-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
válasz
Francia91 #120021 üzenetére
Ah... Meg van miért van upgrade rá, mert nincs hozzá Windows licence, ez OS nélküli konfig... Akkor az OS dolog nem igaz amit írtam, mert nem lesz rajta semmi.
Ez az OS-es... -
vicze
félisten
válasz
zsolti75 #120019 üzenetére
Hát... Az alapmodell, 370, ez 426, a általuk gondolt +16GB 10e, a +2TB 30e (és ezek kiskerárak), mondjuk nem találtam olyan lassú Nvme-t, ami 1500-öt tudna...
És akkor a rendelésnél majd koppan sz ügyfél, hogy 24GB, mert ellenőrizni nem fogják.
Ehhez hozzájön, hogy esélyesen nem gyári image lesz, hanem egy natúr Windows.
Hiába CRU-k a gariba már elég könnyen be lehet kötni.
Engem zavarna.Szóval tessék alapmodellt venni, amibe nem nyúlkálnak bele és magad upgradeelni. 7db csavaron talán túlteszi magát mindenki.
-
vicze
félisten
válasz
Francia91 #120014 üzenetére
Azt megkérdezhetnéd tőlük, hogy a 32GB RAM-ot hogy hozzák ki, fix 8GB forrasztott és 1db memória slot mellett.
Valamint 2TB SSD-vel nincs hivatalosan kínálva a gép, így az saját mókolásuk és nem gyári alkatrész, legrosszabb esetben valami consumer ami nem laptopba való.
Fentiből eredően ez se lehet igaz: "36 hónap hivatalos magyar gyártói jótállás"
-
vicze
félisten
válasz
grabber #119961 üzenetére
"Intel verzióval is merjem venni vagy még mindig gáz a fogyasztásuk?"
Attól függ, ha van használva akkor csak a dupla a fogyasztás(az Intel), ha nagyrészt idle akkor AMD már jobb, 7000-esekkel, de közel azonosak.
Mivel az AMD-ben több a kakó, így gyorsabban végez a dolgokkal, de több energiával összességében, míg az Intel szépen throttlingba megy elég hamar mindent visszavesz és jóval tovább tarthat, de összességében kevesebb aksival megoldja. Egy i5 a csak 2db P core miatt lehet lényegesen takarékosabb (ez az Intel egyetlen esélye, hogy fogyasztásban versenyben maradjon).Összességében bonyolult és nagyon jelentősen a felhasználástól függ. Aksiidőre, elég nagy eséllyel az Intel jobb választás, de nehéz megmondani.
-
vicze
félisten
válasz
Danubius L #119957 üzenetére
Kizárólag azért veszik a gyengébbet, mert olcsóbb. Még ha terepre is kell akkor is az olcsóbb lesz véve (ezért voltak még HDD-s opciók is pár éve). Én direkt LP-vel rendeltem a gépeinket, mert tudom, hogy mekkora különbséget jelent, és szerencsére megtehettem. Többször megjegyezte a user, ha gyengébb gépet kapott cserének, számít. Ez különösen igaz ha Privacy screennel van a kijelző sokszor használva, ami extrában visszaveszi a fényerőt.
Jelenleg mind Dell mind HP jelentősen jobb minőségű alap FHD kifejezőket kínál a modelljeiben, nyilván drágábban. A Lenovo jelenleg úgy tud olcsóbb lenni, hogy a alapmodellnek olyat kínál, amiben jelentősen olcsóbb a kijelző, és egy olyan komponensen spórol, ami legtöbb usert nem érdekli.
Lenovo modelleknél is ott az OLED és 500nit DolbyVision opció, de a kutya nem veszi, sokszor még régiónként van, hogy hónapokig nem is elérhető opcióként. Az más kérdés, hogy a honlapjuk egy akkora hulladék lett az utóbbi pár évben, hogy a szerencsétlen salesesnél kellett leadjam a rendelést telefonon, agyrém.Privacy Guard mint írtam, nem jó semmire csak, hogy szenvedjen a user, tesztnek vettem 1 gépet azzal, de nagyon nem éri meg. Viszont a SureView lényegesen jobb és talán olyasmi aminek már van értelme, még minding messze van egy 3M Gold-tól, de már azt mondanám, hogy használható.
Személy szerint eléggé sajnálom, hogy nem működnek, mert sokkal jobb ROI-ja lenne mint állandóan privacy screen-t venni, amit folyamatosan elhagynak vagy tönkretesznek. -
vicze
félisten
válasz
ricsip #119945 üzenetére
T490 6 különböző panel lett szerelve ebből 4db FHD. A touch könnyen beazonosítható.
A 250nit-es nem csak gyengébb fényerővel, de hulladék színtérrel is rendelkezik, a 45% NTSC szerintem nem a használható kategória.
A 400nit-ből vannak a Low power és van a Privacy Guard. A PG-t ne vegye senki Lenovonál értelmetlen, egy 3M 100x jobb (főleg egy Gold), a +fényerő a PG bekapcsolásánál jön csak, és amúgy ilyen ~300nit.
Az LP-k 72%-os NTSC-vel rendelkeznek, a 400nit mellett, ezenfelül, attól függően, hogy melyik gyártót fogja ki az ember, elég erős lehet a difi a kalibrálásban, LG-k túlszaturáltak nagyon vivi-dek és szerintem jóval erősebb az utánahúzásuk, mint a a BOE-nek és a Inno-nak. Inno a legjobb szerintem bár kicsit sárgás, a LG inkább kék felé húz, BOE a kettő között van kicsi sárga felé, de szerintem annak a színtere nekem nem tetszik.
Az LP úgy valósul meg, hogy a panel G2G reakció ideje drasztikusan lassabb, ez erősen látható mindennél, ami 30fps-nél gyorsabb, de még videónál is látszik a maszatolás néha (megjegyzem ez hidegben rátesz egy lapáttal, mint minden LCD, de ezeknél nagyon zavaró tud lenni már).
Szóval az LP nem csak 400nit-et jelent. -
vicze
félisten
válasz
BigBlackDog #119883 üzenetére
"gyárilag volt egy pici hullám a matricakeret aljában"
Nagyon kicsi esélyt látok rá, hogy gyárilag ilyen egyen egy vadiúj laptopon. Te bontottad ki a laptop dobozát? -
vicze
félisten
válasz
BigBlackDog #119858 üzenetére
Igen, okénak tűnik. A BOE-kal nem volt gond, max a színek lehetnek mások, LG nagyon vivid többnyire, van ami jobban húz, de ennyi a fényerő minding ok.
-
vicze
félisten
válasz
BigBlackDog #119856 üzenetére
Mi az új panel típusa?
-
vicze
félisten
válasz
J0shu4M1ll3r #119764 üzenetére
Nagyon ügyes szerelő volt.
Az IR az arcfelismerés miatt a TPM kulcsokhoz van kötve. Teljes TPM reset kell BIOS-ban, illetve Win-ben minden korábbi beállítást megszűntetni az arcfelismerésre.
Egy reinsall egyszerűbb amúgy. -
vicze
félisten
válasz
Magnat #119756 üzenetére
A T450 a supportja 2020-ban megszűnt (minden üzleti gépre 5év support van max. SW/HW). Így Windows 11 direkt supportja sincs.
Ami a képeden van az egy elég generic szűrő a generic software-ekre, ami kompatibilis a géppel.
Még sose próbáltam hogy Vantage felteszi-e a Win11-re a Win10-es drivereket, akár lehetséges is.
Gyakorlatban pár gyártó specifikus dolgot kivéve Windows fel fog rakni minden drivert, a többi kézzel fel fog menni (Már elég rég tök lényegtelen milyen Windows verzió szerepel e nevében). -
vicze
félisten
válasz
BigBlackDog #119715 üzenetére
Akkor mindenképp gari, ez biztos, hogy nem általános vagy normális.
-
vicze
félisten
válasz
BigBlackDog #119711 üzenetére
Összességben ez egy SW probléma, LCD-n borzasztó rég nincs image retention, ha HW probléma lenne, akkor nem tűnne el. Vagy a display driver vagy a LCD FW-je valamiért megtart egy korábbi képet és rárakja a meglévő képre, fene tudja miért. Nálunk leginkább a Boot logo-val fordul elő, restart megoldja.
Lehet hogy egy másik gyártó LCD-jén máshogy működik, így a csere megoldja, de még egyszer elsősorban nem HW probléma. Hogy cserélik-e úgy hogy eltűnik, az egy megint másik kérdés.Minden le van frissítve? (BIOS, FW-k?) Friss Lenovo driverek vannak fenn?
-
vicze
félisten
válasz
zsolti75 #119677 üzenetére
Ok, igazad van, elnézést.
Most próbálkoztam pár módon, hogy reprodukáljam, de sehogy se sikerül a fent leírtat előidézni.Céges gépeken több extra védelem van bekapcsolva és ott nem lehet átugrani(tamper aktiválódik aksi "full" lemerülése után), és onnan van a supervisor tapasztalton. Volt pár ilyen RTC hiba, mikor 1+ hónapig nem kapcsolta be valaki.
-
vicze
félisten
válasz
zsolti75 #119675 üzenetére
Mármint úgy hogy supervisor jelszó volt beállítva?
Csak mert ilyenkor bármilyen gombra BIOS-ba dob, ha az jelszavas akkor ott megakad.
Tudom, hogy alapból ott van a ESC tovább és F1 setup, de ez Supervisor jelszó esetében, lényegtelen és mindenképp megy a BIOS-ba.Amúgy Supervisor jelszó nélkül a egy csomó BIOS védelem inaktív, és csak akkor aktiválódik ha bekapcsolod.
-
vicze
félisten
válasz
donjohnson #119610 üzenetére
Az nem WiGig hanem sima Miracast, semmi kulönös. Windowsban ez szerepel Wireless screencémt és Intel is ez marketingeli annak.
A WiGig-et dokkolókhoz használta Lenovo kb. 1.5 generáción keresztül és eltűnt a fenébe. Más eszközökkel sose volt használva gyakorlatilag. -
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #119558 üzenetére
SCSI csatlakozó, de hogy arra is van-e használva akkoriban csináltak néha érdekes dolgokat.
-
vicze
félisten
válasz
bzolika10 #119336 üzenetére
A Windows Hello egy sima IR kamera, a sima kamerával együtt használva. Az IR miatt nem tudod képpel kijátszani.
Részletesebben, lényegessen biztonságosabb mint az ujjlenyomat. -
vicze
félisten
A Parts listában azt listázza, hogy mi kompatibilis az adott SKU-val esetleges javításhoz, nem azt hogy mi van a gépben. Azt hogy mi van a gépben, a gépen tudod megnézni.
Ráadásként, ha pl. a gép CTO (custom to order) akkor mivel nem tartják számon a CTO rendelés paramétereit, így esetileg konkrétan nem tudják mi van benne. Volt már, hogy a support tőlem kérte a rendelés visszaigazolást, hogy lássák mi van a képben... -
vicze
félisten
válasz
moleculez #119209 üzenetére
Azért remélem azzal tisztában vagy, hogy az energia gazdálkodás és így a venti vezérlés is drasztikusan a driver függő, és az hogy adott Linux alatt inkább alapból inkább úgy van állítva mint, ami neked tetszik, nagyon nem függ azzal össze, hogy mit futtat az OS.
Egészen mellesleg a fentiek elég erősen igazak a TP-kre, Linuxon rendszeresen belefutok abba, hogy a teljesítmény érezhetően gyengébbre van belőve és inkább az energiagazdálkodás felé tolják. Sokszor kell mókolni vagy kernelt cserélni, hogy Windows teljesítményt kapjak az adott HW-tól.
Mivel nincs alapból Windows jellegű egyszerű power manamgent, így nagyobb teljesítményre való átállás, vagy oda vissza állatás elég macerás.
-
vicze
félisten
válasz
Balinov #119150 üzenetére
Ezt keresd a change logban:
- (New) Intel NVM version update to 20 to prevent TBT ROM issue.
Vagy bármi, ami legalább 20-as verzióra frissíti az NVM-et.Személy szerinte nem mennél 20.22 alá az elég csúnya sérülékenységek miatt, de az NVM 20 a minimum, ahol a hülyeségüket javították.
Szerk:
@donjohnson:Akkor javítom úgy, hogy bármelyik másik gyártó change logjában ezt érdemes keresni. Sajnos a NVM verzió vezérlő függő, így amit írtam "15BF"-re vonatkozik elsősorban, "15D9"-hez 43-as kell.
-
vicze
félisten
válasz
Reggie0 #119116 üzenetére
Mint írtam el vagy tévedve.
Én azért felelek, hogy mikor kijön az auditor és fizikailag levizsgálja a gépeket(véletlenszerűen kiválasztott userek live gépeit...), akkor azok paraméterei a certification-ben meghatározottakon belül legyen(aminek része a patchelt BIOS), amit én előtte tanúsítottam, hogy azon belül vannak. Az én felelősségem továbbra is az hogy a gépek olyan állapotban legyenek (lehetőleg nem csak a vizsgálatkor), ahogy azt tanúsítottam a nyilatkozatban.Értem, hogy a többség a mutyihoz szokott és felelősség tologatás a cél, de nem mindenhol mutyi van...
-
vicze
félisten
válasz
vicze #119081 üzenetére
Csak hogy konkretizáljam, jelenleg én személyesen a 40B0 és 40B1 dokkolókat ajánlom elsősorban ThinkPad-ekhez, de szerintem mással is gond nélkül fognak működni.
Fontos, hogy mind a dokkoló FW-je mind az adott gép BIOS-a és egyéb FW-je legyen a lehető legfrissebb.
Régebbi modellekből a 40AN és 40AC használható Thunderboltos gépekhez. Az 40AC-val olvastam, hogy voltak HW gondok, így talán az kerülendő, nálunk 5éve gond nélkül működnek, passz./OFF]
-
vicze
félisten
Uh de elszaladtak a dolgok pár nap alatt.
Elnézést MST-hez hülyeséget írtam.
