Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    Ghost Dog: The Way of the Samurai 1999

    Jó rendezés és forgatókönyv. Kifejezetten jó operatőri munka és díszlet. Hullámzó színészek: Whitaker rendben van, de rajta kívül minden más karakter (talán a fagyiárus kivételével) nulladimenziós.

    Jarmusch filmje egy gengszterparódia, ami kap egy extra réteget azzal, hogy egy elmúlt világon kesereg, ami abban a formában talán nem is létezett. Az olasz maffiatagok gyakorlatilag ugyanúgy a régi idők letűnt harcos kasztja, ahogy a szamurájok is. Erre jön a játék a nagyvárossal mint népek olvasztótengelyével. Vicces és működhetne is. Viszont a szereplők fájóan egydimenziósak, a történet pedig nagyon nem kezd semmit a főszereplő otaku-bérgyilkossal a morális harcosságán kívül, tempóra viszont az utolsó fél óra szó szerint leül. Ezen az sem segít, hogy a sztori próbálja magát (sokkal) többnek eladni, mint ami. A Bushido bölcsességeket Paul Coelhoként kezelve viszont a film önparódiaként nem működik.

    6/10. Lehet egyébként, hogy az a baj nem láttam elég Kurosawa filmet, hogy értsem az összes referenciát, de ettől egy filmnek (sőt, paródiának is) saját magában is meg kell állnia. Másik oldalról lehet csak annyi történt, hogy ez a sztori 1999ben valószínűleg nagyon friss, ropogós és üde volt, viszont a film egyértelműen öregszik. A StudioCanal féle 4K UHD kiadás viszont remekül néz ki és jól szól.

    #értékelés

Új hozzászólás Aktív témák