Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz Laca0 #4097 üzenetére

    :) Az antenna merőleges legyen a sugárzás irányára. Korábban "hobbiból" botantennával próbálkoztam a Széchenyi hegyi adóval. Az első próbánál egy fémlábú asztal lábára cuppantottam rá a botantennát. Viszont az erkély fémkorlátján jobb és stabilabb jelet kaptam.

    10 km-s kísérlet: [link]
    50 km-s kísérlet: [link]

    Az antenna beállítást célszerű a TSReaderLite verzíójával végezni. Ez aprogram folyamatosan fogja mutatja a térerő és bithibaarány változását (Strength, Quality). Értelemszerűen a maximum a cél. Ha lehelyzed a tér bármely pontjába az antennát, akkor kb. egy félméter sugarú körben az adott frekvencián térerő maximumnak kell lennie az UHF sáv hullámhosszát figyelembe véve. A keresést lassan kell végezni, mivel a DVB-T vevő előszőr a DVB-T sugárzásból a TPS vivőt fogja keresni. A TPS vivő tartalmazza a sugárzási paramétereket, amely alapján a vevő OFDM demodulátora beállítja önmagát a 64 lehetséges kombináció közül egyre. Emiatt a DVB-T jel keresésnél elegendő megadni a sávközép frekvenciáját és max a sávraszter széleségét (8 MHz). Jó próbálkozást.

Új hozzászólás Aktív témák