MST-nek 2 módja van hub, amit írtál, daisy-chain. Én daisy-chain-t próbáltam nagyon sokszor működésre bírni igen sok eszközzel, de sose sikerült. Ebből gondoltam, hogy nem megy az MST, mert többnyire csak ezen a néven hivatkoztak rá... (csak nem olyan egyszerű ez se...)
Fun fact Apple nem támogatja az MST-t.Nekünk, se a mechanikus USB-C, se a TB dokkolókkal nem volt különösebb problémánk, csak az FW-t kellett mindig frissen tartani minden eszközön(különben lehetett audió és USB probléma), bár ez igaz volt a régi dokkolóportra is.
Régiek közül, asszem 15-ből 3-nál sikerült elgörbíteni valamelyik pin-t, hogy ne működjön. + az T-s s modellek elég hektikus működése rajtuk a billegés miatt. USB-C-nél jóval nagyobb minta alapján 3-nél volt eddig alaplapcsere, mert szétbarmolták, de mivel 2db van ezért csak akkor cseréltetjük, ha mind a kettőt kivégezték. Kivéve ha mechanikus USB-C-vel van használva akkor kell mind a kettő.
Személy szerint és cégnél is ezt erőltettem, hogy csak TB4/univerzális dokkolókat veszünk, mert ezek üzembiztosak, mivel a TB3-asokkal se volt sose gond. Az áruk miatt nem rajong érte senki, és nehéz megértetni, hogy ezek működnek.
Ha valaki szenvedni akar mással szíve joga...Most azt tényleg nem sorolom fel, hogy melyik gyártó hányféle dokkoló portot használt, az utóbbi 10+ évben. Nyilván ha valaki nem elég örge, hogy találkozzon Dell C vagy D porttal és csak az E-t ismeri, annak hiába beszélnék...
Amúgy talán Lenovo-nál volt a legrosszabb olyan 10-15 féle különböző próbálkozással./OFF] -
vicze
félisten
"DP MST,"
Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam működni... (bár nem kéne kéz hozzá...)
Az egy dolog, hogy a monitorok töredéke támogatja, de még a VGA-k is nagyon ritkán.Azt az apróságot ugye elfejtjük, hogy a gyártók egyedi szabványtalan dokkolót használtak, amit ráadásul elég rendszeren cserélgettek, így nagyon kis eséllyel működött egy újabb modellel a régi dokkolón, így nem káosz volt hanem eldobható termékek tömeggyártása és aranyáron árulása...
Igen működött, ha épp jól tervezték minden modellre és méretre, és nem vesztette el a kapcsolatot amikor ráraktad a kezed, mert arra senki se gondolt, hogy dokkolón akarsz gépelni... (Hello T460s és T470s...)
Ja meg nem is tette őket tönkre a user rendszeresen, mert külön oktatást kellett tartsak miden alkalommal, hogy hogyan kell úgy mégis rárakni és akkor is csak harmadjára sikerül... Valamiért USB-C-t nem kellett elmagyarázzam, hogy kell bedugni.(A hovát már igen.
)
Meg hát azért nemcsak móka és kacagás volt, az idő úgy látszik megszépít dolgokat, és elfejeltük, hogy a régi dokkokkal is volt bőven USB, Audió és monitor probléma is.
-
vicze
félisten
Igazán jók csak 6000-estől és 6nm-től.
Most már negyed akkora fogyasztással hozzák ugyanazt a teljesítményt, a Phoenix 4nm-n meg ki tudja... Nyilván fél valaki a fogyasztástól, ha Intelről meg 50+W-k-ről jön... Mint írtam vicc.
Mondjuk annyiban sajnálatos az egész, hogy mivel 0 verseny van, így AMD keményen behúzta a kéziféket a fejlesztésben. Na meg bevezették azt a hulladék nevezéktant mobiloknál, amivel tök esélytelen megmondani hogy mi van a CPU-ban földi halandónak, pont ahogy Intel tette a 11gen-nél.
-
vicze
félisten
válasz
MrSealRD #118956 üzenetére
5000-es sorozattól van USB4 és ugyan ott vagy.
Sajnos figyelni kell mert Lenovo nem mindegyikre rakja rá.
7000-től elvileg szinte mindenen van/lesz.Illetve amit HSM írt én két 4K@60-on hajtok.(majdnem 5K-sak amúgy.) Pont a Intel U-sokkal lehet gond a sok periféria főleg a 2db 4K, gen-tõl függően.
-
vicze
félisten
válasz
Reggie0 #118952 üzenetére
A sleep gond mondom 2 éve nem létezik Linux-on, nem úgy mint Windowson... (Azzal már feladtam a küzdelmet...)
