Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz yanpec #151 üzenetére

    Ha Windows-t használsz, akkor rá kellene engedni egy olyan adatmentő programot (példa), ami tudja kezelni az exFAT fájlrendszert. Előtte biztos, ami biztos alapon szoktak az eredeti lemezről lemezképet / fizikai másolatot készíteni, de ha a HDS szerint OK az állapota, akkor mehet akár egyből is a mentés. A szkennelés után az adatokat értelemszerűen egy másik fizikai meghajtóra kell lementeni, azaz még véletlenül sem az eredetire! Majd a művelet végeztével és az adatok visszaellenőrzése (!) után újraparticionálni az eredeti HDD-t és a másikról visszamásolni rá a fájlokat. Ez lehet időigényes módszer, de ugyanakkor biztonságosabb az adatokra nézve, mint a partíció direkt visszaállításának megpróbálása. Ami korántsem biztos, hogy működne, illetve nem gányolna bele a korábbi partícióba és a rajta lévő adatokba. Aztán, hogy az előbbi módszerrel 100%-os lesz-e hatékonyság, az már más dolog. A házilagos próbálkozások helyett arra inkább a profi adatmentő cégeknél és szakembereknél van nagyobb esély. De jó esetben akár a mostani esetnél is összejöhet, ha szimplán csak egy gyorsformázás történt.

    Az ilyen kérdéseket legközelebb inkább az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni, mert a jelenlegi eléggé kihalt, a mostaniak előtt tavalyi a legutóbbi hozzászólás is...

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #148 üzenetére

    Egyébként a témához még annyit, hogy a mentésnél nyilván akkor kell legalább akkora tárolókapacitású (1 TB) másik háttértár, ha az eredeti teljesen tele van másolva fontos adatokkal. Vagy, ha pl. fizikai másolatot / lemezképet akarunk készíteni a teljes drive-ról. Bár utóbbi esetben mondjuk az eredetinél nagyobb tárolókapacitású meghajtóra lehet szükség.

    Ellenben, ha az eredeti kérdés alapján tényleg csak 800 MB (?) adatot kell lementeni, akkor nyilván nem kell ehhez 1 TB-os HDD. Ráfér értelemszerűen egy kisebb tárolókapacitású lemezre, vagy akár egy pendrive-ra is. Illetve ezek biztonsági másolat céljára is megfelelhetnek. Valamint az említve volt már, hogy keresés után rendszerint lehet az adatmentő programokban tallózni a mappák között és kiválasztható, hogy mely fájlokat / mappákat akarjuk lementeni. Tehát nem muszáj mindent!

  • King Unique

    titán

    válasz Antigabo #147 üzenetére

    Ha a lemezkezelőben simán csak törlünk egy partíciót, akkor bizonyos esetekben visszaállítható akár egy "egykattintásos" módszerrel is (példa). Viszont mivel írás történik a lemezre, módosul a partíciós tábla stb., ezért az adatokra nézve nem feltétlen ez a legbiztonságosabb megoldás. Hanem inkább az adatok lementése, ami az előző válaszokban már említve volt.

    Viszont a mostani esetnél nem ennyire egyszerű a dolog, mert egy alaplemez lett dinamikus lemezzé konvertálva, ami okozhat kellemetlenségeket. Plusz törölve lett a partíció, ami az azonos betűjel miatt a másikat is vette magával...Egy ilyen lemezen pedig megint problémás lehet a partíciók szimpla visszaállítása. Illetve ahhoz célszerű lenne alaplemezzé konvertálni, de azt adatvesztés nélkül Windows alatt csak fizetős programok (pl.) tudják. Viszont itt ugye össze lettek gyányolva a partíciók és a további piszkálás megint csak ronthatja az adatok visszanyerésének esélyét...

    Egyébként a Windows lemezkezelője eleve rákérdez a konvertálás előtt és megerősítést kér. Ellenben, ha valaki nem biztos a dolgában, nem tudja mi az a dinamikus lemez és mivel járhat, akkor inkább ne kattintgasson összevissza...! :U Továbbá nem csupán W10 alatt fordulhat elő ilyen, mert ugyanúgy pl. a W7 lemezkezelője is alapból ilyet produkált volna...

    Tehát ez esetben a javasolt megoldás az adatok lementése lenne külső programmal egy másik HDD-re, majd utána a lemez újraparticionálása alaplemezzé, végül pedig az adatok visszamásolása. Lehet ez kissé időigényes, viszont az adatokra nézve ez a biztos és a biztonságos megoldás. Valamint, ha fontos adatokról van szó, akkor azokról amúgy is ajánlott biztonsági másolatot készíteni egy másik fizikai tárolóra. De nyugodtan lehet akár az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban is érdeklődni, ahol megint nem valószínű, hogy mást mondanának!

    Amúgy az eredeti kérdésre adott válasz óta eltelt 4 nap, ami alatt akár már be is lehetett volna szerezni egy másik háttértárat és lementeni az adatokat...

  • King Unique

    titán

    válasz Antigabo #145 üzenetére

    Azért, mert adatmentésnél alapszabály, hogy a mentendő drive-ra nem írunk! Márpedig, ha valaki formázást, partíció-visszaállítást, átkonvertálást stb. csinál az eredeti meghajtón, azzal pont ezt teszi és ronthatja a mentés esélyeit (példa).

    De mindenki azt csinál a saját háttértárával és az adataival, amit akar! Illetve adott esetben majd megtanulja a maga kárán, hogy bizonyos tanácsokat nem árt néha megfogadni!

  • King Unique

    titán

    válasz Antigabo #143 üzenetére

    Helló!

    Nemrég a particionálás topikban az ilyen esetekről is volt szó. Valamint az adatmentésesben arról, hogy Windows alatt milyen programokkal lehetne megpróbálni az adatmentést.

    Aztán mivel belepiszkáltál (konvertálás, törlés) a partíciókra, illetve dinamikus lemez volt, ezért ki tudja mennyire lesz majd sikeres az adatmentés. De amúgy arra fel lehet készülni, hogy nem pár perces művelet lesz! Az adatmentő program ilyenkor végigszkenneli a teljes drive-ot, ami eltart egy ideig. Plusz, ha tele volt másolva, akkor hasonló idő az összes adat lementése is. De, ha csak 800 MB-ról van szó (kiválasztható), akkor az nyilván hamar megvan.

    Ha otthoni környezetben adatmentő programokkal esetleg nem menne a dolog, akkor meg el kell vinni adatmentéses céghez, illetve szakemberhez.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés