- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- Fotók, videók mobillal
- Yettel topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Magisk
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Boeing737 #1756 üzenetére
Lásd egy hasonló esetnél leírtakat.
Az AOMEI esetében ha biztosan megfelelő célmeghajtó lett megadva, akkor normál esetben nyilván csak azt törli és formázza, másikat nem.Legközelebb meg inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban javasolt kérdezni ilyen ügyben, hacsak nem kifejezetten GetDataBack specifikus a kérdés.
-
King Unique
titán
válasz
Balinov #1751 üzenetére
Ha csak partíciótörlés / gyorsformázás történt a memóriakártyánál, akkor utána jó esetben visszaállíthatók a fájlok adatmentő programmal. Viszont ha telepítési adathordozóként volt használva és az előbbin túl fájlok lettek írva rá +ban, vagyis a korábbiak felülírva, akkor max. részlegesen állíthatók vissza a korábbi fájlok.
Az adatmentő programot gondolom Windows alá kérdezed, mert a Runtime féle GetDataBack Pro szoftvernek tudtommal csak windowsos verziója van. Ha full ingyenes kell, akkor meg ott van a Recuva, TestDisk / PhotoRec.Az pedig korábban már le volt írva itt többször (példa), hogy hacsak nem kifejezetten GetDataBack specifikus az egész kérdés, akkor adatmentés ügyben eleve inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni. Illetve a mostanit szükség esetén majd ott folytatni.
-
King Unique
titán
Nyilván kezeli, ez alap. Amúgy már GetDataBack Pro néven fut, a Simple megszűnt. Az viszont más dolog, hogy az adatmentésnél nem a mentendő lemezre, partícióra célszerű telepíteni a programot, sőt ilyenkor írni eleve nem javasolt arra, amiről maga a program is tájékoztat a telepítésnél. Meg ha rendszermeghajtóról, pl. a Windows C partíciójáról kell adatot menteni úgy, hogy közben aktívan használva volt és történhetett felülírás, akkor az már önmagában csökkentheti a későbbi adatmentés esélyét. Ha SSD-ről van szó és a fájlok törlése után lefutott a TRIM, akkor meg pláne.
Egyébként neked és másnak is: ha kifejezetten GetDataBack specifikus a kérdés, annak működésével kapcsolatos, akkor lehet opció ez a topik (is). De általános adatmentéses ügyekben, valamint mivel ez a topik már kevésbé pörög, inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban javasolt érdeklődni, ami itt már korábban is említve volt.
-
King Unique
titán
válasz
madamEO #1738 üzenetére
Itt egyrészt már ez a "kiszedtem az usb-bol" sem teljesen világos, mivel a 2,5"-os WD My Passport modelleknél jellemzően integrált USB-s megoldás szokott lenni, vagyis nem lehet normál módon SATA-n csatlakoztatni a bennük lévő merevlemezt. Azaz emiatt rendszerint felesleges és értelmetlen szétszedni őket, hacsak pl. így nem oldja meg valaki. Ha a 3,5"-os My Book sorozatról van szó, annál reálisabb ez, mivel ott külön egységet képez a SATA-USB átalakító panel és a HDD. Másrészt ezeknél általában hardveres titkosítás van, aminek pont az a lényege, hogy az eredeti adapter, USB-chip nélkül máshol nem lehet hozzáférni az adatokhoz. Tehát ilyenkor már csak emiatt sem indokolt szétszedni és a merevlemezt másik külső házban, vagy a gépben SATA-n csatlakoztatni.
Aztán attól, hogy az NTFS kötetből RAW lett, vagy éppen lefutott egy gyorsformázás, megint nem indokolt nekiállni csak úgy megbontani a külső merevlemezt. Ilyenkor ez eredeti külső házban olyan adatmentő programmal, mint pl. a GetDataBack, jó esetben lementhetők az adatok egy teljes keresés (deep scan) után. Nem világos miért kellett ehhez a GParted, amikor az eleve inkább particionáló program, még ha van is benne valamilyen adatmentési lehetőség. Ami nem feltétlen tud annyit, mint pl. a GDB, vagy éppen a windowsos particionáló programokban lévő megoldások, amelyek nem mellesleg particionálás térén is rendszerint többet tudnak.
Aztán az meg a másik, hogy a kérdésed eleve inkább általános adatmentést érint, mintsem kifejezetten a GetDataBack program használatát. Vagyis ez esetben eleve inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellett volna érdeklődni, meg amúgy is az a látogatottabb a témában, nem ez. Ez ebben a topikban is le volt írva, sőt linkelve is mostanában többször...
