Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuschke

    tag

    válasz VladimirR #2492 üzenetére

    Valószínű, hogy telepitve sincs. Ha nem netről telepít, akkor csak egy alaprendszert rak fel, minden nélkül. Se beállított net, se repo, a sources.list-ben csak a dvd-k szerepelnek, nincs x, semmi.

    Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

  • Rickazoid

    addikt

    válasz VladimirR #2492 üzenetére

    A gdm telepítve van, root-ként el is tudom indítani. Normál módban meg aszt hiszem el is indul, mert miután megbénul az indulás, és újraindítom, kiírja, hogy stopping gdm (vagy valami ilyesmi, a lényeg, hogy itt leállítja).
    Egyébként a legutolsó runlevelre utalás azt hiszem az, hogy a kettes szintet indította. Találtam olyat, az adminisztráció/szolgáltatásoknál, hogy "Grafikus bejelentkezéskezelő (gdm)", de amikor ki akartam jelölni, azt írta ki, hogy: "A(z) services-admin alaklmazás váratlanul kilépett". Mindig ezt írja ki, és nem csak itt, más helyeken is, ahová root jelszó kell, sőt, terminálban el sem fogadja a jelszót. Csak parancssori felületen.

    -SUICIDE-: Acer notebook. A Debian meg 4.0r3. amd64-es. Nekem Intelem van, de ha jól tévedek ez kell az em64t-hez is.

    Tuschke: beállítottam a netet, pontosabban felismerte a DHCP beállításokat., majd beállítottam egy tükröt is.

    Tehát: em64t kernel megvan. gdm megvan. Net megvan. Tükör megvan. root megvan. Felhasználói fiók megvan. Minden baállítva, de mégsem indul úgy, ahogy kellene.

    A szolgáltatásoknál kellene beállítani a gdm-et? Parancssorból azt hogy kell?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák