Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz sospal #2634 üzenetére

    Hogy bekapcsoláskor miért pocsékolja a tintát? Erre van egy elméletem és van egy magyarázat. Az elméletem szerint az epson a tintaeladásból akar meggazdagodni. A magyarázatuk pedig az, hogy az esetlegesen a fejben maradt, beszáradt tintát kell ily módon feloldani és eltávolítani.

    A tinta pedig egy u.n. "hulladéktinta" gyűjtőbe meg, ami egy idő után megtelik, és akkor sem fog nyomtatni a nyomtató, amíg szervizbe nem viszed és kicserélik a szivacsot meg törlik a hibaüzenetet. (Ez természetesen a garanciaidő lejárta után fog jelentkezni, mert a szervizeiknek is meg kell élniük valamiből. A szervizbe pedig nem viheted be utángyártott patronnal, mert egyszerűen kidobnak vele az ajtón.)

    A nyomtatódnak meg valószínűleg az a baja, hogy beszáradt a fej a töltött tintától.

  • zka67

    őstag

    válasz sospal #2637 üzenetére

    S21-et már kapsz 8000 Ft-tól.

    Az epsonok beszáradnak mindentől ha egy-két napig nem használod. Én épp ezért nem is foglalkoztam epsonokkal soha életemben. Volt ugyan egy RX-520-asom, amit ajándékba kaptam vadiújan, mert egyik rokonom megvette és nem tudta beüzemelni, aztán inkább vett egy HP-t magának, azt meg nekem adta. Röviden a története: kinyomtattam a gyári patronokkal összesen 10! oldalt, amikor kifogytak. Hozzátartozik, hogy általában keveset nyomtatok, két-három naponta egy-egy oldalt, de van olyan nap is, hogy 40-50-et. Gondoltam magamban, hogy bassza meg az anyját az epson a szarrágásával, hogy egy 50e Ft-os nyomtatót idead üres patronokkal, veszek bele gyárit. Ismét 10 oldalt tudtam kinyomtatni vele, amikor megint üres. Akkor lett nekem gyanús, hogy mi a francért kerreg ez ennyit bekapcsoláskor, ezért tettem még egy kísérletet, újabb 10e Ft-ért még egy kollekció patron bele, nem kapcsoltam ki. Na így már ki tudtam nyomtatni vele kb. 100 oldalt, amikor beszáradt a fej. Próbáltam tisztítani és látom közben, hogy úgy fogy a tinta mint a rohadás, ezért elküldtem szervizbe, mégiscsak garanciális. 1 hét múlva visszaküldték teli patronokkal, kb. 120-150 oldalt bírtak. Na mondom nem lesz ez így jó, 80 Ft/oldal egy kicsit húzós ár, vettem bele tecsóban patront, azzal legalább 200 oldalt ki tudtam nyomtatni, de így is 10 Ft/oldalra jött ki. Aztán egyszercsak én is úgy jártam mint te, hogy baszott nyomtatni, a fekete teljesen beszáradt. Na ekkor teljesen elborult az agyam és kibasztam a szemétbe. Visszatértem a jól bevált HP-hez, ezzel semmi bajom, utángyártott tintával is simán megy.

    Ha rám hallgatsz inkább bukd el a nyomtató árát és vegyél egy HP-t, 5-6 Ft/oldal költséggel tudsz vele nyomtatni és nem kell azon aggódnod, hogy holnap vajon tudsz-e nyomtatni vagy sem.

    Hozzáteszem, hogy ég és föld a különbség a HP és az epson színei közt, természetesen a HP javára.

  • zka67

    őstag

    válasz sospal #2642 üzenetére

    A patronok nem szoktak beszáradni, inkább a fej. Lehet, hogy öreg vagy gagyi volt a tinta amit beletettél.

    Ezt a nem lehet szkennelni ha nincs benne tinta dolgot én is furcsállom, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ez is csak az epson pénzéhségét magyarázza, mindenáron vedd a patronjait tonnaszámra. Idióták...

    A HP is odaadja a multifunkciós nyomtatóit gyakorlatilag a két patron áráért, viszont cserébe legalább nem tiltja az u.gy. patronok használatát.

    Szerk: még egy dolog eszembe jutott, hátha: ha esetleg most cserélted ki a feketét, levetted róla a zárófóliát vagy letörted a műanyag pöcköt (gyártója válogatja, hogy melyik van rajta). Mert ha nem, akkor csak ez a baja, nem kap levegőt a patron és nem tud kifolyni a tinta.

    [ Szerkesztve ]

  • zka67

    őstag

    válasz sospal #2644 üzenetére

    Na így, hogy kiderülnek a részletek, most már szinte száz százalékra merem mondani, hogy beszáradt a fejbe a tinta. Ez a tipikus jelenség az epsonnál, nem nyomtatsz vele 2-3 napig és oda a fej. Abba ne reménykedj, hogy "csak" kifogyott a patron, ilyet az epson még csak véletlenül se követne el, inkább a fordítottja a valószínűbb - amikor még van tinta, akkor már azt írja, hogy üres. Egyébként számolja a kifújt pöttyöket, abból tudja hogy mennyi tinta van még a tartályban.

    Ha visszaolvasol, itt többen többfélét is javasolnak a fejtisztításra, van aki a főzése esküszik, van aki az ablakmosó folyadék patronba töltésére, én meg a szemétdombra. Sokáig úgyse lesz jó, még ha sikerül is életet lehelni bele, nekem meg nem kell olyan nyomtató - mint már írtam -, aminél rettegnem kell, hogy "jaj istenem holnap vajon nyomtat-e majd még?"

    Szervizbe nem érdemes elvinned, ahhoz először is kellene venned egy garnitúra gyári patront, ami ugye többe kerül mint egy új nyomtató. (Mert az epson szerviz kivág a nyomtatóval, ha nem gyári patron van benne). Ha meg nem garanciális, akkor eszedbe se jusson bevinni, saccra a költsége: ~10e a 4 gyári patron, ~10e a fej, ~6e a munkadíj, ~4e a futár oda-vissza.

    Egyébként a mai autókat is így gyártják, ha nem cserélsz benne időben olajat, nem enged elindulni. De kérdem én, miért nem? Hiszen kifizettem és ha olaj nélkül akarok menni vele, hagy tegyem már azt, ne kelljen 50 rugóért megvennem a tecsós olajat a kibaszott márkaszervizben. Dettó ugyanez az epson is...

  • Nagya21

    addikt

    válasz sospal #2644 üzenetére

    Hali!!
    Azt hozzátenném az elöttem szólóhoz, hogy utángyártott patronokkal használom, és van hogy 2 hétig nem nyomtatok, mégse száradt még be a fejem.Szerintem kifogyott a fekete ténta csak a visszajelzés hülyékedik (egyszer már nekem is csinyát illet) ;]
    Szerintem vegyél bele egy garnitura utángyártott patront (lejjeb már linkeltem kitöl), az szállítással együtt 2k, és úgy próbáld ki. :)
    Üdv Nagya

    Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Új hozzászólás Aktív témák