-
King Unique
titán
válasz
robi191 #1730 üzenetére
Attól, hogy odabiggyesztesz a végére egy smiley-t, még az előtte leírtak ugyanúgy ott vannak. Lehet neked ez humoros, de másnak már nem feltétlen...
Egyébként meg teljesen jogos volt a megjegyzés, mivel ez a topik egy ideje már inaktív és nem véletlenül volt említve a másik, az adatmentéses. Meg gondolom nem véletlenül írtad be oda is, miután észrevetted a korábbi hozzászólásban linkelve. Az adatmentéses topikban pedig ugyanúgy elfér a GDB-vel kapcsolatos kérdés. Nincs miről beszélni.
-
King Unique
titán
válasz
robi191 #1728 üzenetére
Nem értem a kirohanásodat... Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy mások itt feltettek itt az elmúlt pár évben 1-1 kérdést, amire azért nem kaptak választ, mert mondhatni kihalt ez a topik. Ráadásul az #1722-es hozzászólásban is linkelve van az adatmentéssel foglalkozó, ahova érdekes módon utólag szintén beírtad a kérdést, szóval pláne nincs miről beszélni... Úgy meg megint nincsen, hogy ott kaptál választ, ami itt is említve volt.
-
King Unique
titán
válasz
robi191 #1726 üzenetére
Ha kicsit visszaolvasol, akkor egy korábbi hozzászólásban le volt írva, hogy inkább az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, az az aktívabb. Mivel közben ott is feltetted a kérdést, ezért majd választ is ott kapsz. De legközelebb lehetőleg előtte kellene eldönteni, hogy melyik topikba való inkább a kérdés, hol érdemesebb megkérdezni és csak ott feltenni!
-
King Unique
titán
Üdv!
Itt az a kérdés, hogy pontosan milyen formázás történt?
Ha csak sima gyorsformázás, akkor a GDB és más hasonló programoknak rendszerint (simán) meg kellene találnia a korábbi fájlokat, partíciókat stb. Előbbinél pl. a Simple verziónak egy Level 4-es kereséssel meg aztán pláne.
Ha teljes formázás és ezáltal lényegében a korábbi tartalom is felül lett írva, akkor az szívás...Ez esetben rendszerint nem szoktak találni az adatmentő programot semmit, még teljes kereséssel sem. Max. a formázás során újonnan létrehozott üres partíció rejtett mappáit stb. listázzák ki. Tehát ilyenkor az otthoni adatmentés már nem igazán opció és eleve adatmentő cégnél, illetve szakembernél kellene ez ügyben érdeklődni! Aztán, hogy ott tudnak-e vele mit kezdeni, vagy sem, az megint más dolog. De egy próbát nyilván megérhet!
Egyébként az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik a látogatottabb és célszerűbb lett volna ott feltenni a kérdést. Valamint ez ügyben lehetne érdeklődni akár pl. náluk is.
-
King Unique
titán
válasz
Janoo_07 #1718 üzenetére
Üdv!
Adatmentő programokat általában akkor szoktak ráereszteni, ha már nem lehet közvetlenül hozzáférni a partícióhoz és a rajta lévő fájlokhoz, mert pl. RAW lett. Ellenkező esetben nyilván akár a manuális átmásolás is opció lehet.
Az adatmentő programok eleve 2x (keresés + mentés) mennek végig a lemez felületén. Ez egy hibátlan HDD-nél nem gond, de egy problémás állapotúnál már nem feltétlen a legjobb, mivel közben tovább romolhat az állapota. Ezért utóbbiaknál elsődlegesen olyan módszerek javasoltak, amelyek csak 1x olvassák végig a felületet. Ilyen például a lemezkép / fizikai másolat készítése. Előbbit tudja a GDB is, utóbbira pedig használható Windows alatt pl. a HDD RAW Copy Tool. Viszont ez esetben értelemszerűen kell + 1 db ugyanakkora, vagy nagyobb tárolókapacitású HDD, amelyre a másolat készítése történik. A legbiztosabb módszer viszont nyilván az adatmentő szakember lenne.
-
King Unique
titán
Windows alatt a
diskpart
+lemezkezelő
kombinálását szoktam ilyenkor használni. Ehhez pedig az alábbiakat tudnám hozzáfűzni—►
[link], [link].Amúgy RAW partíciónál én is jártam úgy, hogy ugyan megtalált az adatmentő program minden fájlt és a teljes mappaszerkezet + fájlnevek is stimmeltek, viszont némelyik 0 KB-os volt mentés után...Ezeknek nyilván annyi, de szerencsére csak egy kis részt érintett és az adatok nagy többsége sértetlenül megvolt a célmeghajtón.
-
King Unique
titán
Az ilyen adatmentő programokban mindig a deep scan futtatása a célszerű. Igaz, időigényes, de akkor találnak meg minden mappát és fájlt.
Továbbá egy ilyen szektorhibás meghajtónál eleve benne van a pakliban, hogy emiatt az adatmentő program sem tud végigfutni rajta és kifagy. A nyüstölés miatt pedig még tovább romolhat a meghajtó állapota. Ezért is intettelek óvatosságra, de ezek szerint még mondhatni szerencséd volt.Bár majd miután lefutott a tényleges adatmentés és minden ~ ok, utána lehet csak megnyugodni.
Nekem is volt már pár alkalommal külső HDD-nél RAW partíció. Próbálkoztam az elején mindenféle visszaállítással, de nem sikerült egyik esetben sem. Illetve az említett program sem boldogult vele. Sőt, azzal legutóbb elég kellemetlen tapasztalatom volt. Szóval RAW esetén otthon jobbára csak az a 3 lépéses megoldás / live Linux marad, amiket fentebb említettem. Előbbi lehet elég időigényes - múltkor egy 2,5" | 1 TB külső merevlemeznél ráment kb. bő 1 napom - , de ugyanakkor egy biztosabb módszer, mint a visszaállítással orosz rulettezni.
-
King Unique
titán
Üdv!
A RAW partíció eleve szívás és Windows alatt kb. semmit nem lehet vele kezdeni, mármint pl. helyreállítás / javítás terén. Ilyenkor a szokásos menetrend az adatmentés külső programmal
—►
lemez törlése és újrapartícionálása—►
adatok visszamásolása. Illetve esetleg egy live Linux alatt rá lehet nézni, de az sem minden esetben tud vele mit kezdeni.Valamint nálad eleve szektorhibás a lemez, ami tovább rontja az esélyeket... Ha még nem vészes az állapota, akkor saját felelősségre esetleg lehet próbálkozni otthon az adatmentéssel. Ilyenkor célszerű a forrásmeghajtóról lemezképet készíteni, amit máshol aztán tovább lehet boncolgatni. Illetve ez csak 1x megy végig a lemez felületén, míg pl. egy GDB 2x (scan + tényleges mentés). Egy szektorhibás meghajtónál nyilván előbbi a szerencsésebb.
Viszont, ha már eleve kritikus a drive állapota, akkor nem érdemes otthon nyúzni, mert tovább romolhat és ezáltal a mentési esélyek is tovább csökkennek. Ha fontos és pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor ilyenkor el kell vinni adatmentő szakemberhez, az a biztos!
-
King Unique
titán
válasz
liksoft #1661 üzenetére
Értem, akkor mindegyiknél ugyanúgy előfordulnak problémák.
Tanulópénznek ez jó volt, mert inkább érdemesebb kezdeti plusz költségként több (külső) HDD-t venni ilyen célra, mint utólag horror összegeket kifizetni adatmentésre, mert gondolom ekkora (100 GB-ok, TB) adatmennyiségnél több 100k az ára...
Kösz az infókat!
-
King Unique
titán
válasz
liksoft #1659 üzenetére
Oksa, akkor majd ennek megfelelően járok el.
Először persze másik drive(-ok) beszerzése a cél, aztán majd utána elszórakozok vele.
Azért ilyen többlépéses mentésnél, ok hogy nem árt biztosra menni, de gondolom tárhely kell hozzá bőven.Köszönöm a segítséget és az információkat!
Ui.:
Mint adatmentő szakiknak, ilyen USB-s külső meghajtó RAW partíciós ügyekben mi a tapasztalat, oprendszer, nem megfelelő leállítás stb. okozza, v maga a drive vezérlésének hibája felelős érte inkább?? Valamint biztonság tekintetében jobbak a Linuxos ext2/3/4, v Maces HFS+ fájlrendszerek, azoknál kevesebb mentést kell végezni?
bocs a plusz kérdésekért, csak szimplán érdekel. -
King Unique
titán
válasz
liksoft #1657 üzenetére
Időkorlát??? Az szerintem nincs
, csak akkor kell újra megadni a jelszót, ha kijelentkezek a rendszerből, v alvó módból felébresztem a gépet. Illetve nem értem, hogyan zárna vissza ez esetben, ha alapból nem is volt deaktiválva?
Szerintem így GDB-vel nincs értelme a mentésnek, mert ugyan nem futtattam végig, de deaktiválás nélkül kétlem, h hozzáférne a drive tartalmához...Klónozás nyilván jó ötlet, de annak is gondolom, akkor van értelme, ha előtte deaktiválom a meghajtózárat és onnantól már lehet titkosítás nélkül klónozza át, mert amúgy nem, v igen
Ebből kiindulva, ha pl. GBD-ben kulcs nélkül másolnám át a teljes lemezképet egy másik meghajtóra, akkor kapnék egy titkosított vmit, amihez nem tudnék hozzáférni, mert ahhoz kéne az adott külső ház, annak USB vezérlője is stb.Szal úgy néz ki GDB kilőve, akkor marad Easeus, v más program, ami erre alkalmas.
-
King Unique
titán
válasz
liksoft #1655 üzenetére
Ugyanezt csinálja 64 bites Win7 és Win8 rendszeren is, de ami a fura, h csak akkor, ha feloldom a meghajtózárat...
Ha anélkül engedem rá, akkor ez is már 6-8 óra scannelési időtartamot ír ki.
Ezt meg végképp nem értem, mert anélkül hogyan látna bele a fájlrendszerbe, hogyan tudná átmásolni az adatokat, mert az elvileg mindenképpen szükséges a sikeres mentéshez gondolom, v nem....
Easeus esetében pont fordítva volt, amíg nem oldottam fel, az nem is látta a meghajtót, de utána legalább lefutott és feltérképezte rendesen a tartalmát. GDB látja a partíciót anélkül is, de nekem ez így kicsit sántít... -
King Unique
titán
Üdv.!
Másik topikból talán lehet itt is ismerős vkinek a poblémám [link], most a GDB kapcsán kérdeznék.
Először végigscanneltem - kb. 9-10 óráig tartott... - a külső meghajtót, az Easeus Data Recovery programmal, ami sikeresen meg is talált mindent, 1-1-ben stimmel a mappaszerkezet, adatmennyiség (1 TB) is. A scan fájlt elmentettem, h utólag tudtam felhasználni.
Ugyanezt lefuttatva GDB alatt, meglehetősen hamar, néhány másodperc alatt végzett és közel sem mutatott mindent, csak 300-400 MB visszahozható adatot...Pedig az NTFS verziót szedtem, eredeti a szoftver, mindent úgy csináltam, mint ebben a leírásban [link], a beállításoknál a gyors scan helyett a másikat is bejelöltem, de azzal se lett jobb...
Azt tudom, h menteni csak a fizetős GDB tud, de keresni elvileg a free verzió is, v mégsem??Illetve most ott tartok, h mivel erre a feladatra minden normális és vmit érő szoftver fizetős és nem akarok crackelt verziót használni, meg kéne vennem vmelyiket. De így, ha GDB nem képes normálisan feltérképezni az adatokat, akkor nyilván kilőve, v vmi elkerülte a figyelmemet
-
King Unique
titán
Ha már telónál járunk,LG optimus androidos okosteló 2 GB SD kártyával,usb bábelt rádugom XP alatt, megjelenik az ikonja,felismeri,mint cserélhető háttértárt,de a filerendszer "ismeretlen"
Telón keresztül megformáztam az SD kártyát (ha nem lett volna gyárilag),de továbbra is ez a gond,használhatatlan,XP formázni se engedi pl. FAT32-re,nem lehet rá mosolni.
Ilyenkor mi van?
-
-
King Unique
titán
WD Smartware-el véletlenül letörölt(drive erase),le(gyors)formázott (WD format) külső vinyón visszhozhatók az adatok,ha nem írtam rá utána semmit és nem defragmentáltam rajta? Milyen progi ajánlott Get Data Back-en kívül erre a célra?
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen TV-t vegyek?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Elektromos autók - motorok
- Mesterséges intelligencia topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Dr.Zoo blogja, avagy az élet nagy dolgai...
- További aktív témák...
- HP Omen - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB-C - KVM Switch
- BESZÁMÍTÁS! LG UltraGear 27GL850-B 144Hz QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- AKCIÓ! HP Victus 16-R1002NF Gamer notebook - i7 14700HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB WIN11
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest