Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Üdv mindenkinek. Nagy problémával fordulok hozzátok, bízom benne, hogy valakinek lesz valami 5lete, mi a hiba forrása.
    Van itt nekem egy kb másfél éves Genius Home THeater 5.1-es cumóm...Ő:

    http://vladospc.wz.cz/foto/pc/genius51.jpg

    Vásároltam egy új hangkarit, és azóta valami nem stimmel a méllyel...Kapásból a hangkarira gyanakodtam [Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio], de mivel a discman-emmel is ugyanolyan a hangja, ezért a kari kilőve. A régimet pedíg eladtam, egy 6 éves Leadtek hangkártya volt, úgyhogy azzal már nem tudom kipróbálni, de valszeg ugyanazt az eredményt kapnám.
    Szóval a problémám az, hogy zúg, búg a mély, mindent csinál, csak nem üt úgy mint régen, és halk is. Régen alacsony hangerőnél is dübörögtek az ablakok. Már nem... És az a furi, hogy kijön rajta magasabb hangfrekvencia is, pl csak énekhang...mit keres az ott? Egy pont után pedíg akárhova hangosítom, ugyanolyan hangos marad. És tényleg csak rezeg az egész szoba, 1 óra zene után már fáj a fejem. Eltűnt az a gyönyörű mélye, ami volt. A többi hangfal rendesen m1, csak a mély nem. Legalábbis szerintem nem. Ismerősöm arra gondol, hogy amikor rákötöttem a jack dugóit a hangkártyámra, hozzáérhettem a gépházhoz, valami földelhettem, és ez vagy betett a végfoknak [TDA7296], vagy a szűrőt vágta félig meddig haza. Mármint én vágtam haza... Elképzelhetőnek tartom ezt is, szóval hogy hozzáértem valamihez, bármihez. A kérdésem pedíg az, hogy tapasztalt e valaki hasonlót, vagy van-e tippetek (jó lenne, ha nem tipp lenne), hogy mi történhetett, illetve hogy mit tudok tenni. Egyenlőre semmilyen szervizbe sem szeretném vinni, hiszen műszaki szakközépbe járok, egyik legjobb haverom is érdekelt a témában, továbbá nem egy tanárom van, aki szintén ért hozzá. Én nem...ez a baj. Úgyhogy...plíz, help :) (mosolyt szúrtam be, de igazából eléggé el vagyok keseredve ettől az egésztől...azért vettem a hangkarit, hogy tökéletesítsem a hangminőséget, hogy minőségben tudjak filmeket nézni, erre vmi beb@szott... :O )

    Köszönöm

    UI: Szívesen várok ötleteket azzal kapcsolatban is, hogy neten milyen szakértőkkel teli fórumon tudok érdeklődni. Köszi :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák