Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Korcsii

    őstag

    válasz mopa #8597 üzenetére

    Nem vagyok otthon a témában, ezt azért mindenképp le szeretném szögezni előre!

    Elvileg eyefinity is jó lehet, mivel ha jól tudom, az azt csinálja, hogy a programok számára egy óriáskijelzőt csinál a sok monitorból. Viszont létezik a WideFS nevezetű program is, aminek nyilván van egzisztenciája - igaz ez még az eyefinity előtti korból indult.

    Hardverből mindenféleképpen bivaly gép kell, lehetőleg nVidia, processzorból lehetőleg minél gyorsabb - a több mag se rossz, de pl renderelésre csak egyetlen magot sikerült eddig rávennem, a többi mást számol (persze olykor 100%-on jár az összes (nálam 4), de sokszor csak a renderelő). Memória! Sokszor kimarad, de fontos, hogy az is gyors legyen, mert elég nagy mennyiségű adatot mozgat meg. Órajel és késleltetés egyaránt sokat számít (talán utóbbi egy idő után még jobban?). Nagyságát tekintve az általános mai méretek megteszik - nekem 4 gigával még nem volt gondom. Betöltések sebességét pedig a merevlemez (SSD?) gyorsíthatja/lassíthatja.

    Cfg. A default .cfg nem pont mai harverekre íródott, érdemes kicsit matatni benne, hogy kihasználja az erőforráskát, illetve esetleg ne fagyjon.

    Amúgy költséges tud lenni ez az FS a sok harver/szoftver kiegészítővel. :)

    Az utolsó kérdést nem teljesen értettem viszont...

  • Geryson

    addikt

    válasz mopa #8597 üzenetére

    A zenész, programozó Kozma András tudna Neked segíteni, merthogy a Jövő Házában ami állt, az az övé volt. Nekem még van felvételem, amikor az egyik szobában állt a szerkezet. Anno én is gondolkoztam rajta, egyébként egy tök felesleges dolog így rágondolva (baromi drága és csak erre tudod használni, valljuk be már az hülyén néz ki ha egy Cassnával/Airbussal akarnál repülni - ha éppen Boeing a cockpit. ITT van András honlapja.

    Monitor helyett kapásból azt mondom, hogy projektor, hiszen valósabb lesz a látott tér. Monitornak max. az oldalsókat tudnám elképzelni. Amúgy csak alátámasztani tudom, hogy csakis FS9-el próbálkozz, mert az FSX annyira hardwareigényes, hogy az csúcs. Nekem most mondom azt, hogy elmegy minden rajta és ez egy monitor és vannak benne nem olcsó komponensek (és még most sem full a látvány!). FS9 meg hasonlóan szép is lehet akár látványra, azt mondják itt egyesek (én mondjuk ezt 90%-ban alátámasztom, de anno még nagy volt a különbség, de jöhettek ki új látványnövelő dolgok). Gép rohadt sok kell hozzá, kell a megjelenítéshez több is, a szoftverhez 1 és legalább még 1 Project Magentához. Andrásnak úgy tudom 4 gép hajtja.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • RCH663

    aktív tag

    válasz mopa #8600 üzenetére

    Szia Mopa!

    Eyefinty nagyon jó, de vannak buktatói, viszont ezzel együtt lényegesen olcsóbb mint az Nvidia souround. Az Nvidia-nak két kari kell sli-ben hajtva, az Ati, meg eyefintyvel egy karin lekezeli a 3, 4 monitort.

    Lényeg: Vagy saphire FLEX kértyád van, amiben van DAC converter gyárilag, ekkor nem kell AKTÍV!!!!! display port hanem sima passzív csatlakozókkal rá lehet kötni a monitorokat (már ha nem akarsz méregdrága display portos monitorokat venni, vagy projektort) vagy ha nem flex a kártya akkor kell egy aktív display port to VGA átalakító. Nekem a Saphire féle van, aminek nem kell külön usb, mert a kari DP-ről kapja a tápot, így ha mód váltásnál fagy (mert fog :) ) akkor a kari reseteli, nem kell ki be dugdosni (nem veszel észre semmit, villan a kép oszt csókolom) Gond az hogy FSX alatt az ATi kártyákkal full időjárás és nagyon sűrű scenery esetén vannak gondok (bár együtt lehet vele élni...) lásd másik poszt.

    Maga a gép igény: én most i5-750 4.1 Ghz, 8 Gb 1600 kingston AsusP7P55D alapon elégedett vagyok, de itt ott lehetne jobb. Kozma András (BP scenry készítője, FS Guru) szerint bármelyik i7 jobb, mint az i5. AMD sajnos felejtős, minden szinten alul marad.

    A legfontosabb hogy az FSX elsősorban proci memóra vonalon vas igényes, a videó másodlagos, elvégre csak azt tudod megjeleníteni amit proci kiszámolt, és átadta a kártyának. Az FS-ben mindent szinte a proci számol, a vga csak "utó feldogoz" kis túlzással.

    Cockpit egyebek:

    Az Fs-gépet csak a táj megjelenítésére használjuk ilyenkor, általában kell valami a műszerek megjelenítéséhez. A Wide view erre nem jó, mert a műszereket nem szinkronizálja, csak a gép külső helyzetét. Erre kellenek a külső progik. A Project magenta az egyik út, de nagyon drága (kb 180.000 Huf jelenleg) mi a sajátunkhoz a Flyware programot használjuk ( www.flyware.nl) ez van FMC-s és FMC-nélküli változatban is, és nagyon felxibilis, nagyon sok dolgot meg lehet vele csinálni. (ha kell írok róla bővebben)

    A különböző panelek megjelenítéséhez, külön monitirok kellenek, nekünk ezek 15" tft-k a vateráról darabja 5.000 Huf volt. Minden panelnek külön pc van dedikálva, jelenleg 3. Egy core2 celeron az FMC-nek, és HP p4-es desktopok a paneloknak.

    Következő lépcső a vezérlés. Vejetsz kész panelokat (saitek, CH, stb) vagy csinálhatod magad is. Ha veszed, gyorsan a tied, de nagyon drága, ha csinálod éveket lehet szopni mer elkészül de sokkal olcsóbb.

    Mi a az Opencockpits vezérlő kártyáira alapoztunk, Az SIOC program nyelv segítségével rengeteg ollyan dogot meg tudunk csinálni, ami már nem fs (AZ Fs-ben nincsenek alaból fedélzeti rendszerek, azokat a Gauge-ok segítségével csinálják, amik viszont külső xml programok, vagy dll-ek, és a háttérben futnak.

    A típus amivel repülni akarsz: A fizetős addonok legtöbbje zárt, és a fejlesztők nem adják ki a programozáshoz szülséges változók kódjait, amivel vezérleni lehet a gépet. A PMDG 737-et már jól feltérképezték a júzerek, de egy ariane, vagy ifly nagy kihívás, esetleg lehetetlen. A level-D 767 az egyetlen addon, amit teljesen cockpit buildereknek fejlesztettek, és teljes a támogatás. Vagy használsz egy freeware külső modelt, és mindent magad programozol fejlesztesz, de ez hosszadalmas. Mi ezt az utat járjuk, szívunk is rendesen. :DDD

    Ami kell még: Fsuipc, regisztrált változat. Nélküle nem megy. Meg lehet ugyan próbálni, és bohóckodni simconnectel, de eddig mindenkinél az lett a vége hogy megvette az fsuipc-t és a wide fs-t (utóbbi hálózaton keresztül osztja meg az FS memóriáját, így másik gépre is telepíthető külső alkalmazás. )

    És ekkor lehet nekiállni barkácsolni... Szerintem csináljatok először egy kísérleti projectet. Csak próbáljatok valami általános műszerfalat általános géphez, ideiglenes anyagokból, teszt kapcsolókkal csinálni. Rengeteget fogtok belőle tanulni, így elkerülhetőek a nagy zsák utcák az éles fejlesztésben.

    Ha kell postolok pár képet a saját dolgainkról, vagy ha valami nem tiszta, vagy teljesen kínai kérdezz és megpróbálom részletesen elmagyarázni.

Új hozzászólás Aktív témák