Hirdetés
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Netfone
- Macrodroid
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Note20 Ultra - a tollnak nincs ellenfele
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
addikt
válasz
katalin888
#15687
üzenetére
Hááát, ez mind kínai, lehetnek hibás darabok. Én linux-szal használom, de a hozzá adott szoftver helyett vannak más programok is. [sdrsharp] jó az URH SDR-hez, DAB+-hoz pl. [link][link][link], stabilnak azért nem mondanám ezeket, mert a DAB demoduláció szoftveresen történik. Érdemes ezt a cikket és a hozzászólásokat végigolvasni, mindenről írnak (beszerzés, driver, szoftver, stb): [link].
-
csendes
addikt
válasz
katalin888
#15685
üzenetére
Magát a chip-et már évek óta nem gyártják, ettől még raktáron lehet itt-ott tuner, de Ebay-en néha füllentenek
. Egyébként az R820T miért nem jó az összehasonlítás alapján [link]? Kell a 2 GHz-es frekvencia? -
csendes
addikt
válasz
katalin888
#15678
üzenetére
Megkeresed a gyártó oldalát, letöltöd a driver csomagot [link], kicsomagolod és a driverxpvistawin7lv5tdeluxe/Driver/DATA/rtl2832_register.txt tartalmát megnézed:
dw /reg FC0012UVHFSwitchPinEnable /val 1
/dw /reg FC0012SwitchFreq /val 300000000
/dw /reg FC0012SwitchVal /val 1
Vagyis Fitipower FC0012 van benne. Ez rev.-től is függhet, ugyanazon a típuson belül is eltérhet. -
azbest
félisten
válasz
katalin888
#15678
üzenetére
az rtl-sdr oldalán FC0012 tunert írnak hozzá.
-
csendes
addikt
válasz
katalin888
#15662
üzenetére
-
zichie
senior tag
válasz
katalin888
#13481
üzenetére
Kérdés, hogy mire szeretnéd használni? Egyszerű tévé nézéshez, adás rögzítéshez a legolcsóbb is elég, pl. az usb-s qbox2 vagy qbox3. Ha speciális dolgokat is akarsz vele művelni - feedvadászat, speciális (hagyományos eszközökkel nem vehető) transzponderek vétele - akkor viszont antennaforgató is kell és min. 1 vagy 1,2 méteres tányér. Ebben az esetben ajánlottak a felsőbb kategóriás cuccok.
-
zichie
senior tag
válasz
katalin888
#13438
üzenetére
Amiket tud, de általában a többi "hagyományos" dvb-s2 kártya nem:
- Blindscan (feedek kereséséhez)
- 16APSK és 32APSK moduláció támogatása ACM és VCM módban is (speciális, részben nem publikus feedek és adatcsatornák használják)
- Multistream támogatás (egy transzponderen több mux, ami főként fejállomásoknak jelszétosztásra van műholdon keresztül)
- Konstellációs diagram "rajzolás" és egyéb alacsony szintű diagnosztikai funkciók16APSK és 32APSK modulációt pl. az olcsóbb TeVii kártyák is támogatják, de csak CCM módban, azonban 16APSK és 32APSK esetében több, mint 90%-ban ACM vagy VCM módot használnak az érintett transzponderek, amit csak ez a kártya tud tudomásom szerint.
Multistream támogatása is van több kártyának, de az "Eutelsat 12 West A" holdról vehető Telecom Italia multistream transzponder (12718 H) ad csak CCM módban, a többi ilyen multistream transzponder tudomásom szerint mind ACM vagy VCM módban megy, amit viszont csak ez a kártya tud tudomásom szerint...Összefoglalva ez a kártya olyan speciális paraméterekkel sugárzott jelek vételére is alkalmas, amire a műholdvevők és a többi hagyományos dvb-s2 kártya nem. Inkább "vadászatra" való, egyszerű tévé nézéshez drága.
Nekem egy TeVii S470-es kártyám van, ami a TBS 6925-nél lényegesen olcsóbb. Blindscan-t tud. 16APSK-t és 32APSK-t is, de csak CCM módban. Több éves használat, "vadászat" alatt összesen két 16APSK feedet találtam (CCM módban), de ebből az egyik kódolt volt. A multistream is működik, de én csak a fent leírt Telecom Italia multistream transzponder (12718 H) esetében találtam vele gyenge ingadozó jelet, ahol erősen kockásodó, akadozó kép fogadott, ami nem a kártya hibája, mivel ehhez úgy tudom, hogy min. 1,2 vagy 1,5 méteres tányér kell, nekem meg csak 1 méteres van. A TeVii alacsony szintű diagnosztikai funkciókat nem tud (pl. konstellációs diagram rajzolás), legalábbis én nem tudtam rávenni ilyenekre. A TeVii szerintem jó kompromisszum, én meg vagyok vele elégedve. TSReader sajnos nem megy vele, míg a TBS műholdas kártyáihoz van támogatás.
-
katalin888
aktív tag
válasz
katalin888
#13419
üzenetére
Probaltam utana nezni en is...
A TBS 6925 DVB-S2 kartya az egyik ajanlott ha jol latom, miert olyan draga (250$)?
Mivel tobb mint sok 2 tuneres tarsa?
Mat tippetek van meg? -
zichie
senior tag
válasz
katalin888
#13419
üzenetére
TBS, Omnicom vagy TeVii. Ezen három gyártó dvb-s2 tunerei a legjobbak, igaz nem a legolcsóbbak.
-
klaczi
aktív tag
válasz
katalin888
#13379
üzenetére
Szerintem nem a "vas" a lényeg hanem a kezelőprogram.
"S" tunert nem használtam, de "C" és "T" tunereket igen. Semmi gondom nem volt velük.
Persze a műholdas dolog összetettebb. -
bnorci71
addikt
válasz
katalin888
#5338
üzenetére
a kábeles szolgáltatók nagyon-nagyon sokáig fogják nyomni az analóg adást, ott egyenlőre a digitális adás extra, hát még a HD
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Projektor topic
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Star Wars rajongók
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- UHD filmek lejátszása
- További aktív témák...
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- Apple iPhone 12 Mini 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A32 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF 160TB+400GB 2U rack - 2xE5-2683v4 (16c/32t),256GB RAM,2x10G NET,HBA330
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
. Egyébként az R820T miért nem jó az összehasonlítás alapján
wassermann