De akik használják, de visszajönnek minden szarral, de látom azt is ignorálod, hogy személyesen azt használom 1,5éve. Ja a 30 nap uptime-ommal iszonyat instabil... -
vicze
félisten
válasz
Reggie0 #118950 üzenetére
Kétségeid lehetnek... Még egyszer 4 éve adminisztrálom őket és 1,5éve használom...
A485 - Ubuntu 18.04-re certeztetve, 4.15.0-1021-oem kernellel.Jelenleg 30+ Linux gépünk van mind 20.04-gyel T495-től T14 G3-ig... Vállalati környezet, elég jelentős terheléssel.
Minimális problémák kizárólag 5.14 előtt voltak, de azok is megoldhatóak. -
vicze
félisten
válasz
MrSealRD #118944 üzenetére
Hacsak nem kell valamiért nagyon specifikusan, akkor semmi értelme Intelt venni. Lassabb, többet fogyaszt, jobban melegszik és drágább...
"ennél a generációnál sikeresen nyomorították az ékezetes 4 gombot az enter mellett"
Igen és már ilyen marad a képarány miatt... (Jóval keskenyebb lett.) -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118892 üzenetére
Annyit hozzátennék, hogy a nem egyforma méretű moduloknak van némi teljesítmény csökkentő hatása. Intelnél, nem olyan vészes, de AMD-nél elég durva tud lenni, főleg ha a Mhz is más.
Illetve van egy totál érzett dolog és nem tudom az ég világon semmi méréssel alátámasztani. Mikor túlmegyek a forrasztott modul dupla méreténél memória használatban(16 vagy 32), akkor nagyon sokszor úgy érzem, mintha többet gondolkodna a gép és az egész belassulna.
Ezt elég nehéz lenne mérni, mert megvan az oka, hogy épp miért megyek túl 16 vagy 32GB-n, így ez tényleg csak egy érzés részemről. Az az lassabb mint, amilyen kéne legyen. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118876 üzenetére
Visszaszívok mindet...
5 boot USB-ből, 4 hibás volt...
Megy mindegy hibátlanul, és csak BIOS-ban nem fog látszódni a meghajtó.Ezért nem próbáltam korábban sose telepíteni rá...
Win11 telepítő meg valahogy NTFS volt, pedig mindig FAT-ot használok mert UEFI-vel nem ment az NTFS, de az UEFI knzol ami feljött az NTFS driver töltötte be... 1000%, hogy ez újabb dolog régen nem volt benne NTFS driver, mert jó sokat szívtam ezzel.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118873 üzenetére
Igen végigolvastam, a többit is.
Illetve most megnéztem pár telepítővel.
Win10 telepítő meg se mukkan, Ubi telepítő szintén, ha benn van az SSD ha kiveszem OK.
Viszont Win11 olyat csinál amit még soha nem láttam, kiválasztva az USB-t megjelenik az Lenovo EFI konzol.Majd bootol a telepítő és látja mind a két meghajtót, úgyhogy legalább Win 11-gyel megy, másra nagyon nem vennék mérget.
Még két Debian alapú Linux USB telepítővel próbáltam, azok se csináltak semmit. (még egyszer ha kiveszem a 2. SSD-t mennek gond nélkül nem USB probléma.)
Ezért is írták lejjebb lévő kommentekben, hogy nem ment legacy módban, mert akkor nincs bootloder ami beír bármit is EFI-be, hogy az ID-ra hivatkozzon, szóval még mindig igaz, hogy direktben nem bootolható, mert azért megkerülhető, csak kell egy bootloder ami rá irányít.
Hogy miért csak Win11 telepítő meg na az elég rejtélyes...A nem támogatott dolgok mindig érdekesek.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118871 üzenetére
Gyors bedobtam és Win látja, de BIOS-ban nincs sehol, szóval nincs módja, hogy bootnak beállítsam. Ez volt T470s/T490 és T14-ben is, ezekben teszteltem. T14G2-ben már egyáltalán nem ment.
Első comment a liken: "However, the second SSD doesn’t show up as a boot device in my BIOS."
Úgy látszik csak klónozott Windows boot loader tudja megoldani valahogy, hogy arra a device ID-ra mutasson, de maga az eszköz nem fog látszani a menükben. -
-
vicze
félisten
válasz
Balinov #118866 üzenetére
Sorozatszám, a kompatibilis komponenseket fogja megmondani.
A modell ezt mondja.WVA = Wide Viewing Angle, IPS a kijelző, de a 250nit lapján a leggyengébb.
Ennél az adott típusnál nincs wifi whitelist, WWAN on viszont van.
WWAN nem támogat SSD-t, illetve most nem vagyok benne biztos, hogy SATA-t támogat-e az M.2-es portja, a psref nem egyértelmű. De azt elvileg nem tudom nézni, van itt egy.
Szerk: Lassú
Szerk2: Jap, M.2 SATA megy, gond nélkül bootolt. Bár mivel x4 PCIe így tuti csak Nvme-t raknék bele.
-
vicze
félisten
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118854 üzenetére
"Más opció nincsen, a T450-be sajnos nem rakható ezeken felül még egy meghajtó."
A T450 még a gyorsító tár meghajtós érából származik, így a belső aksi alatt ott a + 2242-es hely. -
vicze
félisten
válasz
zsolti75 #118806 üzenetére
Ugyan ez lesz azonos Gen-nel, mint írtam Gen 2-vel kivették S3-at. Workstation-ôn se lesz.Más gyártók már korábban kivették.
Elvileg akkor merül ha nem gyáriak az alkatrészek, volt RAM vagy SSD cserélve?
Sajnos mivel van hogy napokig nem használom és nagyon összevissza van töltőn, így az istennek se tudom megmondani, hogy van-e merülés vagy nincs... -
vicze
félisten
-
vicze
félisten
Azért azzal tisztában vagy, hogy nem mindenki barlangban él/dolgozik?
A redőny csak arra jó, hogy a direkt napsütést elhárítsa a monitoromról, de ettől még szeretnék világos lehetőleg napvényes környezetben dolgozni.
Nem a laptop nem mindig mozgatható, ahogy nem én határoztam meg hogy pont a munka környezet felé rakjak a diffúzor nélküli csöveket, amitől szart nem látok a kijelzőn, mondjuk legalább szép világos van.
Egészen mellesleg munkától függően az ideális 300 és 750 között van, mi 500-ra lőttük be fényfelmérés után mert 200 alattra lett felmérve, ami konkrétan depresszív volt(pont ezért kérték a dolgozók). És akkor még ott van a színhőmérséklet és a CRI is...
Az is tök őrület, hogy mikor ültetést kell tervezzek, valahogy mindenki ablak mellé akar ülni. -
vicze
félisten
válasz
ReFleXx #118742 üzenetére
Normális, modern standby.
Mivel nem T16, így a BIOS-ban a sleep setting Linux-ra állításával, visszameg S3 sleepbe. (Újabb generációkon már nem lesz, kontétan lesz támogatva.)
Nagy eséllyel Windows reinstallt von maga után, ha elkezd kékhalálozni a változtatás után.Annak ellenére hogy vannak a Windowsban beállítások, amikkel kikapcsolható, nagyon sok problémát fog okozni, ha BIOS szinten nincs támogatva.
-
vicze
félisten
válasz
fatpingvin #118634 üzenetére
Mindegyik Intel System76 Coreboot-os és támogat TB-t.
"ahhoz kliensoldalon is kell vezérlő"
Hogy ez mi a fenéért számít az meg egy jó kérdés, gondolom, csak mert. -
vicze
félisten
válasz
Zola007 #118569 üzenetére
Ha a mérte a lényeg, akkor kisebb nincs épp. (Alin ugyanez 10e akció nélkül, akcióban 7 alatt van.) Kb. 1/3 akkora mint a gyári sima Lenovo, viszont súlyra csak minimálisan kevesebb.
Amúgy bármi jó, ami USB-DP 3.0-t és legalább 45W-t tud, de jobb a 65W. -
vicze
félisten
-
vicze
félisten
válasz
Genesist #118490 üzenetére
Esetleg ez lehet. Próbáld meg kikapcsolt BT-vel.
Lehet valamiért rosszul kezeli a frekvencia osztást, amikor BT keres. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118474 üzenetére
Mivel lényegében csak a palmrest+bill a difi így túl sok munka nincs vele. Ha nincs ujjlenyomat olvasó a donorban akkor azt még kell szerezni, a touchpad már inkább kényelmi kérdés mintsem esztétikai. Amúgy Lenovo oldalán ott a parts list, így végignézheted mi a difi.
Az utolsó dolog a kijelző fedlapja lenne. Sajnos a T25-öt csak touch screennel áldották meg, így az vagy kell vagy nem kategória. Valószínű a fedlap csak a touch-csal megy de ezt olyan kevesen csinálnák, hogy szinte semmi nincs róla.Foxinak szerintem a T25 franken kell.
És most utána nézek annak a belső USB kártyának...
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #118469 üzenetére
Mindig gondolj rá, hogy lehet belőle T25.
-
vicze
félisten
válasz
chatran #118460 üzenetére
Winsows valamit mindig raki fog utána is ha az a legnagyobb meghajtó. Windows a frissítéseket (rejtett mappa) mindig a legnagyobb meghajtóra tölti le, hogy ne vegye el a helyet a rendszer partíción ha van más, ezek mindig temp fileok amik törölhetőek(disk clean leszedi ha kell). Hasonlóan a telepítő is a legnagyobb partícióra rakja a telepítő fileokat, amik szintén temp fileok.
-
-
vicze
félisten
válasz
Francia91 #118447 üzenetére
"A nevenincsen SSD-kben nem bízok"
Ez pusztán azért humoros kijelentés, mert Kingstonnak a legmagassabb a meghibásodási arány a "nevesebb" SSD gyártók között. Úgy hogy Samsung mindenem, szerintem nekik volt a legtöbb FW problémájuk. A név kb. semmit nem jelent csak, hogy többet költöttek marketingre... -
vicze
félisten
válasz
Reggie0 #118435 üzenetére
Igen Intel chip gyakran lesz integrálva AMD CPU-ba...
"3rd party chippel"
Mivel csak is kizárólag Intel gyárt Thunderbolt chipet így elég nehezen nevezhető 3rd partynak.Még USB4 esetében is bármi ami PCIe tunelinget támogat Intel certezés és licence kell hozzá, ezért annyire ritka.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118430 üzenetére
Vicces módon PCI tunnelt támogató USB4 lényegében csak '22 nyár végére lett, mert csak akkor került be valósan bármilyen AMD-s gépbe az FW. Júniusban kezdték el demózni beta BIOS-okkal. Intelnél, meg ami USB4 az TB is, így sose számított igazán.
@Reggie0: Már nem azért, de nem tudok laptopról, ami AMD és támogatna TB-t. Desktopon is pár fehér holló alaplap van, amire integráltak külön Intel chipet, hogy legyen 1db TB portja, de túlnyomó többségben Intel nem certeztette, így szinte senki se csinálta, és ez is csak azután történ meg, hogy Intel kamu nyílttá tette a TB-t, de valósan Intel kontrol alatt maradt, ezért lett az USB4.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118427 üzenetére
Az a vicc hogy azután jutott eszembe pár nappal, hogy már csináltam előtte a mkusbkey.bat-tal USB-t, mert akkor képes voltam elolvasni a readme-t, de isten tudja miért, teljesen elfelejtettem.
Tényleg elég nagy facepalm volt... Gen4-től már volt korábbira nem emlékszek.
A legrosszabb, hogy a neten 0 információ van róla és még 1-2éves cikkek is különböző hülye megoldásokat csinálnak. És tudom, hogy volt egy Lenovo cikk róla, de Google az istennek nem köpi ki...
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #118421 üzenetére
Minden jelenleg letölthető Thinkpad BIOS tartalmazza a USB kreátort(mkusbkey.bat).
Csak a Windows-os telepítővel a kicsomagolást kell választani és ott lesz a mappájában.
Utasítások minden BIOS readme-jében.HOW TO CREATE A BOOTABLE BIOS FLASH USB MEMORY KEY
1. Refer to the "HOW TO INSTALL" Section 1 to 7.
2. Attach a USB memory key to your Windows system, then format the USB memory key.
Note: A medium formatted with NTFS or exFAT is not supported by this Flash Update process.
Use FAT32 or FAT16 as a file system of the medium.
3. Open command prompt with administrator right, then move to a directory of this
package.
4. Run mkusbkey.bat in the directory with following command format, then finish
creating BIOS flash USB memory key.
Syntax : mkusbkey.bat [Drive]
[Drive]
D:,E:,F:... : Drive letter assigned to the USB memory key
Example : mkusbkey D: -
vicze
félisten
válasz
Reggie0 #118349 üzenetére
Ez tényleg mondjuk úgy bőven humoros.
Ahogy HSM írta, 44W/15W még i5-ön is limitek. Persze úgy nézve, hogy egy gen11-en 64/64 már lehet mégse...#118350 HSM: Amúgy ha Linux-on jó, akkor elég egyértleműen a Lenovo Power managere a hibás a beakadásáért. Amúgy meg 30%-kal gyorsabb úgy szóval nem tudom mi a bajod.
-
vicze
félisten
válasz
donjohnson #118297 üzenetére
Bárminél ahol kernel DMA aktív, ez a menü vagy nem létezik, vagy teljesen inaktív, illetve teljesen máshogy működik. Mivel TB4, ha Intel és van TB egyátalán ezért semmilyen ilyen beállítása nem lesz.
No Security-ra pedig soha semmilyen körülmények között nem állitsa senki! Ha nagyon kell akkor rakd DP/USB only-ra az is bőven elég. No security-val bármilyen a portba dugott eszköz azonali direkt hozzáférést kap a memóriához. -
vicze
félisten
Tök értelmetlen ezt a táblázatot nézni tök össze vissza van.
Intelben marad az 1 dim ahogy írták, és... Lehet választani DDR4 és 5 között.WTF? Mi a jó istennek +SKU, van 13th gen ami nem támogat DDR5-öt?
Majd ha lesz, psref vagy részletes spec akkor lehet tárgyalni, de eddig tök változatlan G3-hoz képest.#118250: Wifi mindegyiken forrasztott, függ pár dologtól, pl. Intel integrálta, az AMD-kbennhasznált QC nincs kártya formában a piacon.
-
vicze
félisten
válasz
Vladislav #118157 üzenetére
Egy modernebb T1x amiben Xe vagy Radeon iGPU van bőven az említett GPU felett van, legújabb AMD(6xxx) esetében többszörösen. zsolti75 a többit leírta.
Az M1-es Air jobb sok mindenben, de elég necces a 400e, azért 256/8GB és 0 változtatási lehetőség bármin, illve a régebi játékokat felejtsd el teljesen, ha nincs natívan Mac-re.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #118121 üzenetére
Bmeg, megnéztem mennyibe kerülnek...
-
vicze
félisten
Nem csak az én eredményeim, már Notebookcheck is tesztelte mind, ott ellenőrizheted.
Amit írsz az ugye 1db slot lenne, de a valóságban nem fér oda, az csak a nagyobb RAM-os chipek helye sokkal keskenyebb mint a slot.
Amúgy egy mai gépre gondoltam DDR5-tel.Még egy érdekesség, P16 vs. 7670 CAMM-mel, azonos HW, dual, azonos órajel, a CAMM 15-20%-kal gyorsabb.
-
vicze
félisten
Kizárólag RAM tesztet néztem, és főleg RAM igényes tesztek, ahol a Quad X1C 11gen simán üti a 6000-es R7-em, pedig CPU-ban halálra alázza. iGPU-s dolgokon is nyilván sokat dob.
"Gyorsabban avul, ha nem bővíthető"
Céges gépekről beszélünk fix 4éves ciklussal, lényegtelen amit írsz, egy cég szinte soha nem fog bővíteni. Nem szempont a gyártónak se.
Illetve az azonos olcsóbb miért bővíthető?Az nem kell elavuljon? Logikátlan.
Nézz egy alaplapot és logikázd oda a 2 DIMM-et úgy, hogy ne legyen útba seminek.
-
vicze
félisten
"És ugyan minek 4 csatorna egy notebookba?"
Ööö, speed?Ráadásul az AMD-nek minden bit kell, mert egy rakás **** a mem kezelése még mindig Intelhez képest. 4800 vs. 6400 jelentős hátrány lenne az AMD-nek, míg az Intelnek kb. mindegy. T14s G3-nál az Intel 4800-on megy úgy hogy 6400-es chipeket raknak rá, de limitál a CPU és mégis gyorsabb mem-ben mint a 6400-rel menő AMD. Nevetséges...
De hogy értsük, minél nagyobb az órajel, annál rövidebb huzalozás kell, hogy megmaradjon a jel integritás. A huzalozás, pedig mindegyik modulhoz pontosan ugyan olyan hosszú kell legyen, különben a késeltetési különbségek miatt out of sync lesz a mem és jobb esetben jelentős lassulás, rosszabban error lesz belőle.
Miért van fordítva E14-en a DIMM slot? Mert single channel és tök mindegy milyen hosszú, amíg nem túlságosan. T14 már dual, és a huzalozás azonos hossz kell legyen a forrasztottal.
Quad + DDR5 esetében már az egymás felett lévő DIMM-ek huzalozási hossz különbsége olyan jelentős különbség, ami megakadályozza, hogy DIMM-mel legyen megoldva, ezért kell a hülye CAMM és ezért szabványosítja a JEDEC, mert tudják nagyon jól a problémát. Az hogy a marketing milyen hülyeségeget talál ki lényegtelen.
Gyakorlatban ezek valós mérnöki problémák.A DIMM slot elhagyása semmilyen formában nem költség megtakarítás és ha teheti a gyártó akkor nem hagyja le pont ezért van az olcsóban és nincs a drágában. A forrasztott RAM jelentősen növeli a SKU-kat bonyolítja a gyártást, növeli a raktárkészletet, problémássá és drágábbá teszi a gariztatást, így ha lehet kerülik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell Latitude 5521 - FullHD érintőkijelző, i7-11850H (16 szál), 32GB DDR4, 500GB NVME, Geforce MX450
- Új Lenovo LOQ - i7 13650, RTX 4060 és 16gb DDR5 + GARANCIA
- Újszerű Anker 778 12 in 1 Thunderbolt 4 Docking station dokkoló (Windows, MAC OS)
- Asus TUF Gaming A15 FA506 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 -3 év gari
- Legion 5 16IRX9 16" QHD+ IPS i5-13450HX RTX 4060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman i3 FSP 600W
- MSI CYBORG 15 A13V
- Bitcoin Miner Eladó Bitmain Antminer S19 JPro 104 Th 3150 watt
- Bomba ár! Dell Inspiron 5405 - Ryzen5 4500U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest