- Xiaomi 12T Pro - kétszínű, mint a kétszázas
- iPhone topik
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor 400 Pro - gép a képben
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Mobil flották
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
pinnacle
nagyúr
válasz
Peet91 #68346 üzenetére
Korábban írtam, hogy pont a 850 G1-re gondoltam, de ott olvastam először a PWM problémáról. Én a HP8570p-t akartam, jövő héten lesz majd, de az nehéz.
soldi3r a MacBook, hogy csinálja a könnyű, vékony, jó minőséget egyszerre? Ezt csak ennyi pénzből lehet megoldani, vagy ott is vannak melegedési problémák?
-
pinnacle
nagyúr
Köszi ivana, soldi3r! Korábban írtam, hogy 15"-s méretben kellene. Az a baj, hogy látta a Z50-70-et, olyanszerű kell neki, hiába mondtam, az a gép ha ránézek összetörik, illetve a laptop topicba írta tulaj, hogy kifolyik a szeme tőle. Azt nem tudom, hogy az FHD vagy a PWM miatt. Az is furcsa volt, hogy nagyon hamar levette a fényerőt talán 3-4 lépésben, E540, M5400-nál több fokozat volt.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
scarbantia #68340 üzenetére
Köszi! Akkor kizárt a villogásmentes laptop. Franc esne a gyártókba. Már csak abban lehet bízni, hogy a lányom szeme, nem érzékeny erre, gondolom, ha tömeges probléma lenne, akkor lenne valami változtatás. Én csak a korábban említett tesztben olvastam róla. Mondjuk ha a prémium kategóriában ez a helyzet, nem biztos, hogy az olcsóbb gépeknél nincs ilyen probléma.
Aethelstone Köszi! Acert nem szokták ajánlani a külföldi garanciális ügyintézés miatt, ahogy látom 2kg alatti gépek, 200k fölött vannak.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
scarbantia #68332 üzenetére
Lányomnak kell, irodai alkalmazások, HD film nézés. Az a gond, hogy ő könnyű, vékony laptopot akar. Azt nem tudom, ezt, hogy lehet összehozni, a minőséggel 200k alatt. E540 nem éri el a M5400, B590 minőségét? Olvastam, hogy főleg a touchpad-ra panaszkodnak, ezért lenne jó egy tulaj hozzászólása, aki régóta használja, hogy mi az igazság, mert a Notebookcheck tesztjében egyenesen dicsérik.
Alaplapi VGA-val venném, remélhetőleg akkor ez mentes a PWM problémától.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
scarbantia #68324 üzenetére
Ne ijesztgess, pont ettől félek.
Pont az a gond, hogy a boltban nem derül ki, hogy szemfájdítóan villog-e a monitor. Lenovot fogok venni, arról még nem olvastam olyan tesztet, amiben erre panaszkodtak volna. Tegnap láttam a T520-t, szép kontrasztos képe volt, de azt nem tudnám eladni a lányomnak. M5400, E540 közül választanék, remélem jó lesz. Ezért kár, hogy nincs Lenovo topic, mert még nem is találtam tulaj hozzászólást, hogy van-e ilyen PWM probléma velük.
Nekem a PC-n Win7, ATI 6850, laptop Win8, Intel 4500MHD nem volt PanelPWMFrequency bejegyzés.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
scarbantia #68318 üzenetére
Köszi! Ez a Registry állítás hol van leírva? Lehet, hogy még szükség lesz rá.
Egyébként érdekes ez az "ujjrázásos" képernyő ellenőrzés. A Tecran szép síma, viszont az EIZO S2433W monitoron szaggat az ujjam, pedig az is CCFL-s.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
soldi3r #68307 üzenetére
Köszi! Igen így nehéz, hogy azonos típusonként is cserélik a kijelzőket. Gondolom ez a szemfájdító vibrálás a boltban ki sem derül csak otthon pár órai használat után. Azért ezt tényleg nem korrekt a gyártóktól, hogy a szerintem legfontosabb alkatrésszel, nem törődnek, mindenféle vacak kijelzőket tesznek bele. Ráadásul még a prémium modellekbe is, mondjuk szerintem a legolcsóbb készülék sem lehetne szem rongáló. Arról nem is beszélve, hogy pont alacsony fényerőn jön elő ez a hiba.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
scarbantia #68304 üzenetére
Köszi! A laptopkérdést a topicban akartam feltenni. Tudsz olyan laptopot ajánlani, ahol a LED-s PWM nem zavaró?
-
pinnacle
nagyúr
válasz
Gondwana #68301 üzenetére
Jó ötlet ez az ujj ellenőrzés, Toshiba Tecra-n olyan folyamatos, mintha repülőgép propeller lenne.
200k alatt van olyan 15" laptop, aminek sikerül megoldani azt, hogy vékony, könnyű és jó minőségű legyen? Teljesítmény nem fontos, irodai munkára lenne. EliteBook 850-re gondoltam, ami nincs is használtan 200k alatt, de nincsenek elájulva tőle, Everything was okay until 2013:, PWM áldásos hatásáról nem is beszélve. " - Backlight flickering with reduced brightness. A bigger issue is the backlight flickering with average brightness settings; it seems that the PWM frequency to dim the LEDs is too low."
Lehet, hogy ez a vékony, könnyű olyan vásárlói igény, amit nem lehet minőségben megcsinálni? Akkor legalább mi lenne az, ami legközelebb van hozzá?
-
pinnacle
nagyúr
Lenovo E540 vagy HP 450 G1 közül választanék. Ma néztem a HP-t, csak be volt kapcsolva, de már elég meleg volt balra a palmrest, lehet, hogy csak egyedi hiba. Az lenne a kérdésem, hogy akinek E540 van, milyennek tartja? Nekem a billentyűzete, kijelzője tettszett, és nem is melegedett. Tudom, hogy nem "igazi" Thinkpad, de a ProBook, B590 szintjét talán csak hozza. A 3 év garancia, az ugye nem Telemaxos?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nintendo Switch 2
- Autós topik
- Kuponkunyeráló
- Xiaomi 12T Pro - kétszínű, mint a kétszázas
- iPhone topik
- Parfüm topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- UHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 4Mag 32/512 FHD IPS Intel Iris Xe Magyar
- OHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 16/512 FHD IPS Iris Xe Magyar
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 3:i5 1250P(12mag),16GB,512GB,14"matt TOUCH,vil.HU bill,Lenovo gari 2026.6.25
- Dell XPS 3K Érintős,core i7,16GB RAM,256-512GB SSD,ÚJ AKKU,ÚJ TÖLTŐ,Szép állapot
- AKCIÓ!!!Acer V3,FullHD core i5 6200u(4X2,8Ghz),8GBRAM,nVme
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z270G GAMING WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest