- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Android szakmai topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple Watch
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
Új hozzászólás Aktív témák
-
laca500
aktív tag
válasz
zichie #10972 üzenetére
Köszi.
És tudnál ajánlani valami jobb fajtát? Lehetőleg belső wincsiset, de ha nincs akkor megbékélek az usb-sel is.hati
Ki tudnád ezt fejteni bővebben?
Hogyan képzeljem ezt el?
Lövésem sincs hogyan működik, mit-miket kellene beszerezni hozzá és, hogy mennyiből jönne ez ki.
Ha itt hosszú lenne, akkor priviben is jöhet. -
laca500
aktív tag
válasz
Joke21 #10965 üzenetére
Köszönöm mindenki válaszát. Ahogy látom még van mit tanulnom.
Hát az STB-hez csatolt HDD-vel nem lenne semmi bajom, ha bele lehetne tenni. Az usb-sel meg csak annyi, hogy jó esetben 1, rossz esetben kettő kábel lógna pluszban a nappaliban a tv állványon, ami már így is rengeteg kábelt tartalmaz, amit nem győzök dugdosni, illetve még egy plusz doboz. Még ha parányi is, de doboz. A másik amiért zavarna, hogy azt is kellene egyet venni. Ugyan van itthon egy 3,5-es batár, ami egy régebbi típus és külső tápos és nem lehet csak manuálisan lekapcsolni. Szóval venni kellene egy 2,5-es valamit. A mai wincsi árakat nézve olyan 25K körül lenne. Próbálom a lehető legjobb megoldást megtalálni, minél olcsóbban. Ha valamire nem kell, akkor arra nem költenék, persze ha muszáj akkor nincs mese zsebbe kell nyúlni. Egy normálisabb PVR-es DVB-C-s STB is 30-60 között van, amit csak addig tudok használni amíg a DIGI-nél vagyok. Ha bármi miatt valami változás lenne és szolgáltatót váltanék, (nincs ugyan szándékomban) akkor rakhatom az egészet a sufniba. Ezért keresem az olcsób, de jó megoldást. Így jutottam el a pc-s megoldáshoz, bár nem igazán tetszik. -
laca500
aktív tag
Tényleg nem láttam még ilyet és tényleg pont ez a problémám, hogy ez miatt nem tudom hogyan is működnek a TV tunerek. Ezért próbálok infókat szerezni. A legjobban egy olyan DVB-C-s STB-nak örülnék amiben van, vagy betehető egy winchester. De, mivel eddig csak olyat sikerült találnom amihez usb-n lehet külső HDD-t csatlakoztatni, ami nekem nem tetszik, ezért kezdtem el érdeklődni a PC-hez csatlakoztatható tunerek után. Ha viszont úgy működik az ilyen tunerek többsége mint ez, amit egy pár perce találtam, akkor már értem a dolgot. Legalább is azt hiszem.
Ennél a tunernál ezt írják:
akár az interneten keresztül is programozható az otthoni gépünkben működő tuner, de a kikapcsolt gépet időben el is indítja, ha majd fel kell vennie a tévéből.
Már csak az ára zavar.
Tudnátok valami hasonlót ajánlani ami olcsóbb, de ilyesmi a tudása? -
laca500
aktív tag
Nem a távirányítóval szeretném bekapcsolni, azt csak példának említettem, hogy usb-n keresztül belehet kapcsolni a gépet, de akkor nem lett túl jó a példa.
Az időzített bekapcsolás a lényeg.
El is olvastam a fentebb írtakat, csak valami egyszerűbbre gondoltam. Azt gondoltam van valami más megoldás is. Olyanra mint egy stb-ben. Bekapcsolom, a futó progival beállítom (mit, mikor, honnan), kikapcsolom, és utána mindent felvesz amit szerettem volna. -
laca500
aktív tag
válasz
Watt25 #10950 üzenetére
Én is köszönöm a válaszokat, de nem ilyen megoldásra gondoltam.
Inkább valami olyanra, mint amikor összeraktam egy HTPC-t és az infra vevőrésze rá volt kötve az egyik belső usb csatira, amin keresztül a távkapcs megnyomásakor elindította a win 7-et, vagy az xbmc-t.
Hát valami ilyesmire gondolok. Hátha van valami DVB-C USB-s vevő kütyü, ami beprogramozható, és a megadott időben feltudja éleszteni az USB-n keresztül a PC-t.
Szerintem kell lenni ilyennek. Vagy ez csak úgy működhet, hogy bekapcsolom a pc-t, majd beállítom a felvételt valamelyik progiban, elmegyek dolgozni a pc-t meg bekapcsolva hagyom? Aztán ha végzett a felvétellel, már le áll magától?
Csak ilyen megoldás létezne? -
laca500
aktív tag
Sziasztok.
PCI-e-s vagy USB-s DVB-C kártyához, létezik olyan progi, amit ha beállítok felvételre, akkor abban a bizonyos időpontban bekapcsolja a PC-t és felvegye a műsort, majd a végén le is állítsa?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Google Pixel topik
- Vicces képek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Anime filmek és sorozatok
- Lalikiraly: SÜNI energiaital.
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nintendo Switch 2
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" 2020 M1 8GB 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy J6 2018 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ZBook Studio G5 - XEON I 32GB I 512SSD I Nvidia I 15,6" 4K DreamColor I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged