Keresés

Aktív témák

  • Ninoka

    tag

    válasz Félix66 #3300 üzenetére

    Mármint, hogy az mp3 hogyan készül? Egy szoftverrel. Lehet az bármi, Audiograbber, Freerip, vagy bármi. Beteszed az audio cd-t, kiválasztod a számokat amiket tömöríteni szeretnél, beállítod a tömörítés mértékét stb, aztán megcsinálja. Ennyi.

    Az, hogy egy szám mennyire szól jól vagy rosszul, nem feltétlenül a tömörítés nagyságától függ. Persze ha jobban betömöríted nyilván romlani fog, de két azonos 320 kbit/s-os zene között is lehet óriási különbség minőségben. Lehet, hogy amiket eddig hallgattál azok jól szóltak, de azok valószínűleg 160 kbit/s-on sem szóltak volna sokkal rosszabbul. De végül is teljesen lényegtelen. Én ha betömörítek valamit, akkor nem szoktam 160 kbit/s-nál nagyobbra hagyni, mert csak a helyet fogja. Ha mindenképp a minőség a lényeg akkor inkább választok valami veszteségmentes formátumot, pl FLAC.
    Nekem pl egy Yamaha erősítőm van, amin van egy "mp3 feljavítás" funkció, de igazából nem szoktam használni.

    dts-t minek hallgatsz sztereóban? Az olyan mintha gumicsizmában mennél a diszkóba. Semmi értelme :)

    A képekben annyira nem vagyok otthon, úgyhogy nem tudom megmondani, hogy a betömörített film mitől olyan jó minőségű. Lehet, hogy a megjelenítőtől is függ, amin nézed. De amúgy passz.....

  • Ninoka

    tag

    válasz Félix66 #3298 üzenetére

    1. Szerintem egy tömörített formátum sosem fogja elérni a cd minőséget. Azért meg lehet közelíteni, de elérni sosem fogja. Szerintem szerezz pár eredeti (gyári) műsoros cd-t, és szedd le róla a zenéket különböző tömörítési formában. Lehet, hogy már a 160 kbit/s-ra is azt mondod, hogy neked megfelel, lehet ,hogy a 320 sem lesz jó. Én egyszer leszedtem egy cd-ről eektronikus zenét wav-ban 44 Khz 16 bit sztereóban, és simán hallani lehetett a különbséget. Igazából a magas hangokkal van baj, mert kicsi a mintavételezési frekvencia.

    1. Szerintem ha már megvan egy hanganyag dts formátumban, akkor kár lenne sima sztereót csinálni belőle, bár én még nem próbáltam.

    3. MIvel a digitális kimeneten digitális jel megy, így elvileg tök mindegy, hogy az eszköz ami átküldi az erősítőbe az milyen minőségű, hiszen a digitális jel átalakítása analóg jellé az erősítőben történik. Így aminőség csak az erősítőtől függ.

    Ezek az én véleményeim, de lehet más valaki majd mást fog mondani ........

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Félix66 #1174 üzenetére

    Na akkor tolok még egy kis infót, hátha ezt nem figyelted.
    Menj be ide is.
    Itt van többféle jó cucc.
    Ajánlanám a figyelmedbe az akciós 500-as Magnat Quantum szettet, és hozzá egy Onkyo TX-SR605-öt és még marad zsé is. Ja a pure audió állást is teszteld le mert sokat számít.

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Félix66 #1165 üzenetére

    Vettél már valamit? (csak kiváncsi vagyok mit vettél, vagy veszel :) )

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Félix66 #1164 üzenetére

    Hi!

    Hogy menntit hajkurasztam egy ijjet 8-9 eve:- )))

    udv

    neduddki

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Félix66 #1139 üzenetére

    HI!

    Hat ha zenerhallgatozasol van szo, akkor kicsit tenyegl vekony az osszeg:- (
    DE ez az osszeg amr majdnem jo az erositore /kulhonban mar megkapod ennyije siman/:
    szivem masik csucske:- )
    bof

    es akkor e melle vmejjik studiomonirorbol erdemes valogani...

    udv

    neduddki

    p.s. csak nem birom kihagyni hogy linkeljem:- )))

  • Cifu

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Félix66 #1139 üzenetére

    Szvsz a Denon nem rossz választás, én még a Harman/Kardon és az Onkyo márkákat ajánlom figyelmedbe. A Denon kétségkívűl lágy hangzású, tehát az általad leírt körülményekre ideálisabb lehet szerintem. Nem írtad, hogy végülis mennyit szánsz az erősítőre, én a Denon 1908, H/K AVR-247 és az Onkyo SR-705-ösét ajánlom figyelmedbe (ebben a sorrendben).

    Viszont ha a zenehalgatás komolyabb szinten mozog, akkor az igazi megoldás egy külön sztereo erősítő lenne szvsz...

  • WN31RD

    addikt

    válasz Félix66 #1139 üzenetére

    A házimozi erősítőkhöz nem igazán értek, abban majd más segít, csak a következő tanácsokat adhatom:
    - A hangzást a hangszórók fogják meghatározni, nem az elektronika, nem a kábel, nem bármi más. A pénzt ennek megfelelően érdemes csoportosítani.
    - Ha inkább a lágyabb, hallgatható zenét kedveled, akkor valószínűleg jobban jársz egy sub nélküli rendszerrel, és az abból felszabaduló pénzt érdemes a hangfalakra költeni.
    - 400e Ft soknak tűnik, ha egyben ki kell fizetni, de tulajdonképpen egyáltalán nem sok, ha egy teljes házimozi hangrendszerre oszlik el, még sub nélkül is. A zenehallgatás érdekében az ízlésed és az elvárt minőség függvényében érdemes lehet a pénz túlnyomó többségét a front hangfalakra költeni.
    - A kifejezetten a "házimozis" piacot megcélzó termékek helyett én inkább a hifis világban, illetve, ha lehetséges, a profi hangtechnikában (stúdiómonitorok!), néznék körül.
    - Szánd rá az időt és energiát, és hallgatózz! Másképp ugyanis nem fogod tudni eldönteni, hogy mi jön be neked.

    Szerk.:
    Tudod, mert kipróbáltad, hogy sokcsatornás rendszerre van szükséged a zene, zenés filmek, élvezetéhez, vagy csak feltételezed, mert mostanában ez a divat? Hallottál már 400e Ft-os sokcsatornás rendszert és 400e Ft-os sztereo rendszert, és a kettőt összevetve döntöttél a sokcsatornás mellett?
    Baromi nagy különbség van ám a hangminőségük között, és nem mindenkinek nyújt a sok csatorna olyan plusz élményt zenén, amely miatt lemondana a szebb hangzásról.

Aktív témák

Hirdetés