Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcee

    addikt

    Végig olvastam a topicot, azt hiszem vétellel, lejátszással kapcsolatban majdnem minden világos, egyedül DXVA-t nem sekerült belőnöm egyelőre MPC-HC-vel, de ebben talán a 64bites Vista is ludas valamennyire. Más lejátszóprogram nálam nem játszik, eddig MPC+ffdshow-t használtam/ok teljes megelégedéssel, végülis a szoftveres lejátszás is tökéletesen megy fullHD-ben, szóval nem olyan nagy a gond, csak kíváncsi lettem volna a DXVA-ra.

    Asszem dec 1-ig mindenképpen beszerzek egy DVB-T-s tunert, jelenleg WinFast PxDVR3200 H tűnik befutónak, bár nekem nem kellene hibrid, mert analóg tunerem van, de csak ezt találtam boltban. (PCIe-es csatolóhoz ragaszkodom)

    Eddig analóg tuner-rel fullPal-ban rögzítettem az adásokat veszteségmenetes tömörítéssel avi konténerbe, majd VirtualDubMod-dal tudtam frame pontosan(!) vágni, átméretezni, és tömöríteni Xvid-be. DVB-T-hez kellene hasonlóan kényelmes workflow TS vágására, méretezésére, tömörítésére x264-gyel. Létezik ilyen program? Ha olyan program nincs is, ami ezeket a funkciókat egymagában ellátja, akkor legalább egy korrekt AviSynth script creator, editor kellene, de ilyet sem találtam. (avisynth-ben lehet egyáltalán vágni?) Csak mert az .avs-t már simán le tudnám kódolni x264 CLI-vel, vagy MeGUI-val.

    \m/

Új hozzászólás Aktív témák