rendszertelepítéshez? Az előbb én használtam egy Pentium 4-es gépen, de az Windows XP volt.

  • King Unique

    titán

    válasz Dzsano #285 üzenetére

    Manapság meg így zajlik ez a Windows 10-nél és a Windows 11-nél:

    1) USB-s meghajtó (pl. pendrive / külső HDD / külső SSD) bedug és telepít, vagy a PC belső HDD / SSD meghajtójáról vagy hálózatról történik a telepítő bootolása.
    Vagy nem is kell az előbbi klasszikus telepítés, ha gyárilag Windowszal előtelepített PC, vagy a vásárlás helyéül szolgáló PC boltban külön kérésre már feltelepítették.

    2) Már jó egynéhány éve eleve kumulatív frissítések vannak, ami azt jelenti, hogy mindig csak a legutolsó kumulatív frissítést (LCU) tölti le és telepíti a Windows Update, nem 100-200 db frissítést mint a régi Windowsoknál, ahol az előbbi eleve hamar megvan.

    3-6) Tiszta telepítés után a Windows Update a Windows-frissítések mellett eleve automatikusan letölti és telepíti a szükséges illesztőprogramokat (driverekeket) is, nem egyesével kell összevadászni és telepíteni. Manuális driver telepítés max. akkor kell, ha valamihez esetleg nem találna és nincs az opcionális frissítések között (ott szokott lenni némelyik) sem.

    7) Igen, Office az nincs az alap telepítésben, azt manuálisan kell telepíteni. Bár pl. a Windows 10-ben még ott van a WordPad, ami alapszintű szövegszerkesztéshez elmegy.

    8) Alapból van a rendszerben tiszta telepítés után böngésző (Edge), képmegjelenítő és szerkesztő (Fényképek), videólejátszó (Filmek+TV, Windows Media Player), beépített vírusirtó (Microsoft biztonság aka Defender), grafikus és parancssoros lemezkezelő alkalmazás, beépített biztonsági mentés (Windows Backup, Fájlelőzmények), beépített felhőtárhely (OneDrive), beépített titkosítási lehetőség (eszköztitkosítás és standard BitLocker), számológép + képmetsző és társaik alkalmazások, stb.
    Vagyis a tévesen állítottakkal ellentétben már az alap telepítés is ad egy szinte teljes értékű szoftverkörnyezetet az alapvető használathoz, max. pl. irodai szoftvercsomag nincsen, azt kell külön telepíteni lásd 7. pont, meg esetleg torrentklinest ha torrentezik a felhasználó. Ellenben általános használathoz a 3rd party programok, pl. 3rd party böngésző (Firefox, Chrome és társaik) telepítése csak opcionális, nem feltétlen létszükséget mindenkinek, ha ott van a beépített Edge is, ami amúgy egyáltalán nem rossz, sőt, ahogyan a beépített vírusirtó sem.

    Csak hogy aktualizáljuk kicsit a dolgot és ne a 20-25 évvel ezelőtti tapasztalatokra alapozva akarjunk ráhúzni dolgokat a mostani állapotokra. :DD :))

  • hevepapa

    senior tag

    válasz Dzsano #285 üzenetére

    Háááttt... valóban régen telepítettél már Windowst. Nem hiszem, hogy az írásod szerint 20-25 évvel ezelőtti metődust ma is mérvadónak lehet tekinteni.
    Ma az USB3-as pendrájvot bedugod, bebootolsz róla és géptől függően 15-20 perc múlva működő Windowsod van. Az, hogy a hardver specifikus drivereket felrakd persze idő, de a általános windows driverekkel is elmegy a gép.
    Almát hasonlítod a körtével

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Dzsano #244 üzenetére

    mi az a videó(+audió) konvertálás-i feladat amit az XMedia Recode (ingyen) nem tud megoldani?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés