Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz Micsurin #290694 üzenetére

    tényleg vannak hihetetlen aberrált megoldásai az iOS-nek, ez sajnos tény.

    az is tény, hogy akárcsak Android-on, itt is hiányzik sokminden, de itt a trükközés, hogy legyen valamiféle megoldás, az is sokkal nehezebb mint droidon. Ugyanakkor verhetetlen az az előnye, hogy a rendszer erre a fix típusú hardverre van, így ideális esetben nincsenek anomáliák a mobilhálózattal, Wi-Fi-vel és a Bluetooth-tal.

    Engem nagyon sokáig zavart az, hogy SMB megosztásról nem lehet beépítve fájlokat mozgatni csak úgy, bármely APP számára elérhetően, mindig trükközni kellett hozzá, meg minden megvolt 6 helyen. Pár éve a Files APP megjelent, implementálták benne ezt a funkciót, akkor meg jött a mai napig tartó szenvedés, hogy egy alap Debian Samba nem felel meg az iOS-nak, mindenféle posix hákolásokat kell berakni, hogy menjen minden irányba a fájlok és mappák mozgatása.

    Én egyszerűen kevesebbet küzdök az iPhone-nal és emiatt nagyobb megelégedéssel használom, ettől független itt is vannak hajtépős dolgok. Olyan igazán egyik mobilos platformtól sem vagyok hasraesve, nem vagyok közel sem olyan elégedett mint PC-n a Windows által nyújtottakkal, de ez van, nincs más reális, népszerű és kompatibilis alternatíva. Az általam használt alapvető dolgok (telefonálás, mobilfizetés) viszont itt sokkal stabilabbak mint anno a Sony, Xiaomi vonalon.

    #290698Ferrari18
    Akkor én az ellenpélda. Nekem az iPhone-on túl semmilyen Apple nem jött be. Az iPad és a táblagépek kényelmetlenek, vagy laptop, vagy okostelefon. A Watch kicsi, lassú és béna, de más okosórák, karpántok létjogosultságát sem értem. A MAC-kel sosem sikerült megbarátkozni. Próbáltam az AirPods-t, úgy, hogy EarPods van a fülemben naponta órákat, de hiába használok LightNing-es és jack-es variánsokat kizárólagosan (tehát más fülest, fejest nem igazán), így is kényelmetlen volt, mindig piszkáltam, meg mozgattam a fejem, mert zavarta a fülem. Szóval én iPhone-t használok felhasználói Windows és szerveres Linux környezetben. Sokat kell bütykölni, de ha eltérő platformokat házasít az ember, ez máshol sem különb.

    Úh szerintem teljesen elfogadható, ha valaki megkérdőjelezi. Ezek nem filléres eszközök, de ha azok is, akkor is lehet vélemény. Ez ugyanaz, mint a közszereplők. Attól, hogy nem nézem, szembejön és véleményt alkotok mert hatnak rám a látottak.

    üdv, adika4444- Ha egy munkát 30 perc alatt elvégzek, az azért van, mert 10 évet töltöttem azzal, hogy megtanuljam, hogyan kell 30 perc alatt elvégezni. Az évekért tartozol nekem, nem a percekért.

  • SharpSA

    veterán

    válasz Micsurin #290694 üzenetére

    Én Xiaomi 13-at használok iPhone 13 Pro után, helyett. Ugyan egy kicsit nagyobb, azaz hosszabb a készülék, de szerintem még éppen jó és még kell mondjam, hogy nem meglepően jól és gyorsan működik a Xiaomi 13 és jó pár hét használat után azt merem mondani, hogy nem jön az iPhone 13 Pro. A videó felvételek is kiválóak ha csak a fő kamerát használom, azaz 1 - 2,9 zoom között mozgok. Én nagyon kellemesen csalódtam ebben a készülékben.
    iOS-on ugyebár elvileg a 17-es rendszerrel már az utolsó 500 hívás fog látszani, remélem a böngészőben is lesz változás abban, hogy nem nagyít bele az oldalba ha egy szövegmezőbe nyomok, mert ez egy nagyon bosszantó hülyeség az iOS-ban. Vagy legalább legyen hozzá egy beállítás.

    Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Új hozzászólás Aktív témák