Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    Helló! Hátha tud valaki segíteni, elvesztem a legutóbbi Drive for Desktop frissítésben, ennél logikátlanabb marhaságot régen láttam, szétcseszte a komplett munkafolyamatomat, azóta számolatlan órám ment rá, hogy megpróbáljam visszaállítani. Lehet, hogy csak én nem értem azóta sem, de akkor is szétb..ák az egészet.

    Tehát:
    korábban simán működött az, hogy kijelöltem egy mappát az egyik meghajtómon, ezt szinkronizáltam a felhővel, és ha oda bármit bemásoltam, azonnal elkezdte feltölteni a felhőbe is, sosem kellett megnyitnom a böngészőben Gmailen keresztül a Drive applikációt. Ugyanígy ha töröltem valamit a számítógépen, a felhőből is törlődött.

    Na ez most nem megy, nem bírom ugyanezt beállítani. Eleve két opció van most az applikációban, ha megnyitom a Beállításokat, Saját iMac és Google Drive. Nem csináltam semmit, de automatikusan létrehozott egy virtuális meghajtót (mi a francnak, nem kértem, zavar), ahol láthatom, megnyithatom a felhőben lévő fájlokat. Automatikusan a stream opció van kiválasztva. Ha ide, a virtuális meghajtóra manuálisan bemásolok egy fájlt, mappát, szépen fel is tölti magától, de fogalmam sincs, hol van a gépemen ez a mappa, mert a virtuális mappa így fizikai helyet is kap nyilván. Nem akarom ezt.
    Én csak annyit szeretnék, hogy a meglévő 115 gb adatom (fotók), ami most is ott van az egyik meghajtómon a kijelölt mappában, egyszerűen szinkronizálódjon össze újra a felhőben lévő mappákkal, fájlokkal, és ha ide bemásolok bármit, akkor ugyanúgy töltődjön fel. Hogyan lehet ezt beállítani? Az applikációban, a Saját iMac résznél megadtam a mappa helyét, el is kezdett több ezer fájlt szinkronizálni, de a világon semmi nem történik, tehát ha bemásolok ide valamit, nem töltődik, nem történik semmi. Pontosabban elkezdte ÚJRA feltölteni az összes fájlt, duplázva!! Mi a halálnak kellett még egy meghajtó, virtuális meghajtó, teljes a zavar.

    Most le kéne töltenem újra a teljes 115gb adatot egy új helyre a gépemen, ha a tükrözés opciót választom, ráadásul nem tudom, hol lennének ezek, nem értem, milyen helyre tölteni le.
    Hogy a francba lehet simán csak összeszinkronizálni a felhőben lévő mappát a gépemen lévő fizikai mappáva, és működjön úgy, ahogyan eddig? Az összes fájl megegyezik!

    Idióta Google, szétcsesz az ideg.

    Tudtok segíteni? Én vagyok értetlen, vagy tényleg totálisan felforgatták ezt az egészet? Ha nem működik, otthagyom a francba a plant, keresek másik szolgáltatót, vicc az egész.

Új hozzászólás Aktív témák