- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Profi EKG-s óra lett a Watch Fitből
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
Új hozzászólás Aktív témák
-
poci76
aktív tag
Az Intel javasolja az x86S-t, egy csak 64 bites architektúrát
Az Intel egy white paper-t publikált az x86S-ről, a csak 64 bites architektúráról.
Az Intel egy olyan átmenetet készít elő, amely megszünteti az örökölt 32 és 16 bites támogatást.
A legtöbb játékos valószínűleg már évekkel ezelőtt áttért a 64 bites architektúrára, mivel a 32 bites operációs rendszer nem támogatott 4 GB-nál több memóriát. A modern szoftverek, például a Windows 11 operációs rendszer sem támogatja már a 32 bites CPU-architektúrát. A hardver azonban még mindig kínálhat örökölt támogatást a régebbi rendszerek számára.
Az Intel lehetőséget lát az örökölt 32 bites és 16 bites üzemmód-támogatások megszüntetésében, és egy kizárólag 64 bites architektúrát javasolnak. A vállalat "x86S" néven javasolt egy olyan architektúra-tervezést, amely eltávolítja a felesleges örökölt üzemmódokat, és a jövőben gyorsabb rendszereket eredményezhet.
Az x86S architektúra egyik legfontosabb előnye a CPU gyorsabb bootolása lenne, mivel a bootolás során nem lenne szükség a lapozás nélküli legacy mód használatára. Az x64 architektúrára való áttérés csak "a 64 bites működésbe való belépéshez szükséges több lépcsős trambulin kódot" szünteti meg.
A csak x64-bites architektúra előnyei az Intel szerint:
A 64 bites egyszerűsített szegmentációs modell használata a 32 bites alkalmazások szegmentációs támogatásához, ami megfelel annak, amit a modern operációs rendszerek már használnak.
Az 1-es és 2-es gyűrű (amelyeket a modern szoftverek nem használnak) és az elavult szegmentációs funkciók, például a kapuk eltávolítása.
A 16 bites címzés támogatásának megszüntetése.
A 3. gyűrűs I/O portok elérésének megszüntetése.
A string port I/O megszüntetése, amely egy elavult CPU-vezérelt I/O modellt támogatott.
A helyi megszakításvezérlő (APIC) használatának korlátozása az X2APIC-re és a régi 8259-es támogatás megszüntetése.
Néhány nem használt operációs rendszer üzemmódbit eltávolítása.
Egy ilyen átmenet nem szüntetné meg teljesen a régi operációs rendszer támogatását. Mint a vállalat egy bejegyzésében állítja, az Intel kiforrott virtualizációs technikákkal rendelkezik, amelyek továbbra is lehetővé tennék a régi szoftverek bootolását. Hogy ez hogyan működne, azt egy whitepaper (PDF) részletezi.
[link] -
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2658 üzenetére
Beállítottak valami órajelet, ami szerintük megfelel az ES-nek, de valójában nem. Szerintem semmi újat nem lehet megtudni ezekből az eredményekből. A + 8 E mag a 12xxx-es CB eredmények alapján kb. +25% MT eredményt jelent. A + cache és a csiszolások miatt ez lehet pár százalékkal több. A ST a magasabb órajel miatt kb. 10% lehet. Ha ezeken felül lenne valami, az meglepetés lenne, de az eddigiekből ilyen nem látszik.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2639 üzenetére
MLID szerint nem lesz sokkal gyengébb, mint a ZEN4, de majd meglátjuk. Legalább kapunk valami infót. Az mondjuk fura nekem, hogy még a Raptorig is van fél év, de már a Meteor legyártott példányait látjuk, bár csak mobil verziót. Gondolom, a részvényeseket kell lenyugtatni.
-
poci76
aktív tag
14. generációs Meteor Lake 6 performance és 8 efficient maggal:
Meteor Lake tokozva:
Az Intel 4 (7 nm) technológia várható tudása:
Egy logikai cella kb. feleakkora területet foglal, mint a 10 nm-es:
Forrás: [link]
-
poci76
aktív tag
Egy Raptpr Lake UserBenchmark eredmény. A 24 magos verzió, valószínűleg 13900K. Kevés szálon kb. a 12900K eredményét hozza, összes szálon kb. 4000 pont, míg a 12900K kb. 3000 pont, azaz 30% körüli növekedés.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2477 üzenetére
Ha a 12900K valóban versenyképes az 5950X-szel, és a többi hasonlóképpen, akkor jó kis verseny lesz. A logikus lépés az AMD-től az lenne, ha a 6900X 16 magos lenne, a 6700X 12 magos, a 6600X 8 magos, a 6400X pedig 6 magos. Ezzel együtt a Threadripperek is lejjebb jöhetnének egy tierrel, és oda még egy 48 magos is beférne. De szép is lenne.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2060 üzenetére
Vagy úgy, köszönöm! Az 2015-ben jelent meg. Miért pont ahhoz? Mert ha a Whiskey Lake-hez hasonlították volna, akkor mondjuk csak +5% jött volna ki, ami kevesebb, mint az AMD +13%-a? Ezzel az erővel az AMD is kiírhatná, hogy az Excavatorhoz képest mondjuk +100% a ZEN2, az is 2015-ben jelent meg.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2058 üzenetére
Ezzel nem segítettél.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2053 üzenetére
Mihez képest +18%? Nekem nem világos.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2012 üzenetére
Valóban 7 Mb-es, viszont mellette ott van, hogy 10.6 Mb/mm2. Érdekes, hogy ennyire kicsi. Ha egy 10x10 mm-es chipet veszünk, az már 1 Gb lenne, ami szerintem már akár használható is lenne, csak az 1e6 újraírás nagyon kevés. Az általad hivetkozott cikkben is 1e12-ről van szó. Jó lenne egy MRAM, ami tudja ezt.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2010 üzenetére
Az Intel MRAM specifikációja 1e6 írást ad meg, ami nem elég ilyen célra.
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #2008 üzenetére
Mi köze van van az eDRAM-nak az MRAM-hoz?
-
poci76
aktív tag
válasz
Petykemano #1995 üzenetére
A via egy elektromos átvezetés két réteg között. A TSV-t akkor használják, ha több chipet tesznek egymás tetejére (stacked die), és közöttük kell átvezetni az áramot: "átfúrják" a szilíciumot, és a lyukba leszik a vezető anyagot.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest