Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Delila_1
veterán
válasz
konyi79 #34381 üzenetére
=ÉS(DARABTELI(C11:C15;"E")=1;DARABTELI(C11:C15;"N")=1;DARABTELI(C17:C21;"E")=1;DARABTELI(C17:C21;"N")=1)
Remélem, így gondoltad, mert most el kell mennem. Ha más a feladat, lesz, aki válaszoljon.
A tartományok beírásánál használd a Konvertálatlan gombot, másképp látod, mi lesz belőle!
-
Fferi50
Topikgazda
válasz
konyi79 #34362 üzenetére
Szia!
Bocs, elrontottam a makrót, kimaradt a szín hasonlításból egy rész.
Itt a jó:
Sub hasonlit()
Dim cl As Range, sh As Worksheet
Set sh = Sheets("Munka1") ' ide írd a saját első munkalapod nevét
For Each cl In ActiveSheet.UsedRange.Cells ' legyen aktív a második munkalap
If cl.Font.Color <> sh.Range(cl.Address).Font.Color Or cl.Value <> sh.Range(cl.Address).Value Then cl.Interior.Color = vbYellow
Next
End SubÜdv.
-
slashing
senior tag
válasz
konyi79 #24610 üzenetére
Ha arra az úsztatásos mozgásra gondolsz akkor azt a sima beállítási lehetőségek között nem fogod tudni kikapcsolni.
win + pause -> sperciális rendszerbeállítások -> speciális -> teljesítmény beállítások -> Ablakon bellüli vezérlők és elemek animálása elől szedd ki a pipát.
-
Mutt
senior tag
válasz
konyi79 #20981 üzenetére
Hello,
...hogyan tudom megadni neki, globálisan a munkalapnak, hány tizedessel számljon a cellákban lévő tartalomból?
Beállítások->Speciális->Megjelenés szerinti pontosság beállítás opcióval ezt tudod elérni, azonban ez globális beállítás ezért nem csak ezt a munkafüzetet, hanem az összeset érinti.
Amit el szeretnél érni azt javasolt inkább képlettel megcsinálni, ha nincs szükséges a tizedesekre akkor inkább a KEREKÍTÉS vagy egészrész (INT) függvényeket használd a megfelelő helyeken.üdv
-
Delila_1
veterán
válasz
konyi79 #20739 üzenetére
Egyszerűen megoldhatod. Rögzítesz egy makrót a csökkenő sorrend beállításához, és kiteszel hozzá egy gombot. Egy másik gombhoz az emelkedő sorrendhez rögzített makrót rendeld.
A makróban a mindenkori utolsó sorig kell kiterjesztened a rendezéseket. Ehhez fel kell venned egy változót a makró első sorában, legyen mondjuk usor:
Dim usor As LongA következő sorban meghatározod az értékét:
usor=WorksheetFunction.CountA(Columns(1))A Columns(1) az A oszlop, ehelyett írhatsz másik oszlopot, ahol biztosan ki van töltve minden sor, mert a CountA a Darab2 függvény megfelelője. Azt adja meg, hogy a jelölt területen (most 1 oszlopban) hány nem üres cella van.
Mikor ez megvan, a rögzített makrókban átírod a területet. Például olyan találsz benne, hogy Range("A1:H1524"), akkor ezt átírod Range("A1:H" & usor)-ra.
-
Mutt
senior tag
válasz
konyi79 #20381 üzenetére
Hello,
Az alábbi CSE képlettel megoldható (vidd be majd Ctrl+Shift+Enter-t nyomsz és kapcsos zárójelbeteszi):
=INDEX(M!K:K;HOL.VAN(MAX(HA(M!F:F=E!B1;M!A:A;-9^99))&"@"&B1;M!A:A&"@"&M!F:F;0))
A működése az alábbi:
1. HA(M!F:F=E!B1;M!A:A;-9^99) rész az M munkalap F oszlopán megy végig ls ahol az E lap B1 cellájával egyezik ott veszi az M lap A oszlopából a sorban található értéket, ha nincs egyezés akkor egy nagyon kicsi számot (-9e99-et) használ. Mivel az eredmény egy halmaz, már itt használni kell a CSE bevitelt.
2. A kapott halmazból a legnagyobb számot keresi meg a MAX(előbbi képlet).
3. HOL.VAN függvény segítségével megkeressük, hogy az A oszlopban hol van az előbb kapott érték.
4. INDEX segítségével a K oszlopban addig a sorig megyünk el, ahol az A-ban a keresett érték van.Javaslom, hogy a gyorsabb számolás miatt ne a teljes oszlopot vizsgáld, hanem csak annyit amibe biztos beleférsz! pl. A:A helyett A$1:A$20000 legyen ha nem vársz 20000-nél több adatot.
üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen légkondit a lakásba?
- Battlefield 6
- Formula-1
- Sokkal drágább lett az „olcsó” Tesla, mint várták
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen TV-t vegyek?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Visszatérhet a Nokia 800 Tough
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Macbook Pro 2019 // i7 // 16/512GB // Számla+Garancia //
- DeepCool CC560 Black V2 garis+ ajándék DeepCool CPU Water Cooler - MYSTIQUE 240 hütö
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3523
- SzinteÚJ! HP Elitebook 860 G10 i7-1355U 32GB 1000GB 16" FHD+ Gar.: 1 év
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest