Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redXIII

    senior tag

    válasz ^Clown #8772 üzenetére

    Valami iesmire tippeltem én is.Az az érdekes,hogy elkezdtem szétszdni.kiszedtem a hátlapból az összes csavart,akkor akárhogy mozgattam ment rendesen.visszatettem,el sem indult.De akkor ez a gép már kuka :(

    Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz ^Clown #8772 üzenetére

    Nekem nem BGA-hiba volt, teljesen random módra fagyott a gép, nem függött mozgatástól a dolog. Ráadásul semmi csíkozás vagy hasonló nem volt, egyszerűen csak egy idő egyáltalán nem volt hajlandó elindulni a gép. Elsőre a BT modul hibájára gyanakodtam, mert XP alatt akkor fagyott, amikor azt használtam, de Ubuntu/BT off alatt is csinálta, tehát azon kívül, hogy az alaplap megadhatta magát a hajszálrepedéseknek, nem volt más ötletem. Az alaplapcsere meg valszeg drágábbnak bizonyult volna, mint a T43p-re váltás.

    Az alkatrészek elég nagy részét meg még meg se hirdettem... Eddig a RAM-ok és a CPU kelt el, meg a nekem felesleges 3 db pótakkut hirdetem. A ház többi része (mínusz kijelző), új állapotú palmrest+touchpad, egy billentyűzet, hűtő, Atheros wlan modul, Bluetooth II modul még megvannak.

    A T43p-hez meg most fog pár napon belül érkezni az új hűtő, egy, a Tiedhez hasonló second skin, meg egy UB2K SATA HDD caddy. Ja meg 2 db vinyó Khaal fórumtárstól. Meg akarom végre csinálni a dokkoló köré kiépített rendszert, amit már régen terveztem, de soha nem vittem végig teljesen: egy T4x és egy X3x Thinkpad, amelyek tetszés szerint rátehetőek a dokkolóra, amiben van nagy vinyó, hangkártya, rá lehet kötni hangfalat, külső monitort (igaz, utóbbit csak D-Sub-on tudja az X30/X31/X32 kezelni).

    Igaz, ennyi ráköltendő pénzért már majdnem T400-at vehetnék, de egyrészt ezeket apránként szerzem be (gyakorlatilag az X32 kellene, meg egy újabb monitor), másrészt továbbra sem vagyok odáig a widescreen notikijelzőkért, harmadrészt pedig előnyben részesítem a Thinkpad-ek patinásabb, "klasszikus" korszakából származó darabjait. Ez kicsit ahhoz hasonló, mint amikor Walt Kowalsky (akarom mondani Clint Eastwood) hobbiból tökéletes műszaki és esztétikai állapotban őriz meg egy 1972-es Gran Torinót. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • galyika

    csendes tag

    válasz ^Clown #8772 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Még gondolkodom rajta és próbálok pontos infót szerezni.
    :R

    ide most írjak valamit?

Új hozzászólás Aktív témák